Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltal már "világmegváltó"...

Voltal már "világmegváltó" terveid, végyaid? Embereket menteni, állatokon segíteni stb? Gáz ha ilyen álmodozó típus vagyok?

Figyelt kérdés
23 vagyok, és kezdem magam gáznak érezni hogy ilyesféle vágyálmaim vannak, hisz valószínüleg soha semmi komolyabbat nem fogok tudni tenni ezekért az elképzeléseimért. De olyan gyakran visszatérnek, nem tudok leszállni a Földre.
2011. jún. 5. 00:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
10%
nem gáz, de ha már ilyen álmaid vannak, akkor azon kéne gondolkodni, hogy, hogy valósítsd meg azokat
2011. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
különben én nem szoktam ilyenen álmodozni
2011. jún. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, én orvosi biotechnikus leszek, ami többek között a rákosok gyógyszer fejlesztésével, kutatásával foglalkozik. Természetesen nem úgy képzelem, hogy kémiai nobel díjjal a kezemben mosolygok, hanem csak szeretnék részese lenni egy folyamatnak ami közelebb viszi az orvostudományt ezeknek a betegeknek a megmentéséhez. Álmodozni sosem rossz, de ha valami tetszik és úgy érzed érdekel, próbálj meg tenni is érte.
2011. jún. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Én is hasonlókról álmodtam régebben.

Aztán felnőttem, ápolónő lett belőlem, tehát segítem az embereket.

Közben pedig ott segítem a természetet is ahol csak tudom ( neveltem már fészekből kiesett madárfiókát, önkénteskedtem kutyamenhelyen, szemetet szedek az erdőben stb.)

Nagyon jó, hogy te is így gondolkozol és hidd el, az ember képes megvalósítani az álmait ha nagyon akarja, bármi is legyen az.

2011. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Próbálok tenni az álmaimért, csak az a baj, hogy sok van :). Jelenleg 7-8 félét tudnék kapásból felsorolni, de nem tudom hogyan infuljak el..
2011. jún. 5. 00:33
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, elhiszem hogy meg lehet csinálni, csak akarni kell! :). Köszi az eddigi válaszokat!
2011. jún. 5. 00:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen folyton előjönnek nálam is ilyen tervek. Ezekben a témákban : Környezetvédelem (állatok megmentése, a Föld szennyezésének mérséklése), illetve az, hogy mit lehetne tenni az emberekért.

Környezetvédelemért annyit tettem, hogy barátaimmal szedtünk szemetet illetve szoktam kitenni elrettentő videókat facebookra. Ezek nem nagy dolgok, viszont a videók elértek embereket akiket szintén megérintet a dolog mert azelőtt nem láttak ilyen videókat (Greenpeaces-es videókra gondolok főként)

Sajnos olyan világban élünk ahol sok ártatlan ember éhezik-szomjazik, szenved. Értük is kell tenni valamit, csak az a baj, hogy a legalapvetőbb dolgoknál tartunk még. Nem fogadjuk el egymást úgy ahogy vagyunk. Aki kicsit más az kirekesztetté válik. És sajnos addig amíg nincs teljes egyetértés egy témában addig nem lehet olyan nagyobb dolgokat megvalósítani, hogy például ne legyen több éhezés. De talán ha apránként tehetünk valamit a szebb jövőért.

Én csak annyit mondok Neked, hogy hajrá!:) Ne tántorítsanak el az álmaidtól és a vágyaidtól:) Légy büszke arra, hogy tenni akarsz valamit a világért és nem vagy elvenni. :)

2011. jún. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 2 dolog volt ami többször eszembejutott, nem éppen terv volt, mert mindkettőt lehetetlennek találom ahhoz hogy megvalósuljanak.

Az egyik az volt hogy én legyek Magyarország miniszterelnök(nő)je :D De 1. nőt úgy se választanának meg 2. ehhez én kuka vagyok, kéttannyelvűbe sem vennének fel nem hogy oda ahol idáig juthatnék.

Sokszor gondolkoztam azon hogy ha ez megvalósulna, úgy csinálnék mindent máshogy ahogy van. Jobbá akarnám tenni az országot, úgy hogy minél több ember jól éljen, talán más országok is példát vennének.

Túl szép hogy igaz legyen.

A másik hogy ha megnyerném a lottót, minden nap találnék egy állatmenhelyet ahova tudok pénzt küldeni. Nálam az állatok vannak a legelső helyen, utána az emberek. Inkább állatokra költeném az összeset, mint hogy 1%-ot is adjak embereknek. Mert az utóbbiak baromira nem tudnák értékelni, ellenben az állatoktól mindig csak szeretetet kap az ember.

Ez is túl szép hogy igaz legyen.

2011. jún. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem "gáz", szinte mindenkire rájön tizenéves korában, aztán elmúlik, legkésőbb akkor, amikor az ember munkába áll. Egyébként sem azzal kell foglalkozni, mi "gáz" és mi nem.
2011. jún. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

"az állatoktól mindig csak szeretetet kap az ember"


Az állatok érdekvezéreltek, azért fektetnek beléd "szeretetet", hogy cserébe élelmet kapjanak. Ez a részükről stratégiai cselekvés. Csak a stílusuk különbözik: a macska leplezetlenül számító állat, a kutya leplezetten, bonyolultabban.


Az ember is állat, tehát rá ugyanez igaz.

2011. jún. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!