Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki bele gondolt már hogy...

Valaki bele gondolt már hogy mi okozza pl: azt hogy nincs kedvem tanulni?

Figyelt kérdés
egy érdekes dolog jutott eszembe azt vettem észre (szerintem már sokan mások) hogy végül is mi okozza az akarat hiányát? de komolyan! példaként: el kellene menni tanulni! ez így gondolatban végigfut az agyamban DE valahogy olyan nehéz felkelni az ágyból és mégiscsak elmenni tanulni! de mikor felkelek olyan furcsa érzés ragad el ami mintha megprobálna visszahúzni de az a vicces benne hogy logikailag nincs értelme, szoval mikor felkelsz az ágybol valahogy olyan nehéz de tényleg ennek logikailag mi értelme?
2010. szept. 1. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Eddig nem találkoztál olyan témával, ami tényleg érdekelne.

Lehet, hogy a bezártságot sem bírod, és jobban menne pl. egy sok mozgással járó munka, pl. pincérkedés vagy szállodai munka.

2010. szept. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

másképpen:

tegyük fel megtanulom a holnapi anyagot az addig rendben de ha pluszba akarok tanulni akkor rövidesen elmegy a kedved és utána nehéz tanulni de mivel van szabad akaratunk és döntünk emiatt logikailag értelmetlen az az érzés ami elveszi a kedved a tanulástól! Mert ha mondjuk eldöntöttem hogy megtanulom miért ne tanulnám meg?(ez lenne az alap) de AZTÁN jön az az érzés és elteszed a könyvet, de ha megint hozzá akarsz nyulni az olyan idegességet és szorongás félét vált ki kérdés:

Mitől van ez? ez a példa sok mindenre kiterjed végülis miért olyan nehéz felkelni reggelente mert álmosak vagyunk! de én fel akarok kelni van akaraterőm mégis az az érzés!

Valaki érti mire akarok kilyukadni?

rengeteg olyan dolog van amit azért nem csinálunk meg mert az érzés és az akarat ellentmondásos!

2010. szept. 1. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Kihagyod a számításból, hogy nincs energiád? Vagy éppen nem érné meg a ráfordítást.
2010. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de ez azért más érzés nem hasonlitható a félelemhez olyan ez mintha ok nélkül idegesítene 1 dolog holott az logikailag helytelen!
2010. szept. 1. 17:29
 5/9 A kérdező kommentje:
dehogynem megérné van 1 pár nagy célom és le kell hozzá fektetni belül is az alapokat, nem az energián hanem a koncentráción van a hangsúly ha megvan a tökéletes koncentráció az energia bőven megmarad a koncentrációt meg zavarja ez a hülye érzés! én csak feltettem hogy ha elhagyjuk ezt az érzést akkor nagy dolgokra lehetünk képesek!
2010. szept. 1. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért mert szívesebben csinálod azt amit épp tanulás helyett csinálsz.
2010. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De miért ne lehetne a tanulást is szívesebben?

amit említettél pont akkor keletkezik az az érzés számomra teljesen érthetetlen hogy a tudatalattim miért csinálja ezt ha elvileg szabad akaratunk van!

2010. szept. 1. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Elfárad a figyelme, álmos, nincs türelme, győz a lustasága.

Rossz kint az idő, nincs kedve felkelni, és elmenni az iskolába.

Pedig az ágyban felülve is lehet tanulni, ha nem kell bemenni.

2010. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ha tanulásról van szó az iskola egy nagy nulla.
2010. szept. 1. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!