Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bámely kultúrában , országban...

Bámely kultúrában , országban bárhol is, van olyan jelentősége a mondat végi pont használatának , hogy akinek írtad az üzeneted attól nem szeretnél több üzenetet kapni a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm így reagált egy üzenetemre.Idézem.: ,,Miért használok a mondat végén pontot. Ha nem szeretném , hogy írjon nekem akkor nem fog. Megkérrdzetem tőle miből gondolja , hogy ez így van. Erre azt mondta , hogy nem igaz hogy nem tudom, hogy a mondat végi pontnak ilyen jelentése is van." Ezért szeretnék ennek utána járni. Nem akartam megbántani őt. Mert valóban nem tudtam abszolút , hogy van ilyen jelentése.

#mondat végén pont #pont használata
2021. júl. 11. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen jelentése.
2021. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, azzal csak a mondatot zárjuk le nem a beszélgetést
2021. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben van ilyen jelentése a mondat végi pontnak, ha azt a mondatot zárja le, hogy: "Nem szeretnék tőled több üzenetet kapni a továbbiakban."
2021. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!