Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdelyi magyarok! Milyen a...

Erdelyi magyarok! Milyen a kapcsolatotok a romanokkal? Ti hogyan jottok ki veluk?

Figyelt kérdés
Nekem altalaban nagyon rosszak a tapasztalataim veluk....Azert varosonkent is valtozo....Eredetiled nagyvaradi vagyok itt meg nagyjabol elvoltam veluk,bar itt is sok a hulye.....Egyetemre Kolozsvarra jarok ,az itteni romanok,tenyleg olyanok ,mint a hiruk....Most mar Medgyesen elek itt meglepoen sok rendes romannal talalkoztam,sok haverom lett kozuluk.Nektek milyenek a tapasztalataitok veluk?
2010. jún. 26. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mit ertesz az alatt, hogy rossz tapasztalat? Beszolas? Vagy ugy erzed a hatad mogott kibeszelnek? Kotozkodnek?

En Kovaszna megyeben elek, itt magyarok vannak tobbsegben, hozza vannak szokva az emberek, es a legtobb roman beszel magyarul is, es szinte mindenik ert legalabb.

Egyetemre Brassoban jarok, de ott sem tapasztaltam semmi rosszat, de szerintem ez nagyban fugg a nevelestol es az iskolazottsagtol. Inkabb azok a bunkok a magyarokkal szemben, akiknek kb 8-10 osztalyuk van vagy meg annyi sem.

Azt nem tudom, hogy a fejukben mit gondolnak, de legalabbis meg nem nagyon vettem eszre bunkoskodast a reszukrol.

Persze vannak szelsoseges esetek, mint pl Vadim Tudor, nem is ertem mit keres egy ilyen ember a politikai eletben nemhogy az Europa Parlamentben

2010. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia előző!A barátnőm kézdialmási Te nem arról a környékről vagy?Én budapesti vagyok,kamionsofőr,így sokat járok romániába(bukarestbe),de nekem nem szóltak be még soha a románok.
2010. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elso!

Igen,sajnos foleg Kolozsvaron eleg sokat kotozkodnek,probalnak verekedest produkalni.Mondjuk ilyen Varadon is volt,bar ott sokkal ritkabban.

Tegnap nagyon felbosszantottak a romanok.Este mentunk haza Medgyesre egy (egyebkent roman) havercsajjal,a buszra vartunk meg Kolozsvaron,magyarul tanitgattam,hulyeskedtunk,mikor arrajott ket ilyen 40-45 ev koruli roman es beszoltak"menj az anyadba,Magyarorszagra,ott beszelj magyarul!"Birom az ilyen "kultuembereket".......Itt Medgyesen egyelore meg nem volt gondom veluk.

2010. jún. 26. 12:53
 4/7 anonim válasza:
100%

en kezdivasarhelyen lakom. Itt a tobbseg roman es hat nincs nagy baj. De kerulnek neha problemak. A testveremnek mar volt roman baratnoje es hat jol kijottek. Kezdem tanulni ea nyelvet.:)


Vgulis: Kozeptajt..:)

2010. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
En is varadi vagyok es eddig semmi atrocitas nem ert magyarsagom miatt,sot.Talan te pont rosszkor voltal rossz helyen mert az itteni romanok igencsak rendesek es jol kijonnek a magyar emberekkel.Termeszetesen vannak kivetelek,de nagyon ritka.En legalabbis evek ota nem talalkoztam olyannal,aki provokalt volna,vagy "hazakuldott" volna Magyarorszagra.
2010. júl. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én Marosvásárhelyen lakom és habár még vagyunk páran magyarok itt is azért a románok vannak többségben.Ami azt illeti nekem egész jó viszonyom van velük a legjobb baratnőm is román sőt volt pár román barátom is és amúgy is elég rendesek, persze akad egy két bunkó itt is de nekem még soha nem volt gondom velük.
2010. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hugó 14 válasza:
Én aradi vagyok és engem se ért még semmilyen atrocitás, ha mégis az nem annak tudható be, hogy román volt hanem annak hogy egy neveletlen kretén volt nelyekből sok van més országban is.
2014. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!