Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jofejnek tartjatok az Erdelybe...

Jofejnek tartjatok az Erdelyben lako magyarokat? Nem nezitek le oket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 09:43
1 2
 1/19 anonim válasza:
nekem pl vannak ismerőseim erdélyi magyarok. semmi problémám velük :) miért kérded?
2010. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Lenézni?


Miért nézném le?


Nekem az egyik legjobb barátnöm Erdélyi. Volt hogy vicceltem vele hogy neki tájszólással kellene beszélnie mert ismertem Jugoszláv magyarokat akik nagyon tájszólással beszéltek, de azt figyeltem meg az erdélyiek más szavakat használnak de nem tájszólással, csak teljesen más szavakat.


pl külföldön élek és itt az autójavító mühely vezetöje Erdélyi. véltlen került az autóm pont abba a mühelybe és a váltó volt rossz, amire ö csak mondja hogy kapcsoló szekrény. el sem tudtam képzelni mi az. mire a barátnöm mondta hogy az a váltó.

2010. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Az Erdélyben lakókkal semmi gond, sőt! Nagyon normálisak, becsületesek, segítőkészek, en bloc jó fejek, akiket ismerek. A gond azokkal van, akik eljöttek onnét, akik karrieristábbak, mint amennyire ragaszkodnak a szülőföldjükhöz. Nos, nekik köszönhetjük azt a mondást, hogy "Onnan tudod, hogy magyarral hozott össze a sorsod, hogy mögötted ment be a forgóajtón, de előtted jött ki".
2010. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én csak azokat az embereket nézem le, akik nem tudnak emberien viselkedni, lényegtelen, hogy honnan származik.

20/L

2010. aug. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Gondolom Te is erdélyi magyar vagy (mert nem használsz ékezetet). A szüleim 20 évig Erdélyben éltek, én már az anyaországban születtem, de évente kb. 2x megyünk rokonlátogatásra.:) Én egyáltalán nem nézem le őket,persze az erdélyi magyarok között is vannak bunkók és hülyék, ők sem kivételek.
2010. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

miért nézném le?

igen, jártam Erdélyben, sokan szimpatikusak voltak, nagy barátsággal fogadtak.

2010. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nincsenek erdélyi ismerőseim, de volt egy olyan osztálytársam, akinek azt hiszem a nagymamája... A gyerek tiszta kitűnő volt, de közvetlen, jó humorú gyerek volt.


Meg amúgy is... Hallottam pár dolgot a "ottaniakról", közvetlenek, gyors észjárásúak, jó humorúak, a hagyományőrzéshez is értenek... És ugyanolyan magyarok, mint az "itteniek".

2010. aug. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

miért nézném le az Erdélyi embereket?

szerintem nagyon aranyosak. szeretem, ahogy beszélnek :)

2010. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Elnézve a hazai viszonyokat inkább ők nézhetnének le minket... De visszatérve, rendes, becsületes emberek, magyarok is, mi kell még? Addig örülj, amíg még vannak!
2010. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem nézem le.Miért tegyem? Nagypapám Kolozsváron született,s a testvérei állitólag a mai napig ott laknak.Sajna nem ismerem őket. Ez van... De már kétszer is voltam ERdélyben. Legjobb barátnőim az Egyetemen,meg a legjófejebb srác is erdélyi:) Sőt a középsulimban az egyik tanár is:)
2010. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!