Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha külföldiekkel levelezek...

Ha külföldiekkel levelezek (angolul), akkor szerintetek pofátlanság tőlük az alábbit kérni?

Figyelt kérdés

Sokan szörnyű szlenggel írnak, de az még roszabb, hogy ennél is többen úgy írnak üzenetet, mintha csetelnének, tehát nem kerek, egész mondatokban fogalmaznak, stb.

Alig bírom kibogarászni, hogy mi az értelme az irományuknak, hiába értek minden szót - még a szöveg egészéből sem könnyebb kiindulni, hogy megértsem az egyes részeit.

Erre nem lettem felkészítve, soha nem tanultam ilyesmit, de még youtube-on sem nagyon olvastam ehhez hasonlókat :S


Szerintetek meg lehet kérni őket arra, hogy kicsit összeszedettebben fogalmazzanak, ne ilyen hánya-veti módon? :S

Ha igen, hogy fogalmaznátok meg?



A másik kérdésem, hogy mit válaszolnátok ilyen üzenetekre?


"Hey there :)"


vagy


"Hi! How are you, beautiful lady?"

Merthogy elvileg erre a kérdésre nem igazán válaszolunk, mert kiröhögnek érte.. akkor mit írjak? Nem vagyok túl kreatív abban, hogy mit lehet kihozni belőle :(


2011. febr. 11. 02:01
 1/8 anonim ***** válasza:
How are you-ra mindig valami 3 szavas választ kell adni, semmi rizsa. Általában I'm fine-nal rendezik le, ha jól vannak, ha nem. Ez a kérdés nem azt várja, hogy bármilyen mértékben is kiöntsd a lelked. Ha valaki látja rajtad hogy gáz van, vagy valóban érdeklődni szeretne az állapotod felől, az nem így fogja megkérdezni. Szóval csak tömören!
2011. febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a What's Up! Kérdésre úgy szoktam válaszolni, hogy : There s the sky!


A How R U-ra, meg ami épp eszembe jut. Pl: I m still alive!

De komolyra fordítva a szót, ilyen esetben kérdezz vissza ugyan azt.

azt kérdezi, hogy: H R U?

És erre te: H R U?


De megkérheted őket, hogy ne használjanak túl sok rövidítést.


Could U use less slang N short form, please. 'cause I m not a native speaker. Sometimes it s confusing me.

Tnx so much! - ha chat-elsz

Thank U in anticipation! - ha levélben kéred (kb annyit tesz, hogy előre is köszönöm)


Szerintem bátran mond meg! :)

2011. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hey there :)-re válasz: Hi! (Köszönésre ugyebár azért illik visszaköszönni)

Hi! How are you, beautiful lady?-ra válasz:

Kb azt, hogy "Szia","Jól","Kösz","És te?" címszavakból egypárat, egy rövid válaszra, semmi ténnyel benne (mert ez csak formalitás)

Pl: Oh, thank you, I am just fine and you?

I am fine. How about you?

Oh, I am all right. How are you doing?


Azt meg, hogy, hogy mondd meg nekik, hát akkor szerintem nem pofátlanség, ha megkéred őket csak ne parancsold vagy követeld, hanem kérd meg.

Pl:

Hi X.Y.,

You know it has been worrying me for a while that the sleng and writing way you use is very difficult for me to read so could you please write so that what you write is grammatically correct and not filled with shortenings and slang. I would be really grateful!


See you soon,

YX

2011. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :))

Hát, amit írtál utolsó válaszoló, azt legközelebb hozzá is teszem a levelemhez :)

2011. febr. 11. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha anyanyelvűek, akkor simán lehet, hogy egyszerűen nem jut eszükbe maguktól, hogy nem biztos, hogy mindenki érti a chat rövidítéseket, aki jól beszéli a nyelvet.

Én most egy csereszervezettel vagyok külföldön, a többi cseretrainee fele brit, kanadai, amcsi vagy auszi. Az egyik brit lány mondta a múltkor, hogy valami találkozót sikerült elszúrnia azzal, hogy a nem-tudom-már milyen nemzetiségű másik diáknak küldött sms-ét teleszórta ilyen rövidítésekkel, az meg nem értette meg, és hogy azóta mindig mindent kiír teljes hosszában, nehogy félreértés legyen :) és ezt nem úgy mesélte, hogy "ahülyélye még essetutta", hanem hogy óbakker hát bele se gondoltam hogy ő nem ezen nőtt fel...

Egyébként szerintem legjobb, ha konkrétan amikor nem értesz valamit, akkor visszakérdezel. Mondod, hogy bocs te csak iskolában tanultad a nyelvet, és ezt most nem bírtad kihámozni :). Ahogy már írták is.

2011. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként második válaszoló, ez pontosan mit takar: "There s the sky!" :)


Utolsónak: tudom, hogy nem gondolnak bele, épp ezért esik nehezemre felhívni rá a figyelmüket... Meg gondolom, nem én vagyok az egyetlen külföldi, akivel leveleznek, és úgy tűnik, nekik nem volt problémájuk vele.

Lehet, hogy ciki, de én magyar chaten is kerek mondatokban fogalmazok, és ahhoz nagyon kell sietnem, hogy olyan durva rövidítéseket tegyek, mint az átlag chatesek :)

És nekem az is fura volt, hogy ennyivel veszik fel a kapcsolat szálát, gondoltam, hogy majd megkérdezik, egyáltalán van-e kedvem vele levelezni, vagy egy olyan mondat, amire tudok valami értelmeset válaszolni :) Nem angol anyanyelvűektől kaptam eddig csak bővebb levelet, gondolom ők is magukkal hozták a saját szokásukat, hogy azért lehetne két mondatot is írni egyből vagy még többet.

Szegényeknek csak ma válaszoltam, mert olyan sutának tűnt, hogy 3 szó és max visszakérdezek, azon agyaltam, hogy hogy lesz ebből igazi párbeszéd? Na mindegy...

Még egyszer köszönöm mindenkinek, jó válaszokat kaptam! :))

2011. febr. 12. 00:14
 7/8 A kérdező kommentje:
A "Hi! How are you?"-ra az előbb kaptam egy olyan választ, ahol leírt 3 mondatot a mai napjáról :) Igaz, német volt a srác...
2011. febr. 12. 00:20
 8/8 anonim ***** válasza:

A "There is the sky" a "What's up?"-ra válasz (Mi van fenn? Ott van az ég). Igazából ua. az, mint a "I am fine/all right, stb... Mivel a "What's up" is olyan, mint a "How are you?". Nem igazán szokás rá rendesen válaszolni.


Az, hogy valaki el kezdi sorolni a bajait a "How are you?"-ra arra utal, hogy nem tudja, hogy ez így nem szokás vagy nem tudasult benne.

2011. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!