Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érdemes Magyarországon...

Miért érdemes Magyarországon maradni/dolgozni/élni?

Figyelt kérdés

Mindig sajnálkoznak, hogy milyen sok értelmiség megy ki külföldre dolgozni. Letelepedni, és ott élni.


A kérdésem az:

Mégis mi az az OK, amiért maradnia kellene egy orvosnak, építésznek vagy akár egy hegesztőnek Magyarországon?

Hisz külföldön dupla annyit kap, több a lehetőség, és akár egy NORMÁLIS országban élhet.


Mégis miért kéne maradni...???

Hagyjuk a hazaszeretetet, abból nem él meg!


2010. júl. 30. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos erre a kérdésre nem tudok válaszolni. Talán az egyik legfőbb ok a család, de szerintem csak az olyanoknál "akiket még mindig összeköt a köldökzsinór". Bár véleményem szerint ezért nem éri meg maradni. Mellesleg én se akarok ebben az országban maradni, a pénz és a megbecsülés miatt akarok elmenni.

19/L

2010. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
55%

Sajnos a kérdésedre nem létezik válasz, mármint a válasz SEMMIÉRT.

Szomorú de ez van... Ha tehetném én is dobbantanék.

2010. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Teljesen igazad van kérdező. Nekem is ez a meglátásom.
2010. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%
Mert magyar vagy, elvileg kötődni kéne a hazádhoz, és nem egy másik nemzetet gazdagítani tudásoddal.
2010. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

mert az itt élő magyaroknak is szügsége van bármely településen élő orvosra, építészre...stb vagy egyszerűen nem beszélik a többi nyelvet vagy akár nincs elég pénz...(számlát fizetni stb...)

amugy kimondta, hogy érdemes itt élni?

2010. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Igen ez 2-3x-os fizetés nagyon jól hangzik egészen addig amíg egy boltban meg nem látod az árakat, vagy az albérlet árát. Arányaiban persze több pénzed lesz, de sokaknak itt van az első pofára esés. A másik dolog meg, hogy lehetsz te nagyon jó ember és nagyon jó szakember is, te ott csak egy bevándorló leszel az ottaniak szemében. Ebből következően elsősorban olyan munkákat kapsz meg, amit az ottaniaknak nem nagyon kell, vagy pedig egy idő után nem tudsz feljebb lépni (pl.: már kis és közép vezetői szintre is nagyon-nagyon nehéz fellépni egy külföldinek). Bunkó emberek pedig mindenhol vannak, ráadásul a fejlett országoknak is egyre komolyabb közbiztonsági problémákkal kell szembesülniük.
2010. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Egyéne válogatja. ha valaki kötődik a családjához, népes rokonsága, baráti köre van itt, akkor érthetően itthon marad, a plusz pénz nem kárpótolja eléggé ezek elvesztéséért.

Én más típus vagyok, valószínűleg ki fogok menni dolgozni. Szeretem a hazámat, a nyelvet, ételeket, stb., de a többi országban is ugyanolyan emberek élnek, lehet találni barátokat, meg lehet szokni a környezetet.

Szeretek dolgozni, szorgalmas, megbízható vagyok, és elegem van, hogy ezt sem pénzben, sem erkölcsileg nem honorálják!

2010. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg erre (is) való ez az egész EU dolog. Aki tud itthon boldogulni, és/vagy nem akar elmenni, az maradjon, aki úgy gondolja, hogy külföldön jobb lesz neki, az menjen. Ilyen egyszerű. Ha nem tetszik a kormánynak a sok kivándorló szakember, biztosítson jobb körülményeket!
2010. júl. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
39%
Sokan elvárják, hogy az országtól csak kapjanak, de adni nem akarnak. Ha könnyű itt élni, mindenki imádja az országot, de ha nehéz, nem kell elhúzni, mint a vadlibák, hanem tenni kell azért, hogy jobb legyen.
2010. júl. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%
Ha adódna egy jó lehetőségem,kimennék.Vannak külföldön élő,ott dolgozó magyar ismerőseim,már évek óta kinn élnek és nincs szándékukban visszaköltözni,tehát jobban érzik ott magukat és ezerszer jobban megy a soruk,mintha itt maradtak volna.Szép ez az ország,nem lenne vele bajom,de itt az átlag ember számára nincsenek kilátások,lehetőségek.Én úgy vagyok vele,hogy ha már dolgozom,kapjak is érte valamit.Az,hogy itt éhbérért kellene dolgoznom aggastyán koromig,engem nem inspirál.
2010. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!