Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek nem hiányzik a régi élet?

Nektek nem hiányzik a régi élet?

Figyelt kérdés

Amikor még nem hülyült meg a világ "ennyire"?

Kinek mi változott és mi az ami hiányzik a régi életből?

Lehet ez akármi,csaladtag vagy emlék,vagy bármi. Nyilván ez a kérdés inkább olyan személyekhez szól akik legalább 25-ön felül vannak már.

Trollok légyszi kerüljetek,köszi!



#emlék #hiány #nosztalgia #régi korszak
2020. márc. 1. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Miért, miben volt másabb a régi élet?
2020. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
A fiatalságon kívül nem hiányzik jobban.
2020. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem hianyzik es nem erzem, hogy annyival masabb lett volna. 29 leszek, az en gyerekkoromban mar boven elindult a technikai fejlodes, altalanos iskolas koromban mar volt otthon PC, laptop, szines kijelzos mobiltelefon, aztan olyan amivel mar fenykepezni is lehetett... Szoval kb mindenunk megvolt, ami ma is van, csak mar modernebbek, tobb mindenre hasznalhatoak ezek a dolgok.

A Westend-et 99-ben nyitottak meg, amikor en 8 eves voltam, es kb akkoriban koltoztunk a kornyekre, nyilvan eleg sokat logtunk a plazaban mar akkor is, leginkabb nagyobb gyerekkent, osztalytarsakkal, elotte pedig a Duna Plazaba jartunk vasarolni.

Persze jartunk parkba is jatszani, de en ugy latom, ez manapsag is igy van, akarmikor elsetalunk egy park mellett, tele van gyerekekkel es kozepiskolas koru fiatalokkal is.

TikTok, Instagram, Snapchat es tarsai lehet, hogy nem voltak, de ettol fuggetlenul aki magat akarta mutogatni vagy a sajat vagy szulei vagyonaval akart felvagni, ugyanugy megtette, maximum kicsiben, nem az egesz vilag elott :D

Egyedul amit masnak latok, hogy gyerekkoromban anyukamnak mint vallalkozo jobban ment a munka, tobb volt az ugyfel, nagyobbak voltak a projektek. Most meg mar hosszu evek ota az megy, hogyan tudjak a leheto legolcsobban meguszni, de azert legyen luxus minoseg amit kapnak. Nem tudom, o rontott-e el valamit, vagy mas vallalkozoknak is nehezebb-e, mint a 90-es evek vegen, 2000 evek elejen, de nala ez van.

Egy videki ember lehet mashogy latja a dolgokat, de Budapest belvarosaban felnove olyan sok hatalmas valtozast en nem eszleltem.

2020. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 icerocket válasza:
78%
Minden változik, semmi sem állandó csak a változás. Mindenkinek úgy tűnik hogy régen minden egyszerűbb vagy jobb volt. Ezen én már túl vagyok, most inkább arra figyelek hogy mennyi érdekes új dolog történik minden nap. Ne merülj el a nosztalgiában, sóvárogni az elmúlt időket csak puszta időpazarlás.
2020. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
De igen, szeretek nosztalgiázni is néha, de az már elmúlt, és a jelenben kell élni. Azt az időszakot, mikor még minden más volt, szerintem inkább a 40 év felettiek érzik. A 25-26 évesek talán még nem.
2020. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%

Bár csak 22 vagyok, már én is hiányolok dolgokat. Példaul néhány évvel ezelőtt az online beszélgetéseknek volt még egy kerete. Köszöntünk az elején, illetve a végén is. Ma már senki sem köszön el a végén. Alig várja mindenki, hogy ellaposodjon a beszélgetés és a másik ne írjon vissza, vagy saját maga ignorálja a másikat. Szerintem ennél sokkal őszintébb és kulturáltabb az elköszönés.


Persze régen formálisabbak is voltak a beszélgetések, akkor csak azzal foglalkoztunk a gép előtt, vagy éppen álltunk át a mobilra. Ma már 0-24ben írunk és rengeteg mindent csinálunk közben, így valamilyen szinten érthető is.

2020. márc. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
38 vagyok, de igen, hiányzik, mert ez a jelenlegi túl gyors, semmi érzelem nincs benne, ha van is, akkor az olyan is. Már sok dolgot én sem tudok/akarok követni, tudni róla.
2020. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés.

Ha ezt sem tudod követni, akkor elhiszem, hogy az életben is nehézségeid vannak.

Sokkal rosszabb volt a régi élet - csak lassúbb, nem olyan hajtós, mint ma.

2020. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
72%
1980-ban születtem. De igen, rettenetesen hiányzik a gyerekkoromat-kamaszkoromat-tini koromat körülvevő világ!!! Normálisabb volt sok mindenben. Mostanra iszonyastosan eldurvult a társadalom, nincsenek meg alapvető normák, morál. Emberibb volt minden, és nem a nosztalgikus érzések miatt állítom, hanem a mindennapi tapasztalat, elég kimozdulni otthonról (Bp.) tömegközlekedés, autó, egymást ölik az emberek, mindenki idegbeteg, mindenki éjjel-nappal gürizik szar pénzért ( a többség), benyelt mindenkit a virtuális világ, az okostelefonok totálisan beszívtak mindenkit, és az emberi kapcsolatokban hatalmas változás ment végbe az elmúlt 1-2 évtizedben, kárára. Én visszasírom a 80-as, 90-es évek hangulatát, és milliőjét! Akkor még nem volt sikk tanulni, vágyni a jobbra, a jobbá válásra. Nem csak jogaink voltak ,hanem kötelességeink. Nem lázadoztunk ,ha belebotlottunk a hülyeségünk miatt egy-két pofonba, hanem lerendeztük, és nem mentünk sírni apucihoz,anyucihoz, ügyvédhez, ombudsmannhoz. Magyarul vállaltuk a tetteink következményét, és megtanultuk, hogy minek milyen súlya van. Lehetne mesélni, illetve kiírhatnám magamból az érzéseimet, de akkor azt hiszem pár óra elmenne az életemből, és valószínűleg amúgy sem olvasnátok el, pedig ez a téma nagyon közel áll hozzám, sokat szoktam gondolkodni ezeken a dolgokon, hogyan változik meg egy társadalom, és sajnos nem a jó irányába. Természetesen tisztelet a kivételeknek, és a kis számú pozitív példaképeknek!
2020. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es válaszíró:


én 1993-ban születettem és KIFEJEZETTEN ÉRDEKELNÉNEK példák abból az időből!

2020. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!