Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem egyenlőek...

Az emberek miért nem egyenlőek még mindig, miért nem lett tilos az emberek vagyoni helyzet szerinti hátrányos megkülönböztetése? Miért kapnak a gazdagok más elbírálást, - az élet legtöbb területén - és ez miért nem tilos?

Figyelt kérdés
2021. jún. 20. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De az de a gonosz sumerok feltalálták a pénzt azóta minden egyszerűbb :D hiszen minden állat egyenlő kivétel a disznók hiszen ők egyenlőbbek (Orwel Állatfarm) :D
2021. jún. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert megbukott a kommunizmus, ésb ahol még létezik, ott sem az eredeti eszmék érvényesülnek.
2021. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
orbánt kérdezd és az egykulcsos adórendszerét
2021. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyenlőek. De ebből nem következik hogy egyformák, vagy a helyzet amiben vannak, egyforma.
2021. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon nem egyenletes az erőforrásokhoz való hozzáférés, ezért nem vagyunk egyenlőek. Ha te az új Tesláddal mész nyaralni Mallorcára, ahol az 5*-os szálloda teraszán 9 órakor reggelizel a gazdagon megrakott svédasztalról, és a személyzet lesi minden kívánságod, az azért van mert gazdag vagy, és ki tudsz fizetni az autóért 80 milliót, a 4 hetes nyaralásra meg 8 milliót. Gazdag vagy, tehát neked ez jár?

Én csóró melós vagyok, nem nyaralok, korán kelek, nem kések el, sokat dogozok, szendvicseket eszek, havi 220-250 ezret keresek, nekem ez jár? Csak azért más az anyagi helyzetünk? És hozzátehetjük még, hogy világszerte emberek milliárdjai nyomorognak, a napi ivóvíz beszerzése is sok száz millió embernek napi nehézséget okoz. Szerintem papolhatunk demokráciát, de nagyon igazságtalan ez a fajta demokrácia.

2021. jún. 21. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gazdagék nem Teslával járnak Mallorcára, hanem magánrepülővel, meg yachttal. Túl sok kényelmetlenséggel jár a vezetés meg a kocsi töltögetése. :)
2021. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"Gazdag vagy, tehát neked ez jár?"


Nem jár, hanem megveszi.


"220-250 ezret keresek, nekem ez jár?"


Nem jár, hanem ezért dolgozol.

Van egy szerződésed, elfogadtad a feltételeket, nem volt kötelező, dolgozhatsz máshol is. Az már csak a saját hibád, hogy csóró melós vagy.

2021. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nagyon nem egyenletes az erőforrásokhoz való hozzáférés, ezért nem vagyunk egyenlőek. Ha te az új Tesláddal mész nyaralni Mallorcára, ahol az 5*-os szálloda teraszán 9 órakor reggelizel a gazdagon megrakott svédasztalról, és a személyzet lesi minden kívánságod, az azért van mert gazdag vagy, és ki tudsz fizetni az autóért 80 milliót, a 4 hetes nyaralásra meg 8 milliót. Gazdag vagy, tehát neked ez jár?


Én csóró melós vagyok, nem nyaralok, korán kelek, nem kések el, sokat dogozok, szendvicseket eszek, havi 220-250 ezret keresek, nekem ez jár? Csak azért más az anyagi helyzetünk? És hozzátehetjük még, hogy világszerte emberek milliárdjai nyomorognak, a napi ivóvíz beszerzése is sok száz millió embernek napi nehézséget okoz. Szerintem papolhatunk demokráciát, de nagyon igazságtalan ez a fajta demokrácia."


Nem, senkinek sem jár alanyi jogon semmi. Az átlagember megdolgozik a pénzéért, és az ő döntése, hogy ő mire költi. És igen, vannak szerencsésebbek, akik mondjuk sokat örökölnek, nekik azért a pénzért már nem kell megdolgozni. De ettől még ugyanúgy egyenlőek veled, hisz ugyanannyi pénzért te is ugyanazt kapnád, mint ők. Egyszerűen szerencsésebb helyzetben vannak az adott pénzmennyiséget illetően.

2021. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyenlőek vagytok, hiszen te is ugyanúgy vehetsz Teslát és mehetsz Mallorcára ha van kifizeted az árát.
2021. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!