Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig fog még tartani a...

Meddig fog még tartani a járványhiszti? Most már ideje lenne abbahagyni.

Figyelt kérdés

Én nagyon remélem, hogy 2-3 hét múlva már végre valami lesz, mert most már kezdem rohadtul unni ezt az egészet...


Nincsen egyetem;

Nincsen iskola;

Nincsen könyvtár;

Nem lehet orvoshoz se [!] menni;

A boltok egy része fogta magát, azt cső, bezárt a francba (mondjuk ez az Ő hülyeségük);

Érettségizendő diákok állnak, mint fax a lakodalomban, hogy akkor most mi lesz...;

Ésatöbbi-ésatöbbi.


Éttermek egy részét is például sikerült csődbe kergetni.


Szóval marhára "kezdem" már unni, és egy "pöppet" idegesítő most már ez az egész, amibe az emberek (némi médiabefolyás rásegítésével) belehergelték magukat.


Nekem pl. lejárt kölcsönzésű könyvtári könyvem van. Egy hónapon belül vissza kéne jusson a lejárt határidőn túli bünti megfizetésével együtt, különben behajtóval, pereskedéssel fenyegetnek. De nem tudom visszavinni, baxxa meg, mert BEZÁRTAK.


Most otthon üljön az ember és malmozzon, addig meg szépen összegyűlik és ÁTKOZOTTUL a nyakába szakad minden?! Vagy mi a tosz?


Nem fogják fel az emberek, hogy ezzel a struccpolitikával (amit csinálnak, pl. bezárások, mindenki otthon akar gubbasztani) csak egyre jobban nehezítik és komplikálják az életet (főleg hosszú távon)?!



2020. márc. 25. 01:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%
Majd ha netán te is megbetegszel, akkor már nem fogod hisztinek nevezni. Nem látod,mi van Olaszországban? Egy nap 600-an meghalnak benne. Nincs rá gyógyszer. Nincs elég lélegeztetőgép, ezért kell elhúzni a járvány kiterjedését, hogy minél lassabban fejlődjön ki, hogy mindenkit el tudjanak látni. Két-három hónapra számítsál. És vigyázz magadra.
2020. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, te nem érted ezt az egész járványhelyzetet. Ez világjárvány, ráadásul nagyon veszélyes a vírus. Kínából indult kb. tavaly novemberben és csak mostanra tudták megfékezni. Ha rögtön lezárták volna a határaikat, akkor nem lett volna belőle világjárvány, de lehet,hogy még akkor is, mert azt mondják, hogy nagyon agresszív vírus, és rögtön a tüdőt támadja, nincs előtte semmilyen más betegség, mondjuk egy influenza. Nincs ellene gyógyszer. -- Csak úgy lehet megszüntetni, ha az emberek nem érintkeznek egymással (ezért zárták be a boltokat is!, könyvtárat stb-t), és ekkor nem tud egyik emberről a másikra átmenni a kór. És az a veszélyes még benne, hogy két hétig nem mutat tüneteket, addig nyugodtan megfertőzhet bárki, aki egészségesnek gondolja magát, de már fertőz. -- Olaszországban a legsúlyosabb a helyzet, több százan halnak meg benne naponta (!!) és több mint 30 ezren betegek. Franciaországból a szomszédos országokba viszik a halottakat exhumálásra, mert nem bírják a kapacitást. -- Nem szoktad hallgatni a híreket? Az M1 elmond mindent, de bármelyik tv-adó.
2020. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint anno a kolera- meg a pestis járvány.
2020. márc. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

A működése igen.

2 nagy különbség van:

- sokkal kevésbé veszélyes,

- olyan tudásunk van róla, ami lehetővé tesz bizonyos kontrollt. Ha használjuk is ezt a tudást.

2020. márc. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem itt egyedül te hisztizel, kérdező.
2020. márc. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Ez egy apokalipszis.
2020. márc. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Struccpolitikának azt nevezik, amit te csinálsz, amikor inkább tagadjuk a helyzetet és nem foglalkoznánk vele.
2020. márc. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
100%
Egyébként annyi igaz, hogy ez a félmegoldás nem jó. Vagy mindenki mehessen szabadon és aki meghal meghalt vagy teljes karantén. Az úgy nem jó, hogy ide-oda lehet menni. Meg már nem azért, de az iskolások otthon ülnek, nehogy idős honfitársainkat lefertőzzék és ezen felbátorodva akikre veszélyes a vírus kint üldögélnek a padon meg beszélgetnek.
2020. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Ne érdekeljen a sok buta komment, hogy majd sírhatsz a nagyszüleid temetésén stb... Neked van igazad! Fel van fújva az egész a média által. Én egyetértek veled. 3 hete itthon vagyok, no egyetem, már alig bírom.


A legjobb amit tehetsz, hogy elkerülsz MINDEN koronavírusos cikket, hírt, MINDENT amit vagy a tv vagy a net sugároz. Én ezt teszem mert egyszerűen nem érdekel :D nem érint ez a probléma, semmilyen körben, akkor minek kattogjak rajta? :)


Üdv!

(Mégegyszer kihangsúlyozom, hogy nekem is elegem van már nagyon belőle, alig tudok mit kezdeni magammal, a netes oktatás nagyon nem hatékony. A boltokba még lehet jutni, ez a lényeg, nem?)

2020. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Hát, kérdező...

egy kicsit korán kerültél szembe az élettel, fiatal vagy még hozzá, és lélekben éretlen.

Sajnos most fel kell nőnöd. Hiába lázadsz ellene, hiába berzenkedsz - ez az egyetlen lehetőséged van, ha normális életet szeretnél.

1. szabály: a világ 𝐧𝐞𝐦 fog megváltozni a kedvedért. Egy kicsit sem.

2. szabály: a világban annyi igazság van, amennyit mi, emberek beleviszünk. Több nincs.

3. szabály: meglepően kevesen fognak azon dolgozni, hogy neked valami jó legyen.


Tehát, ha szeretnél valamit elérni, akkor összesen két lehetőséged van:

- megnézni, hogy valahol valaki ezt már megoldotta-e, és azt használni,

- vagy magadnak megoldani.

Ez van.

2020. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!