Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett divat a gyerekeket...

Miért lett divat a gyerekeket visszatartani az oviban? Így biztosítanák a munkát maguknak az óvónők?

Figyelt kérdés
Már lassan 9évesen engedik iskolába a gyererkeket,nem tartom ezt jó megoldásnak.Nem értem miért kellene egy amúgy okos,érett gyereknek visszamaradnia??!!
2010. szept. 2. 07:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

èn sem értem, de ezt a szülök akarják.


pl egy ismerösöm gyereke februárban született. 6,5 évesen mehett volna suliba. èrtelmes okos, már szinte olvasni tudo gyerek volt. de az anyja még egy évet ráhuzatott, így 7,5 évesen ment suliba. Ilyenkor az is baj hogy növésben nagyobb mint a többiek.


Unokaöcsémnél a baj az hogy oktoberi és már lassan 7 évese de csak most kezdhette a sulit, mert hiába értelmes okos, törvények szerint elöbb nem mehetett.


nyári gyerekek nem mehetnek csak köv évben suliba, ezt nem értem miért.


a szülöknek is könnyebb mert sok iskola csak félnapos míg az ovi egésznapos.

2010. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem tartottak vissza, de öcsémet igen, mert nyári gyerek, illetve ismerek olyant, akinél fegyelmezettségi problémák voltak, és az óvónők nem javasolták még iskolába (elviszik a nagycsoportosokat egyszer a közeli partneriskolába is, és ott is figyelik, hogy a gyerek hogy viselkedik). Szerintem ha nem a szülő kérése, hogy tartsák még oviban, akkor tudják az oviban az ottani pedagógusok, hogy miért ne menjen még.
2010. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van most valami divatja ennek, de néha tényleg indokolt. Minden gyerek máshogy fejlődik. Az nem igaz, hogy nyári gyereket ne lehetne 6 évesen suliba küldeni, ismerek ilyen kislányt. Igaz, őt az óvónők nem javasolták, de azülei nem hagyták annyiban, elvitték a nevelési tanácsadóba, ők engedélyezték. Most ötödikes, kitűnő tanuló. A férjemet viszont annak idején visszatartották, hiába februári, és azért, mert még órákat aludt délután.

Inkább az a baj, hogy tényleg divatból csinálják egy csomóan, és nem veszik észre, hogy a 7 éves gyerekük szétunja magát az oviban. Jó lenne, ha tényleg személyre szabottan döntenének erről s szülők és az óvónők közösen.

2010. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
A tanárnő barátnőm tartotta vissza a gyereket, mert túl sok a szabály az iskolában és a kötöttség. Szegény gyerek otthon unatkozott 7 évig, olvasni sem tanították meg meg semmi pluszt nem adott neki, hogy otthon volt. Tiszta börtön .
2010. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a munka biztosítása miatt. A gyerekem most ment oviba, 300 gyerek felvételi kérelmét utasították el a kerületünkben.
2010. szept. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nyári vagyok ezért 7évesen mente, de öcsém 6,5évesen, mert tavaszi. Keresztlányom szintén most 7évesen,mert ő is nyári. Nem tudom te miről beszélsz, ilyet nem hallottam még.
2010. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem jobb a gyereknek, ha kap még egy évet. 1 évvel több felhőtlen játék ÉS több sikerélmény az iskola elején.


Teher alatt nő a pálma, de kérdés, van-e értelme.

2010. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 1982-es, nyári születésű vagyok, és az általános sulit 1988-ban kezdtem, mert nem maradhattam még egy évet óvodába :) Úgy rugdaltak az óvónők, pedig anyum azt mondta, hogy még rámférne az óvoda :)
2010. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezt én sem értettem soha. Már nagycsoportban halálra untam magam az óvodában, pláne szeptemberi vagyok, így hét évesen mentem csak iskolába.. de addigra anyukám kb megtanította nekem az elsős anyagot, mert annyira untam már az ovit.

Most meg nagy gyerekek vannak visszatartva, fogalmam sincs, kinek jó ez, de hogy nem a gyereknek, az biztos. Így mire befejezik a sulit, már kapásból 1-2 évvel idősebbek, mint aki időben kezdte, és még akkor jön az egzisztenciaépítés, blabla. Sajnos sok szülő sem gondol bele ilyenekbe, mert ele se tudja képzelni, hogy az az édes kicsi gyerek valaha felnőtt is lesz..

2010. szept. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A lányom nagycsoportos és itt is ezt tapasztalom,hogy visszatartják a gyerekeket csupán "trendből"
2010. szept. 2. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!