Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg lehet még menteni ezt a...

Meg lehet még menteni ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Nos én egy 19 éves lány vagyok, a lány akiről szó van egyidős velem, osztálytársak voltunk középsuliban (4 évig). Nagyon jó barátnők voltunk, fél szavakból is értettük egymást, és szinte a lelki társam volt mondhatni. Aztán negyedikben elkezdett távolodni tőlem, meg a baráti társaságunktól. Ez még nem lett volna olyan súlyos, de én kikotyogtam egy kívülállónak a szerelmi titkát, amiről addig csak nekem mesélt. (Elég bonyolult ügy volt, az egyik évf. társunk apjával kezdett viszonyt) Természetesen mindent bevallottam neki, mert ha már ilyen borzalmas dolgot tettem, a lelkiismeretem még így tartotta helyesnek, hogy mondjam el neki. Ezen teljesen kiakadt, joggal persze és abban az évben már nem is beszéltünk szinte, nem voltunk többet barátok. Én próbáltam többször is leülni és beszélni vele, de ő hajthatatlan volt, azt mondta, őt már hagyjam békén, lezárta a múltat és nem bánkódik többé miatta.

Viszont nekem borzasztóan hiányzik, hiszen a legjobb barátnőmet veszítettem el (utólag jöttem rá, hogy ő volt a legjobb barátom). Érettségi óta nem beszéltünk, csak egyszer az utcán összefutottunk, akkor is csak az a "bájcsevej" volt. Még az msn-partnerei közül is levett azóta. Szerintetek megpróbálhatnék megint beszélni vele? Meghívni egy kávéra, sütizni, stb? Vagy hagyjam őt békén és fogadjam el végre? Tanácstalan vagyok!


Előre is köszi!


2010. aug. 31. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el, hogy ezt végérvényesen elrontottad... :S
2010. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy igazán jó barátot nagyon nehéz találni, szerintem ezt te is tudod. Ennek sok oka van, de nem ezt szeretném neked elmondani. Inkább választ adnék a kérdésedre.

Az egyik ősrégi, tekintélyes könyv ezt mondja:

"Minden időben szeret az igaz társ és testvérül születik a nyomorúság idejére"

Szerintem ez az állítás nagyon is igaz, mert tényleg sokszor inkább fordulunk egy jó baráthoz, aki közel van, mint egy távoli testvérhez, vagy rokonhoz.

Szóval ha úgy érzed igazán jó barátok voltatok valamikor és vágysz arra, hogy újra jó barátok legyetek, tehetsz azért, hogy ez így legyen

Természetesen egy barátsághoz két személy kell, nem lehet erőltetni senkire egy barátságot, mert ez érzésekről szól. Mégis tehetsz azért, hogy megtudd tényleg egyáltalán nem akar többé barátkozni veled vagy még van rá esély.

Az első dolog, hogy légy alázatos, ami annyit jelent, hogy keresed az alkalmat, hogy kimutasd kedvességedet irányában, kimutasd, hogy neked még mindig sokat jelent a "barátságotok".

A második dolog, hogy tedd magad az ő helyébe, mennyire bíznál meg benne a továbbiakban ha ő tette volna ugyanezt veled(a becsületet könnyebb elveszíteni, de nagyon nehéz visszaszerezni, nem lehetetlen, csak nagyon nehéz)

A harmadik dolog, talán írhatnál neki egy levelet, hogy még mindig furdall a lelkiismeret és, hogy vágysz a barátságára.

A negyedik imádkozz Istenhez, hogy segítsen helyesen döntened. Ne vesd el a gondolatot, mert Ő tud a legjobb barátod lenni.

Sikert a barátod szívének megnyeréséhez!

2010. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Én ettől rosszabb dolgokért is megbocsátottam azoknak akiket szeretek.Egy őszinte bocsánatkérést illik elfogadni,még egy idegentől is. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy minden a régi lesz, de talán még egy-két próbát megér.Ha meg sem hallgat, ne erőltesd tovább. Te elég nagy hibát követtél el, de nem akkorát, amit egy igaz barátság ne élhetne túl.Hagyd menni, ha nem elég neki az őszinte megbánás és ne hibáztasd tovább magad.
2010. szept. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha igazi barát lennél, nem kotyogod ki a legféltetteb titkát arról a viszonyról.

Ráadásul az szerelmei viszony ami komolyabb azért.

De bármilyen titokról legyen szó, ő megkért hogy ne mond el senkinek, te mégis ezt tetted.


Te nem vagy igazi barát...

2010. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Írj egy levelet neki (azt csak nem tépi szét).Mindenkiben van hiba talán a barátnődnek is.Jóó lehet,hogy nem kellett volna elmondanod a titkát de ha nagyon fontos lennél neki akkor megbocsátana.De lehet hogy így akar bosszút állni rajtad azért mert a legfontosabb titkát elmondtad és ezzel akarja tudatni veled,hogy ugyan így fájhatott neki az ami neked most.Elmondtad a titkot elveszítetted a legjobb barátod!:(
2010. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
MÉÉÉrt árultad el a titkát!! Én is azt mondom, hogy próbálkozhatsz, de készülj fel, hogy ezek után vajmi kevés az esélye, hogy újra olyan szoros lesz a kötelék köztetek mint rég. A barátság lényege pont a bizalom.
2010. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!