Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez nem sérti a szerzői jogokat?

Ez nem sérti a szerzői jogokat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm Asterix és Obelix könyveket szeretne írni és ezeket kiadni. Enegem arra kért fel, hogy illusztráljam az egyes történeteket. Én nem vállaltam el egyelőre. Egy ilyen könyvet írni, amelyik már meglevő alapkoncepcióra épül nem törvénytelen? Nem ütközik a szerzői jogokba? Mert nem szeretnék belevegyülni, ha később bármi baj lehet belőle.
2020. febr. 28. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fanfiction-ként, rajongói munkaként kirakhatjátok az internetre, de kiadni soha nem fogjátok.
2020. febr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha a szerzők halála után eltelt 70 év, akkor esetleg... (ennyi a szerzői jogi védettség)

Az író (Goscinny) már 1977-ben meghalt, de a rajzoló (Uderzo) még él és virul.

2020. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kiadni, simán feljelenthetnek plagizálásért, ha mégis megpróbálnátok, szóval én nem ajánlom:'/
2020. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2, a 70 év a kiadásra vonatkozik, nem a plágiumra.


Kérdező, nem fogjàtok tudni kiadatni még magánkiadásban sem, jól gondolkodsz. Ez maximum fanfiction.

2020. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én is gondoltam hogy lehetetlen jogszerűen kiadni így egy ilyesmit. És még csak nem is etikus.
2020. febr. 28. 23:14
 6/8 A kérdező kommentje:
És az esetben mi lenne, ha csak hasonló elemeket venne át? Pl a falu leírása hasonló lenne de nem pont ugyanaz. Akkor az még büntetendő? Csak mert ebben a témában gondolkodik csak és nem enged a maga igazából (tudom, nem viselkedik felnőtt módjára XD)
2020. febr. 29. 10:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Perelhetik plágium miatt. Abszolút jogosan, teszem hozzá.

Tegye fel valamilyen netes fanfiction oldalra, ez a legtöbb.

2020. febr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
Még ha a két név csak hasonlítana is, már akkor is perelnének érte. És meg is nyernék. Valaki mutatott itt egy azt hiszem, milka csoki koppintást...
2020. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!