Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha nem véd meg a barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem véd meg a barátom, mert nem akar konfliktusba keveredni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a barátom szobatársa konkrétan egy valódi se.ggfej, ez ellen nem lehet mit tenni. Na már most, régebben ők igencsak jó haverok voltak, mindent együtt csináltak, mivel a fősulin egy szakra is járnak, és közös albérletben laknak. Szó szerint a nap 24 órájában együtt voltak, épp csak WC-re jártak külön... -.-'


Kezdetben nagyon jóban voltam ezzel a sráccal, de amikor a barátom és én összejöttünk, mintha kicserélték volna. Elkezdett velem bunkózni, nem köszönt, a hátam mögött kibeszélt és valótlanságokat állított rólam, mindenféle hazugságot terjesztett rólam, és igyekezett ellenem fordítani a barátaimat a közös ismeretségi körünkben, meg minden. Rengetegszer sírtam emiatt, a barátomnak is megmondtam, hogy egyszerűen nem értem, miért viselkedik velem így, és kértem, hogy beszéljen vele. De a barátom azt mondta, hogy előtte sose mond rólam semmi bántót, így kérdőre vonni se tudja.

Később még jobban eldurvultak a dolgok, akkor a barátom már beszélt vele, de ott is csak ilyen kis bénán adta elő, kb úgy, hogyha nem túl nagy kérés a részünkről, akkor lehetne-e hogy ne taplóskodjon velem. Erre a gyerek meg csak vonogatta a vállát, és persze, hogy nem vette komolyan a kérést. -.-'

Most egy hete nagyon csúnyán összevesztem ezzel a havergyerekkel, konkrétan elküldtük egymást a halál torkába, és a barátom végig ott izélt, hogy jaj, ne csináljak balhét, mert felesleges, meg nem kell vele foglalkozni, és akkor majd abbahagyja, meg hogy csak feleslegesen idegesítem magam emiatt, ahelyett, hogy ráhagynék mindent a srácra, stb.

Nekem viszont most már baromira elegem van abból, hogy ez a görény állandóan szekál, meg szemétkedik velem, vagy a jobbik esetben levegőnek néz és még csak emberszámba se vesz, a barátom meg semmit se csinál "jobb a békesség" alapon... Nem azt kérem, hogy vesszen össze vele, értem én, hogy a saját szobatársát mégse küldheti el az ember az anyjába, mert az milyen már, hogy ott kerülgetik egymást 1 évig, de akkor, amikor olyan dolgokat vág hozzám, vagy olyan dolgokat terjeszt a hátam mögött, ami aljas hazugság, akkor igazán szólhatna valamit ő is, hogy "na, öcsi, most már le lehetne szállni a barátnőmről!" vagy legalább hagyja, hogy én elrendezzem ezzel a paraszttal a dolgot, de neeem, azt se lehet, mert jaj, ne legyen balhé, nem éri meg, bla-bla. :S


Most ilyenkor mit lehet csinálni? Alig tudunk együtt lenni, mert ez a tajparaszt mindenhol ott van, ahol a barátom, este meg konkrétan kinéz engem az albiból, meg hogy én mit keresek ott, meg hogy a barátom is minek hozza fel szobára a lotyóját, meg ilyeneket mondd, most akkor ebből hogy a rossebbe ne csináljak már "felesleges gond"-ot?! Szerintem így is épp elég sokáig tűrtem!! Nekem is véges a türelmem, és betelt a pohár!


Amúgy 1 éve vagyunk együtt.


21/L


2011. okt. 10. 18:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Röviden tömören: ha a barátod nem képes megmondani a haverja szemébe hogy álljon le,akkor nem igazán tisztel,szeret téged.Állítsd választás elé: te vagy a haverja...
2011. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már állítottam, és engem választott. Nem is igazán haverkodik már vele, bulizni se jár vele soha, a szabadideje nagy részét velem tölti, szóval nem az van, hogy ők még mindig olyan nagy cimbik, hanem hogy a srác azóta sem állt le a gonoszkodással, és a barátom képtelen a sarkára állni vele szemben, mert mindig azzal jön, hogy nem akar veszekedést meg konfliktust, meg hogy csak még több gondot okozna ezzel feleslegesen... -.- Ha meg én akarok kiállni magamért, akkor meg mindig húzna vissza, hogy hagyjam, én se foglalkozzak vele, engedjem el a fülem mellett, stb. De 1 év alatt azért szerintem épp eleget nyel az ember ahhoz, hogy egy bizonyos ponton túl már ne tudja csak úgy "elengedi a füle mellett", ha piszkálódnak vele.
2011. okt. 10. 18:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem volt kedvem visszaolvasni, de a kérdésedre azt hiszem van egy válaszom.


Volt barátomnak szörnyű anyja volt(van). Mindig talált rajtam valami kivetnivalót, mindig lehordott. Óvónői diplomám van, és kijelentettem, hogy nem akarok abba melózni, mert szar a fizu. Erre úgy nekem támadt, elmondott mindennek. Hogy én mekkora egy szar alak vagyok. Pasikám közben ott állt, meg sem szólalt, én meg már majdnem elbőgtem magam.


Ez volt az utolsó alkalom, itt már betelt a pohár. Mikor kettesben voltunk, elmondtam neki, hogy ez nekem nagyon rosszul esik. Nem véd meg, mert nem akarja az anyját magára haragítani. Legalább szólhatott volna neki, hogy ne ócsároljon állandóan, de ő csak hallgatott.


Azóta vége lett a dolognak, az a szemétláda megcsalt folyamatosan valami ribivel. Szerintem aki szeret, az nem a saját érdekeit fogja előbbre valónak tekinteni, hanem a tiedet! Elvégre szeret, és jót akar neked! Nem pedig a saját bőrét menten. Ha bánt a haverja, legalább rászólhatna, hogy hagyjon békén (anélkül, hogy agresszív lenne)

Azt hiszem ez nem nagy áldozat egy párkapcsolatban.

2011. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát okozz te "felesleges" botrányt, ha a barátod gyáva hozzá.
2011. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
egyszer rúgd csak tökön a gyereket...
2011. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is konfliktuskerülő ember vagyok, de ha te ki tudsz állni magadért, akkor tedd azt. Próbálj meg beszélni azzal a sráccal, mondd el neki, hogy neked ez nem tetszik, legyen szíves hagyja abba...
2011. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam én már mindent... Egy darabig csak hallgattam és úgy tettem, mint akit nem érdekel. Ez általában működik, mert ugye ha nem látják az emberen, hogy bosszantja a dolog, akkor egy idő után leállnak a bosszantással is. De ez a majom akkor se hagyta abba. Akkor próbáltam kerülni őt, nem szem előtt lenni, viszont a srác akkor meg a hátam mögött kezdte kavarni a kulimászt. Utána elkezdtem vele én is arrogáns lenni, viszont a barátom már akkor mondogatta, hogy jaj, ne csináld, kicsim, felesleges, csak még nagyobb baj lesz belőle... Tudom róla, hogy konfliktuskerülő és jobban szereti a nyugalmat, és tudom, hogy senkivel se szeret rosszba lenni, de azért nálam is van egy határ. Múltkor már nem bírtam én se visszafogni magam, még a barátom kedvéért sem, és jól összekaptam ezzel a hulladékkal, viszont a barátom akkor is ott pattogott, hogy jaj, nem kell, ne foglalkozzak vele, minek foglalkozom azzal, hogy miket mondd, le kell tojni, akkor majd abbahagyja... de hát én pontosan ezt próbáltam a legelején is, és láthatóan nem volt semmi hatása! Nem akarom én, hogy miattam veszekedjen, de legalább ha ÉN megpróbálom megvédeni magam, akkor abban támogasson! Vagy legalább hagyja, hogy csináljam, ne próbáljon még akkor is esetlenül kitérni a konfliktus elől. Unom már, hogy mindig mindent lenyelek annak a baromnak, és nem szeretném tovább tűrni, hogy bánt vagy hogy átgázol rajtam. Amúgy meg senki más se tud vele beszélni, mert az a gyerek nem normális! Egyke gyerek, sose volt tesója, a szülei meg elkapatták, és emiatt szörnyen önző! Azt hiszi, csakis körülötte forog a világ! Rám is azért haragudott meg, mert összejöttem a barátommal és szerinte én ezzel "elvettem tőle a haverját". -.-"
2011. okt. 10. 18:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magától értetődő, hogy tiszteljék a barátnőmet a haverjaim...megvédem őt minden ilyen helyzettől, embertől. Ez (is) a dolga egy igazi párnak sztem. Volt már, hogy a háta/ hátunk mögött minden félős bambának elmondták őt, de a szemébe mindig kedvesek, alig mernek szólni hozzá, mert ismernek h milyen vagyok :) A pasidnak meg elsősorban azt kéne felfogni, h a haverja gyakorlatilag őt se tiszteli, ha veled ilyen. Szal ez meg nem barátság, úgyhogy nyugodtan elküldhetné a gyereket a p*csába. Megértelek, meg minden, de azért jó nagy puhap*cs lehet a pasid, már ne is haragudj...:)
2011. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Istenem mondd meg a barátodnak kerek perec, hogy álljon a sarkára, mondja meg a srácnak, hogy szálljon le rólad.

Értesd meg vele, hogy ez rosszul esik, és ha fontos vagy neki, akkor ne hagyja, hogy bántson.

Amúgy ha más nem működik, játszd el párszor, hogy nem akarsz hozzájuk menni, mert csak...majd leesik a tantusz.

2011. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már megmondtam neki. Azt mondta, minek csináljon még nagyobb balhét, mint amekkora már így is van? Meg hogy csak feleslegesen okoznánk magunknak gondot, mert a srác úgyis magasról tesz rá, hogy ki mit mond neki, és nem érdekli őt senkinek a véleménye. Az a gyerek egy igazi önző tajparaszt, azt csinál, amit akar, és átgázol mindenkin, nem hallgat senkire. Csak az a furcsa, hogy a párom ezt eltűri neki, pusztán csak azért, hogy "ne legyen belőle gond", meg mert "úgy se lenne értelme, hiszen úgyse hallgat senkire" az a hulladék haverja... :/
2011. okt. 13. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!