Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Cigánykérdés. Szerintetek...

Cigánykérdés. Szerintetek genetika vagy neveltetés?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Azt mondom is-is. Van egy lány ismerősöm, aki roma származású, örökbefogadták, és egy teljesen normális ember! Leérettségizett, valami szakmát is szerzett, most egyetemre készül. Remélhetőleg a genetika nem szól közbe, és megmarad olyannak, amilyen!
2010. júl. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Neveltetés főleg, de a genetika sem mellékes. Van egy barátnőm, rendes, normális, de ha felhúzzák, nagyon agresszív és csípős nyelvű lesz.
2010. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mindkettő.A genetika is közrejátszik,a cigányok nagyon temperamentumos és aggressziv népek,kevés csöndes cigányt látni,konkrétan egy csajt ismerek, aki ilyen.Nem véletlen ,hogy tölünk gazdagabb és felvilágosultabb országokban(pl. Finn- spanyol- franciaországban)sincs a többségük beilleszkedve.
2010. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Egyenként eldönthetik, hogy mit akarnak. Ha heves vérmérséklet jellemző négy generáció óta, és segélybiznisz, autókupeckodás, kamatos pénz, "asszony is dógozik", import-export, gerilla ingatlanozás, ilyesmik zajlanak a gyerek körül állandóan, még mindig ott van számára élete minden egyes pillanata, hogy a saját sorsáról döntsön, hogy a számára nehezebb, a leendő kis családjának könnyebb utat válassza: lelépni onnan, máshol újjászületni. Ehhez jól jön, ha erőt vesz magán, megtanulja a rendes magyar nyelvet is becsülettel, még írni-olvasni is, ahogy kell, a számolás kipipálható (jaja...), és ragaszkodik ahhoz, hogy megtartja az ellenőrzést önmaga felett, tehát alap, hogy nem egy nap a fizetés elbaşzása, és nem pivo meg gépezés, míg a hitelkeret engedi, meg egy kicsi.


Annyira nem megterhelő... Csak ugye eldönteni, rámozdulni, és ténylegesen nekivágni elég komoly. Ha maffiaszerű, feltűnően "összetartó" (lefordítom: komplex zsaroláshálóba rendeződött) családja van, akkor egy darabig nem fog letelepedni, és van kockázat már akkor, mikor elfeledkezik magáról, nekilát zárt ajkakkal étkezni meg könyvet búj a fa alatt... Szopásnak hívják az ilyet. És nem él bennük támaszkodásvágy meg hasonlók, inkább a felnőttködés (működőképes minta híján ugye) jellemző. Sokukat tényleg kölyökkorukban illene megsegíteni. Többre mennénk azzal a költséggel mindannyian, mint felnőtt emberek életen át segélyezésével. Milyen egyszerű lesz, ha magadtól gondolod át...

2010. júl. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 dag ***** válasza:
0%

Na egy újabb hülye kis paraszt sutyó!

Nem zavar hogy ez ilyen faji kérdésekkel bombázzátok szét a toppicot? Ez valami elnyomott düh, vagy csak ennyire nagy nethuszárok akartok lenni!!!

Hányingerem van már ettől az egész cigány áztatásból, mert már a csapból is ez folyik!!


Biztos genetikai ha a cigány elmegy és lop valamit hogy a családjának enni tudjon adni!!

De vajon a politikus aki milliárdokat sikkaszt heti szinten? Ez genetikai?? Nem látom hogy ilyen kérdést írna ki bárki is!

Vagy a te hülyeséged genetikai? Vagy csak a szüleid ilyen marhák?

2010. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Nem az ilyen cigányokról van szó, az olyanokról van szó akik "megélhetésből" megölnek másokat egy mp3ért vagy telefonért...Meg gondolom az iskolákban sem megélhetésből verik agyon az osztálytársakat.


egyébként én cigány vagyok, és azért kérdeztem mert az én családom pl. nem tolvaj, de eléggé furcsa egy népség, egyedül én válok ki közülük, ami azért furcsa mert a tesóm pont olyan mint a többiek, pedig ugyanolyan neveltetést kapunk.

2010. aug. 2. 13:44
 17/22 dag ***** válasza:

Az előző vagyok!

Jó én ezt meg is értem!!

De ha te tudsz normális lenni! Akkor mit bizonyít ez? Hogy vannak normális romák is, igaz?

2010. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
de kérdező ez bármelyik magyar családra elmondható. Sőt a világ bármely családjára.
2010. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
07-21 14:57-kor adtam azt a hosszú választ.. Lehet, hogy elég lett volna most megírnom? :D
2010. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

helló.


Cigányoktól függetlenül nyilatkoznék.

A genetika olyan dolog, hogy az hordozza a bűnbeesést...a neveltetés, és környezet befolyásolja az ember személyiségét...de az egyén HATÁROZZA azt meg...vagyis mindenki képes arra, hogy erkölcsös és önzetlen életet éljen, békességben a másikkal. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!