Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Biztonsági őrök már megint...

Biztonsági őrök már megint megverték az állampolgárt. Rendben van ez így?

Figyelt kérdés

Mai szabályozás szerint 8 általánossal, másra nem alkalmas emberek zöme teszi ki a biztonsági őrök zömét, ráadásul most még azt akarják kivívni maguknak, hogy közfeladaot ellátó személyeknek számítsanak jogilag, miközben folyamatosan jönnek a panaszok a bizt. őrök erőszakosságáról, verekedéséről, hatáskörük túllépéséről.


Jól van ez így? Nem kéne inkább kicsit leszabályozni, hogy egy egyenruha még ne jelentse azt nekik, hogy "mindent lehet"?


Nézztéek csak végig a jogiforum.hu vagy akár ennek az oldalnak a jó néhány kérdését, ahol a bizt. őrök visszaéléséről panaszkodnak.


Mi a frászt lehetne tenni, hogy ezek végre jogállamisághoz méltóan viselkedjenek, és ne csak a legalja menjen bizt. őrnek? Ez a 8 általános elegendő szerintetek? Nem kéne minimum egy érettségi, ha már emberekkel foglalkoznak?


2010. szept. 8. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy lehet ekkora hülyeséget kérdezni?
2010. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy annak se volt 8 általánosa aki beléjük kötött.
2010. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy csupán a realitás, egy nemrég történt eset alapján, valamint ezzel kapcsolatban a sorozatos panaszok alapján


úgyhogy én nem látom hülyeségnek annyira

2010. szept. 8. 19:11
 4/14 anonim ***** válasza:

"úgyhogy én nem látom hülyeségnek annyira"


- Szóval Te nem látod hülyeségnek megkérdezni, hogy rendben van-e, ha megvernek a biztonságiőrök valakit?

2010. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
azért nem látom hüklyeségnek, mert természetesen nincs rendben jogilag, na csak ennek ellenére napi szinten megtörténő dolog, asmi felett sajnos még a hatóságok is szemet hunynak (általában az összefonódások miatt)
2010. szept. 8. 19:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem unod a témát?
2010. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

amíg nincs rend, addig ezt nem lehet megunni ...

egyébként pedig ezt egy most hallott hír váltotta ki belőlem, mert ismét nagyon dühös lettem, hogy ezek a szárháziak csak mert van egy zöld mellényük meg egy tesco gazdaságos 3 ezres walkie-talkie a kezükben, már mindjárt azt hiszik, hogy mindenki felett rendelkeznek


-most ki akarják vívni ugye, hogy jogilag közfeladatot ellátó személynek minősüljenek, na és ez lenne a vég, bár nem lehetetlen itt nálunk

-arról ellenben nem vitatkoznak, hogy talán 8 általánossal rendelkező, primitív és agresszív embereket nem kéne ilyen állásba tenni, na inkább ezt emelnék (mondjuk minimum egy érettségi)

2010. szept. 8. 19:23
 8/14 anonim ***** válasza:
amugy nekem van 2 vagyonör ismerösöm és ök ok nélkül nem baszogatnak senkit (habár 1x megvertek 1cigányt aki lopni akart raktárbol)
2010. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
de szerintem aki lopni/rabolni/rongálni megy oda az örzött objektumhoz verjékis meg megérdemli...
2010. szept. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

héééééé

a biztonsági őrök mióta lettek végrehajtói hatalom ?


na pont erről beszélek .....

2010. szept. 8. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!