Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan johetnek ki jobban a...

Hogyan johetnek ki jobban a romanokkal? Erdelyi magyarok! Ti hogyan kezelitek, ha konfliktusba kerultok veluk?

Figyelt kérdés
Ahol elek(Arad) eleg nehez magyar kornyezetben lennem,igy kenytelen vagyok romanokkal is haverkodni...de eleg sokszor szolnak be mert magyar vagyok...Voltak akiket a barataimnak tartottam kozuluk de egyszer visszajutott a fulembe ,hogy a hatam mogott ok is magyaroznak engem,es nem epp baratsagos hangnemben....egyebkent is nehez veluk egyuttdolgozni,nemelyik nem is leplezi az ellensegesseget....a baratnom roman,o es a csaladja is rendes,de a tobbseg....hogyan kezeljem ezt?
2010. aug. 1. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálkozol magyarokkal barátkozni, még ha kevés lehetőség van is rá. Vagy megpróbálod megértetni a románokkal, hogy attól, hogy magyar vagy, még egyáltalán nem vagy rosszabb, mint ők. Mérlegelj, döntsd el, melyik a nehezebb.
2010. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elso!

Igen,en is ezzel probalkozom,mindig keresem a magyarokat,de itt mar jo ha 12%-ban vagyunk.....Mindig tanulok romanul,de nem konnyu,problema az is ,hogy nem a legjobb a kiejtesem sem,pedig igyekszem.....nehez ez ,sajnos!Koszonom a valaszod!

2010. aug. 1. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Olvasd a Bibliát szeresd a te Istenedet teljes szíveddel testeddel és elméddel.

Kérd őt imában és segíteni fog.

Nem hiszed? Hát kérd teljes szívből és meglátod csoda fog történni.

2010. aug. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne a nemzetiség alapján válassz magadnak barátot. Egy életszerű példával élek: egy makacs magyar tini rocker nem fog egy magyar rapperrel haverkodni, ha nincs bennük semmi közös. Inkább barátkozik román rockerekkel. Gondolom érthető.
2010. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is kerülök ilyen helyzetbe a suliba,az utcán...Azt ordítják utánnam,hogy ,,unguroaica,, én meg,hogy na azert sem hagyon magam,magyarul beszélek vissza,pedig romanul is menne rendesen...De nem minden román ilyen,mert vannak,akik elég kedvesek,őket kell megtalálnod;):P
2010. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szlovákiában is ez van.Nekem meg a barátnőmnek beszóltak a buszon a szlovákok erre valamit visszaszóltam nekik amitől elhallgattak.Szerintem az ilyen kétszinű emberekkel ne is foglalkozz,csak rosszindulatból mondják amit mondanak.Meg persze ez az inteligenciájukról is árulkodik.
2010. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
aki beszól neked, verd pofán. a magyar népnek mindig az volt a baja hogy sosem lépett fel elég keményen.
2010. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rossz helyen keresgélsz,barátkozol...

Mindenhol vannak sunyi kétszinű szemétládák.

Üdv Hollandiából!

(itt ez normális sajnos)

2020. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!