Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen könyveket illik ismerni...

Milyen könyveket illik ismerni/elolvasni egy művelt embernek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy elég szubjektív dolog és hogy a kérdésem eléggé sznob hatást kelthet, de van egy lány, aki nagyon tetszik nekem. Szeretnék vele többet beszélgetni, megismerni és tudom, hogy szeret az irodalomról meg a könyvekről beszélni főleg a klasszikus(itt nem csak az ókori irodalmi alkotásokra gondolok) műveket kedveli "Háború és Béke" és hasonlók. Szóval tudnátok ajánlani esetleg egy listát, ilyen könyvekről? Válaszaitokat előre is köszönöm.

#könyv #irodalom #szépirodalmi alkotások
2021. ápr. 4. 19:08
 1/5 anonim válasza:
100%
Néhány "kulcsszó" segítségképpen: :) Jane Austen, Brontë, Szabó Magda, Mitchell, Dickens, Victor Hugo, Puskin, Dumas, Sienkiewicz.
2021. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged.
2021. ápr. 4. 22:21
 3/5 anonim válasza:
100%

Szerintem bátran kérdezd meg tőle, hogy milyen könyveket ajánl elolvasásra. Hidd el, rengeteg könyvmoly barátnőm van és szerintem kivétel nélkül mindannyian boldogok lennénk, ha egy fiú megkérdezné tőlünk, hogy milyet könyvet ajánlunk neki olvasásra. :)

Így biztos nem esel abba a hibába, hogy végigszenveded magad egy 800 oldalas klasszikus művön, amit itt ajánlott neked valaki, aztán kiderül, hogy ő meg nem is szereti. Akkor meg megint ott lennétek, hogy nem lesz miről beszélgetnetek.

A másik pedig... Muszáj pont olyan könyveket olvasni amit ő is szeret? Szerintem ha megtalálod a saját ízlésed, amit élvezettel olvasol, akkor sokkal könnyebben fogsz tudni beszélni vele. Ő is elmeséli az élményeit arról, amit olvasott meg te is a saját élményeidről. Aztán ajánlhattok is egymásnak könyveket...

2021. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
1-es vagyok, egyetértek 3-as véleményével. :) Austen, Mitchell lányoknak való, ami "közös pont" lehet: Gyűrűk ura és hasonló fantasy regények. :)
2021. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Wow. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. No. 3. válaszoló nagyon szépen köszönöm a tanácsod és hogy rávilágítottál az egészre egy másik szemszögből is.
2021. ápr. 5. 20:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!