Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az idősekről,...

Mi a véleményed az idősekről, nyugdíjasokról? Tiszteled őket a korukért, tapasztalatukért; vagy zavaró tényezőnek gondolod őket?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róluk?
2010. aug. 17. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztelem Őket, mert sokat lehet tőlük tanulni és megérdemlik a megbecsülést (már aki :P)

Természetes, hogy mind megöregszünk egyszer, vajon hogy esne az "időselleneseknek" ha majd kidobnák őket az utcára éhen halni?

2010. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ... nálunk 2 típus létezik... az egyik a kedves, idős néni, aki megköszöni, ha felemelem a buszra a szatyrát. A másik a vén banya, aki tolakszik, mérgesen néz, susmorog rólam a hátam mögött, fellök és a szatyrát teszi maga mellé az ülésre. Melyik típusra gondolsz? :D
2010. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaitokat. :)

Úgy általánosságban a nyugdíjasokra gondolok.

Ma reggel is volt egy néni a metrón, felszállt, még volt egy szabad ülőhely, és szabályosan FUTOTT, hogy le tudjon csapni a helyre, de mikor leszállt, egyhelyben tipródott, meg feltartotta az ajtóban a tömeget. Amelyik ilyen, az vajon miért csinálja ezt? Csak hogy sajnálják a kora miatt? Vagy mi lehet a háttérben?

Amúgy tényleg vannak aranyos sütisütős nénik, meg kártyázós sakkozós bácsik is, akik méltósággal viselik az öregséget, szó se róla. De miért nem tud "beletörődni" a korába mindenki?

2010. aug. 17. 14:04
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok idős visszaél a korával. Láttam már idős nénit aki bottal motoszkált a buszmegálló felé begörnyedt háttal. Amint beállt a busz, kiegyenesedett és szabályosan odarohant, azután megint elkezdte játszani a hadirokkantat. Az ilyentől falra mászok... De igaza van annak a válaszolónak, aki szerinte 2 féle van, mert vannak normálisak is.
2010. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik megérdemli azt tisztelem. A kor nem érdem, hanem állapot.
2010. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően tisztelem őket.

vannak bölcs idősek és vannak buták...

a legjobb példa a két nagyanyám...

az egyik 84 éves, de a mai napig jön-megy süt-főz, takarít, hajat festet, ápolt és mindig jó illata van. nagyon okos és bölcs.


a másik nagyanyám a tipikus nyugger, nylon otthonkákban mászkál és meglehetősen ápolatlan... ehh.

állandóan szidja a kormányt, kikér magának mindent, mindenért megsértődik,

és azt hiszi ő a madame...

ettől függetlenül azért szeretem, de néha tényleg falra mászik tőle az ember...


amúgy alapvetően tisztelem őket, mindenkinek előre köszönök, de ha valaki nem viszonozza, akkor többet nem...

aztán gondolhat amit akar.

2010. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én általában tisztelem az embereket, legyen nyugdíjas, fiatal, középkorú, nem teszek különbséget. A nyugdíjasoktól és a gyerekektől azért többmindent lenyelek, elnézek, sok idős nem gonosz, rosszindulatú ám, csak rigolyás, meg kell találni velük a hangot és akkor kenyérre lehet kenni őket. Azért sem haragszom, amikor nyomulnak, hogy leülhessenek, hiszen az én nagypapám is nagyon jól tartja magát, jól néz ki, mégis tudom, hogy mennyire fáj a háta, a lába, csak nem mutatja mert túl büszke, viszont azt tudja, hogy ma már nem igazán udvariasak a fiatalabbak és nem fogják átadni a helyet, szóval vagy álldogál 20 percet, vagy lecsap egy üres helyre. Nehéz lehet sok idősnek megérteni, hogy ez már mennyivel másabb világ, mint amiben ők nőttek fel. Olyan sok türelem kell a legtöbbhöz, mint a kisgyerekekhez.
2010. aug. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kor alapján ítélem meg alapvetően az embereket. A párom alapból utálja őket, de próbálom jobb belátásra bírni. Azokat, akik lenéznek, csak mert fiatal vagyok, butának tartom, a többivel semmi bajom.
2010. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A kor nem egy érdem, hanem egy állapot. Amióta nem kell naponta megküzdeni a ragadozókkal meg vadászni, azóta már bármely hülye képes elélni sokáig. Ez önmagában nem érdem, önmagában csak abban, hogy néhány évtizeddel előttem született még semmi tisztelnivaló nincs.

Viszont ez a néhány évtizednyi többlet lehetőség, hogy élettapasztalatokat gyűjtsön, hogy ezekből okuljon, ezek érleljék, és tapasztaltabbá és bölcsebbé váljon. Ezek már tiszteletre méltó tulajdonságok. Ha nem tudott élni ezzel a lehetőséggel, és semmivel sem érettebb, bölcsebb, mint akármelyik fiatal, akkor nincs mit tisztelni benne.

2010. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy valaki miért mérges, tolakszik, stb sosem tudhatod! Lehet olyan nehéz élete volt, amilyet el sem tudunk képzelni, vagy ezer más indok! Nem szabad elsőre ítélni! Mindenkinek van nagyapja, nagyanyja, én például mindig arra gondolok, ha segítek egy idős embernek (bármiben) hogy lehet hogy nekem személy szerint milyen jól esne, ha látnám, hogy a Nagyimnak segít valaki!
2010. aug. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!