Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lett divat a gyerekeket...

Miért lett divat a gyerekeket visszatartani az oviban? Így biztosítanák a munkát maguknak az óvónők?

Figyelt kérdés
Már lassan 9évesen engedik iskolába a gyererkeket,nem tartom ezt jó megoldásnak.Nem értem miért kellene egy amúgy okos,érett gyereknek visszamaradnia??!!
2010. szept. 2. 07:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Én sem értettem ezt soha,én is csak hétévesen mehettem suliba,semmi értelme,inkább hátránya mert így csak 19-20 évesen kerül az ember fősulira.
2010. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez nekem sem világos, én július6-án születtem, de a barátnőm augusztus 31-én és mentünk az év szeptemberében iskolába. Én kb 100cm voltam és 15 kg. És félve teszem hozzá, decemberre olvastam.

Csúnya, régi iskolarendszer.

De én kétévesen szobatiszta is voltam, most meg már van 5 éves akit még pelenkáznak.

Nem tudom miért kell visszafejleszteni a gyerekeket. Fel nem foghatom.

2010. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
Ja és még annyit, igaza van a kérdezőnek sok gyereket automatikusan visszatartanak 7 éves koráig és a régi rendszer szerinti évvesztés még erre jön-ergo 8 évesen kezdik a gyerekek az iskolát (akik annó 7 évesen)
2010. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Így van és 15-16 évesen végeznek az általánossal aztán meg 19-20 évesen érettségi??? Így is kevés az aktív ember a társadalomban.Nem akkora nagy trauma azért az-az 1.osztály:) mi is túléltük,a mai gyerkőcök meg agyon vannak pátyolgatva.
2010. szept. 2. 17:46
 15/19 anonim ***** válasza:
49%
Jobb, ha visszamarad a gyerek egy évet és 7 évesen kezdi el a tanulmányait (vagyis abban az évben, amikor betölti a 7-et), egy 6 éves kiskölöknek nem arra van szüksége, hogy 45 perceket üljön végig fegyelmezetten, hanem önfeledten játsszon.
2010. szept. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nekem a lányom februárban tölti a 6-ot és szeptembertől megy suliba.Nem látom semmi okát sem annak,hogy visszatartsam. És ő is nagyon vágyik már.
2010. szept. 5. 07:33
 17/19 anonim ***** válasza:

és ki mondta, hogy olyan iskolába kell iratni, ahol fegyelmezetten végig kell ülni 45 percet. Amikor én jártam iskolába fel lehetett állni, lehetett sétálni és nem vette a fejünket a tanító néni. Egy jó tanító néni fel tudja úgy építeni az órát, hogy az egyszerre legyen komoly munka és játék. Jól kell megválasztani, nem csak beiratni a gyereket, aztán évente eljárni szülőire.

Egyébként pedig nagyon sok gyerek alapból 5 évesen már ír olvas, számol. Mit fog kezdeni a tanító néni egy ilyen gyerekkel az iskolában? (és a gyerek- unja a játékot, utálni fogja az ovit, unni fogja az iskolát- utálni fogja azt is)

Én a kérdezővel értek egyet, szerintem sokkal nagyobb baj, hogy ész nélkül visszatartják játszani? a tanulni vágyó! gyereket. Ennek semmi értelme. Ráadásul tényleg ott van a régi rendszer, ahol 6 évesen kezdték az iskolát a gyerekek (érettség és nem kor alapján) és nem volt ennyi analfabéta, írástudatlan, mint most. Hiszen már azon gondolkoznak, hogy legyen olvasás középiskolában. Amit az én korosztályom általános iskola első osztályában lerendezett. Úgyhogy az iskolai eredmények sem igazolják, hogy jobb, hogy játszhat még a gyerek egy évet.

Ja és én soha nem hallottam senkit aki megbukott volna érettségin, most meg van olyan iskola, ahol senki nem tudta abszolválni az érettségit.

Persze, mondjuk biztos érdek fűződik ehhez, hogy legyenek minél ostobább és visszamaradott emberek.

2010. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Utolsó külön köszönöm szépen a válaszod! Mintha én írtam volna:)


Tökéletesen egyet értek minden szavaddal!!



Köszönöm szépen:))

2010. szept. 5. 12:44
 19/19 anonim ***** válasza:

" Ráadásul tényleg ott van a régi rendszer, ahol 6 évesen kezdték az iskolát a gyerekek (érettség és nem kor alapján) és nem volt ennyi analfabéta, írástudatlan, mint most"


De. Volt akkor is bőven.

Amúgy az iskolakezdő kornak és az írástudatlanságnak az égvilágon semmi köze egymáshoz.

2014. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!