Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nagyképűek a Budapestiek?

Miért nagyképűek a Budapestiek?

Figyelt kérdés
Pedig abszolút nincs mire....sőt
2010. júl. 23. 18:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem mind nagyképű, viszont tényleg sok a bunkó.
2010. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Az egyik osztálytársam is budapesti volt. Most ide jár Kaposvárra suliba és azt mondja hogy nem érti hogy mit beszélnek az emberek...-.-"

2010. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

mert nem tudják, hogy nekünk nehezebb, és csodálkoznak, hogy bénázunk az árvízzel


meg hát a szmog az agysejteknek is káros...

2010. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért általánosítasz, ismersz minden budapestit? (tudod, kis betűvel, mert melléknév...) Én is budapesti vagyok, azért, mert ide születtem, erről én nem tehetek, pedig szívesebben élnék kertvárosi részen vagy vidéki kisvárosban, mint panelban, de apámnak itt volt munkája, anyu itt kapott munkát több, mint 25 éve, és még így se volt pénz, csak erre a lyukra ebben a koszfészekben az ország közepén. Nem érzem magam nagyképűnek, igyekszem jól kijönni az emberekkel (ez többé-kevésbé sikerül is), de azt nem szeretem, ha valami apróság miatt megítélnek negatívan.
2010. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Vidéken élek. Itt van több bp-i nyaraló ember is. Sőt fősulin is volt több bp-i ismerősöm. Hát, hogy is mondjam, 10percnél tovább már bírok velük beszélgetni, idegesítő a stílusuk, fura lények...
2010. júl. 23. 19:02
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy néhány általad ismert budapestivel nem volt szerencséd (nem tudom, ki volt a hibás ezért), még ne általánosíts, vannak normális budapestiek is, kérdés, hogy TE nyitott vagy-e. Minden esetre nagyanyám faluja tele van rosszindulatú pletykafészkekkel, ettől még nem gondolom, hogy minden vidéki rosszindulatú és pletykás...
2010. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a tolerancia fontos dolog.


Te furának tartod a Budapesten született embereket, nekem meg az fura, hogy egy tanyán felnőtt gyerek, fél a metrón, vagy a villamoson.


Mégsem mondom azt, h a vidékiek milyen félősek, meg furcsák.



Elfogadom őket olyannak amilyenek, és ha kérik segítek nekik a szülővárosomban, mint egy jó házigazda.


Egy budapesti.

2010. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

hallod, nem akadok ki, mert az túlzás, h. kiakadok,vmi gyökéren, aki ilyet feltételez, de hogy a peecsába mondhatod néhány tapasztalatod alapján majd' 2 millió emberre, h. nagyképű, bunkó stb ???

Én itt élek születésem óta ,szeretek is itt élni, mert kozmopolita , változatos, rengeteg a szép hely, sok party lehetőség adott, számos kapcsolatra lehet szert tenni(mindenféle tekintetben) és még sorolhatnám; meg aztán, ha nem lenne Budapest, akkor ez az ország kb. még a jelenleginél is sz@arabb lenne - már ha ez lehetséges -, legalábbis gazdasági szempontból mindenképpen, meg , ha egy turista aki az országba jön, akkor nem miskolc, debrecen, szolnok stb. lesz az első célpontja, hanem értelemszerűen Budapest, arról nem én tehetek, h. ez az ország ennyire visszamaradott, főváros-centrikus , de ez mégiscsak tény...bár lehet feleslegesen koptattam most a klaviatúrám ,mert ősztől úgyis győri lakos leszek, legalábbis főiskolai tanulmányaim alatt...:D

2010. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Miért van a nem budapestieknek kisebbségi érzésük?


Eddig nem is tudtam, hogy nagyképű vagyok. Éppen a nem budapestiektől hallom gyakran, hogy csak Budapesten éri meg élni, máshol semmi nincs.

2010. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes a kérdésed. Sokáig jártunk egy Tisza parti kis faluba nyaralni, ott lakott a barátnőm. Nagyon sok fővárosi vett ott öreg parasztházat nyaralónak. Sajnos azok is pont úgy viselkedtek, mintha nélkülük a falu nem is létezne. Napszámba vágatták a füvet e kertben, hogy mindig rend legyen, hétvégekre lejártak, vagy 1-2 hétig folyamatosan ott voltak. Viszont semmi sem volt jó nekik. Kis falu-kis bolt. Semmi flancos cucc, és ők be sem tették a lábukat, mert az a bolt csak a vidéki parasztnak jó. Inkább autóztak 30-40 km-t. Mivel szemétszállítási díjat nem fizettek, kukájuk nem volt, és a szemetüket nylon kukazsákban a bekötő úton dobálták ki az autójukból. Azt már nem vitték el a városig. Lehet, hogy a fővárosban ők a 103-dik senkik, de vidéken játsszák az eszüket.

De általánosítani sem szabad.

2010. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!