Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig fog még tartani a...

Meddig fog még tartani a járványhiszti? Most már ideje lenne abbahagyni.

Figyelt kérdés

Én nagyon remélem, hogy 2-3 hét múlva már végre valami lesz, mert most már kezdem rohadtul unni ezt az egészet...


Nincsen egyetem;

Nincsen iskola;

Nincsen könyvtár;

Nem lehet orvoshoz se [!] menni;

A boltok egy része fogta magát, azt cső, bezárt a francba (mondjuk ez az Ő hülyeségük);

Érettségizendő diákok állnak, mint fax a lakodalomban, hogy akkor most mi lesz...;

Ésatöbbi-ésatöbbi.


Éttermek egy részét is például sikerült csődbe kergetni.


Szóval marhára "kezdem" már unni, és egy "pöppet" idegesítő most már ez az egész, amibe az emberek (némi médiabefolyás rásegítésével) belehergelték magukat.


Nekem pl. lejárt kölcsönzésű könyvtári könyvem van. Egy hónapon belül vissza kéne jusson a lejárt határidőn túli bünti megfizetésével együtt, különben behajtóval, pereskedéssel fenyegetnek. De nem tudom visszavinni, baxxa meg, mert BEZÁRTAK.


Most otthon üljön az ember és malmozzon, addig meg szépen összegyűlik és ÁTKOZOTTUL a nyakába szakad minden?! Vagy mi a tosz?


Nem fogják fel az emberek, hogy ezzel a struccpolitikával (amit csinálnak, pl. bezárások, mindenki otthon akar gubbasztani) csak egyre jobban nehezítik és komplikálják az életet (főleg hosszú távon)?!



2020. márc. 25. 01:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%

"Ha egy tenyérnyi méretbe képesek a mérnökök"

Mert erre volt kereslet, fizettek érte.

Lélegeztetőgépre meg csak annyira volt szükség idáig, amennyit csináltak.

Most 100-szor annyira lenne szükség hirtelen, és olcsón.

Már sokan reagáltak erre, pár hónapon belül meglesz.

Ájfont mikor fejlesztettek ki 3 hónap alatt, olcsón?

2020. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
91%

"Nekem pl. lejárt kölcsönzésű könyvtári könyvem van. Egy hónapon belül vissza kéne jusson a lejárt határidőn túli bünti megfizetésével együtt, különben behajtóval, pereskedéssel fenyegetnek. De nem tudom visszavinni, baxxa meg, mert BEZÁRTAK.

Most otthon üljön az ember és malmozzon...?"

Nem. Menjen rá a könyvtár honlapjára, hogy rájöjjön, fölöslegesen hisztizik itt, mert nem kell még visszavinni a könyveket, sőt, nem is szabad.


"addig meg szépen összegyűlik és ÁTKOZOTTUL a nyakába szakad minden"

Most van egy csomó időd előre gondolkodni. Előzd meg, hogy majd hirtelen szakadjon a nyakadba MINDEN. Egy csomó dolog előrehozható, hogy majd ne akkor kelljen vele foglalkozni, amikor már végre lehet foglalkozni azokkal, amiket most halasztani kell.


"Nem fogják fel az emberek, hogy ezzel a struccpolitikával (amit csinálnak, pl. bezárások, mindenki otthon akar gubbasztani) csak egyre jobban nehezítik és komplikálják az életet (főleg hosszú távon)?!"

Úgy érted, a te szros kis életedet, ugye? Ébresztő! Nem körülötted forog a világ.


Milliók irigylik a problémáidat.

2020. márc. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
83%
Kiváncsi lettem, hogy mit tanul az egyetemen a kérdező ennyi ésszel?🤔
2020. márc. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Mérnök-informatikus szakon vagyok.
2020. márc. 26. 03:11
 15/33 A kérdező kommentje:

"fölöslegesen hisztizik itt, mert nem kell még visszavinni a könyveket, sőt, nem is szabad."


Azoknak a helyzete könnyű, akiknél ez tiszta szitu... Mert amúgy nem 250 km-el arrébb kellett dekkolniuk 3 hónapig, a drága tesó meg cseszett visszavinni helyettem, ami nekem amúgy rendesen betett most.

Ők kiküldték az utolsó felszólítást, ami nekem remek iróniával pont zárás napján jött meg. Posta webfelületén küldemény-nyomkövetéssel máig leellenőrizhető ez.


Csakhogy gondolom ez már nem fogja őket érdekelni. Automatán benyomták az időzítőt, aztán cső.


Nálam meg majd kopogtat három kigyúrt fekete Costella pólós beható, mert nem vittem vissza két könyvet...

JAJ DE QVRA JÓ, "MÁR ALIG VÁROM"!!


>(


Oké, egy életre megtanultam, hogy többet nem megyek könyvtárba. Most aztán olyan csudijól móresre tanított a qva élet, hogy : csak azt nem tudom, ez kinek jó?!


Amúgy felőlem irigyelhetik "milliók" a sorsomat: Erre én csak azt tudom mondani, akkor minek kellett magunkra omlasztani az ipart?!


A gazdaságot nem ez a piti éves influenza és nem a hergelő média dönti be KÖZVETLENÜL, hanem MI MAGUNK közemberek.


Felőlem forogjon más erősebb kutya körül a világ... azt ugye nyilván sok embernek mind megérte a tudat, hogy egységesen sz@r mindenkinek. Húúú, tényleg...

Felgyújtom akár a saját házamat is, csakhogy a szomszédnak is rossz legyen... annyira... ahh, jellemző!!

2020. márc. 26. 03:33
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező. Egy elkényeztett egoista proli vagy aki csak a maga kényelmével foglalkozik.


Bármilyen hihetetlen, nem csak Te vagy ezen a földön.


Mindenki magasról tesz rá, hogy te nem vittél vissza könyvet.


Akinek fáj a foga és nem mehet orvoshoz azzal mivan? Csendben ül, mert mást nem tehet.


7500 ember halt meg csak Olaszországban, 21 ezren a földön.

De persze ez téged nem hat meg, mert egy érzéketlen kis senki vagy, akinek csak a maga kis világa a fontos.


Hisztizel mint egy kisleány.


Majd akkor hisztizz, ha korházba fekszel és vársz a sorodra, hogy kapj lélegeztetőgépet.

Vagy arra, hogy egyszer csak jön a hír hogy meghalt egy hozzátartozód, de soha nem látod többet.

Nem mehetsz el a temetésére se.


Na majd akkor hisztizz kisleány.

2020. márc. 26. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a könyvtárak zárva vannak, a könyvtárosok még dolgoznak. Az e-mailedet fogják látni.


Nyilván, ha a posta 2 hét csúszással vitte ki a levelet a, zárás napján, akkor azt a, könyvtár nem a zárás idejére vonatkoztatva adta fel. Ez logikus, ugye?

Más kérdés, hogy ha már tértivevényes feldolgozást kaptál, akkor valószínűleg nem 1-2 napot késtél csak.

Lehet, hogy jófej lesz a könyvtár, és a bezárás előtt felgyűlt tartózást is elengedi, de levet, hogy kiszámolja, és azt az összeget kéri.

A legjobb tényleg az lesz, ha írsz nekik ahelyett, hogy esszéket irogatsz itt arról, hogy mennyire elenged van. Az email kevesebb energiádba került volna eleve.

2020. márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
100%

A koronavírus következtében kialakult vészhelyzet miatt, összhangban a Magyar Kormány rendeletével, a Tudásközpont épületét 2020. március 12-től határozatlan időre bezártuk. A Könyvtár online szolgáltatásai tovább működnek, a kölcsönzés és helyben használat a Tudásközpont épületében szünetel,a kintlévőségek behajtását pedig átmenetileg felfüggesztettük. A fenti intézkedést a Csorba Győző Könyvtár és a Pécsi Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Tudásközpont egyetértésben hozta meg. Amennyiben Ön szeretné rendezni tartozását, a kérdéses könyveket juttassa el hozzánk postai úton az alábbi címre:



Tudásközpont


Pécs


Universitas u. 2/A


7622



A könyveket beérkezésük után levesszük a nevéről és ezt követően tudja a késedelmi díjakat online rendezni. Amennyiben úgy dönt, hogy személyesen rendezné tartozását úgy arra kérem, várja meg amíg a fenti intézkedést felfüggesztik. Természetesen további késedelmi díjat, vagy más egyéb költséget nem számítunk fel a rendkívüli helyzet alatt.



Végül arra kérem, hogy a továbbiakban a hasonló jellegű észrevételeit ne ezen a fórumon tegye meg, hanem írjon egy e-mailt az info@tudaskozpont-pecs.hu címre. A beérkező levelekre lehetőség szerint azonnal válaszolunk. Együttmödését és megértését nagyon köszönöm!

2020. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Szerintem gyorsan békülj ki lélekben ezen kívül egy 6 héttel. Akkor max pozitívan csalódsz.
2020. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
85%

Írtad hogy felhergelték magukat az emberek. Te pontosan ugyanezt tetted. Már olyanokat látsz bele a világodba, ami nem úgy van ahogy.

Mérnöknek tanulsz te is, tessék racionálisan gondolkodni. Nem fognak behajtók sorakozni a házatok előtt, nem fognak extra díjat felszámolni.

Tetszik vagy nem, a mostani korlátozásokra szükség volt. Szomorúsággal tölt el engem, hogy nem vagy képes megérteni mérnök hallgató létedre, hogy miért is kellett bevezetni ezeket az intézkedéseket.

Hallottál a kapacitás és annak kihasználásának fogalmáról, vagy aludtál a gazdasági tárgyakon? (nem, nem tudsz kibújni. Villamosmérnöknek tanulok, tehát még az sem igaz hogy neked ez töltelék tárgy lenne amit soha nem használnál. Tessék, most pont használni lehetne.)

Ha nem lennének intézkedések, nagyon hirtelen túlterhelődne az egészségügy. Pontosan tudod azt te is, hogy itthon amúgy is szar az állapota, nem kell még megfejelni egyszerre több tízezer tüdőgyulladásos beteggel.

Szépen csendben lehet maradni és tenni a nagyobb jó érdekében. Nem kell felháborodni, mindenkinek kellemetlen.

Nem fog a nyakadba szakadni minden ha mondjuk előre MEGTERVEZED mit hogyan akarsz csinálni. Ne mentegetőzz, mérnöknek tanulsz, oldd meg a problémáid.

2020. márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!