Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Munkahelyi zaklatás, segítség?

Munkahelyi zaklatás, segítség?

Figyelt kérdés
Egyetemista 19 éves lány vagyok, és a nyári munkahelyemen egy kollega zaklat. Idős, nagy darab kopasz ember, és kezd eldurvulni, már lassan molesztálásnak is nevezhető, nem tudom hogy kezeljem. Minden áron randizini akar, és illetlen dolgokat suttog a fülembe. Kérlek segítsetek.
2010. aug. 5. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mond azt hogyha mégegyszer zaklatni mer fel fogod jelenteni

16/L

2010. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
el foglak keseríteni, de a tökönrúgás az egyetlen esélyed, nekem a főnököm röhögött az egészen, pedig az említett kollégák nyíltan éveken keresztül zaklatták az összes 35 alattu nőt az irodában és a gyártósoron...ma ezt Magyarországon senki nem veszi komolyan, amíg erőszak nem tőrténik
2010. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy,mert ha nyilvánosságra hozod,vagy elpanaszolod valakinek,akkor nyilván lefogja tagadni...

A mobiloddal rögzithetnél hangfelvételt,mikor zaklat és bevinni a rendőrségre,ha már kezd eldurvulni a helyzet!Vagy egy másik melóhelyet keress!

2010. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretem ezt a munkát. Nagyon jó társaság, és jól fizet. Én nem akarok balhét, és szerencsére annyira még nem durvult el. Próbálok tudomást semmi venni az egészről, és csak mosolygok, csinálom a dolgom, nincs valami diplomatikus módszer hogy leállítsam??
2010. aug. 5. 19:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Égesd be nagyon keményen. Hogy azok előtt, akik ezzel a viselkedésével fel akar vágni, totálisan lenullázódjon. Hangosan, határozottan mondd a dolgokat, hogy minél többen hallják. Ha van felesége, határozottan mondd meg neki, hogy még egy ilyen, és megkeresed a feleségét, és a feleségét fogod megkérni, hogy állítsa le. Ha anyjával él, akkor ugyanezt az anyjával. Egyszer hallottam egy bántalmazással kapcsolatos előadást, ott azt mondták, hogy az ilyenek leállnak, ha 1. látják rajtad, hogy nem félsz, 2. határozottan számon kéred, hogy mit akar tőled, 3. lerombolod a mások előtti nimbuszát. A határozottság és nyugalom nagyon fontos.


Például: megvetően végigméred, és ezt mondod:

- ronda vagy, öreg vagy, kopasz vagy. Nem gondolod, hogy akarok tőled valamit, remélem. Ha csak rád nézek felfordul a gyomrom (én ezt egyszer 23 évesen lőttem el egy hasonló féregnek, egyből békén hagyott).

- gusztustalan vagy, látszik rajtad, hogy nem kellesz senkinek.

- kérsz karácsonyra egy parókát? Akkor talán nem kapok röhögőgörcsöt, ha meglátlak.


Vagy valami hasonló alázást. Ha hozzádér, akkor viszont minden további nélkül pofánvághatod, mert az már önvédelem. Nyugalom, határozottság, önbizalom. Sok sikert.

2010. aug. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Próbálok tudomást semmi venni az egészről, és csak mosolygok, csinálom a dolgom, nincs valami diplomatikus módszer hogy leállítsam??

"


második vagyok, rossz a mosolygás, nem tudomásul vevés, küldd el a francba, mert a mosoly csak bátorítja ....agyalja meg a párod egy parkolóban

2010. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Diplomatikus nincs..,mond meg kerek perec neki,hogy,ne zaklasson és szálljon le rólad,végre!!Ha csak mosolyogsz azt meg bátoritásnak veszi és egyre jobban fog zaklatni..
2010. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen valószinű hogy én rontottam el azzal hogy túl kedves voltam és elfogattam az elején a bókokat. De hát én minenkivel kedves vagyok, szeretném megtartani a munkát, és kigondolta volna hogy egy ilyen kinézetű és korú ember rám hajtana... Voltak fiatalabb srácok akik megkörnyékeztek de hát az ilyet ismerem, és rögtön letudtam kezelni, de nagyon nem számítottam hogy ez az ember is...azt hittem hogy csak szimplán kedveskedni akar (mint a lányának, vagy unokának)
2010. aug. 5. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, ha egyértelműen visszautasítod a közeledését! Ha csak mosolyogsz rajta kedvesen, lehet azt hiszi még tetszik is neked, hogy bókol, mocskos dolgokat suttog a füledbe! Egy ilyen alkalomnál, ha nem akarsz balhét, hívd félre, és kérd meg hogy ezt hagyja abba, mert már átlépte azt a határt, amit még eltűrtél... Ha ez sem hatásos, akkor jöhetnek a keményebb beégetések, amiket előttem is írtak. Én valahogy így próbálnám meg elintézni a dolgot, illetve mindenképpen szólnék mondjuk szüleimnek, vagy közeli barátaimnak, hogy valaki tudjon a dologról. Lehet, hogy csak paranoiás vagyok, és sok ilyen jellegű "true story-t" nézek, de ha valami baj történne, és elborulna véletlenül a csávó agya, akkor tudják kin kell keresni! Persze kicsi az esélye, és megijeszteni sem akarlak, lehet elég ha finoman odaszólsz, hogy álljon le, de jobb mindenre felkészülni!
2010. aug. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Állj elé és mond meg neki határozottan fejezze be a hülyeségeit,ha ebből nem ért akkor be kell égetned mások előtt.
2010. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!