Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindenhol ilyen modortalanok...

Mindenhol ilyen modortalanok a biztonsági őrök?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már az agyamra megy,hogy a legtöbb helyen úgy néznek a vásárlókra,mint valami potenciális tolvajra. Tegnap bementem egy drogériába,nem volt nálam más,csak egy összehajtott nejlon meg a pénztárcám. Éppen a női dolgoknál nézelődtem,mikor kicsit se feltűnően a biztonsági őr elkezdet két lépésre tőlem pakolászni a polcon. Irtó kellemetlen volt számomra,hogy miközben intim dolgok között válogatok,egy pasi ott lébecol mellettem. De rengeteg ilyen van,és már úgy utálom ezt! Nem azért vannak azok a lopásgátló kapuk? Akkor miért kell így "megalázni" a vevőket? Kisvárosban élek, ezért kíváncsi lennék,hogy máshol milyenek az őrök? Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 12. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesítenek néha...utálom hogy állandóan a nyakamban vannak, elég zavarban vagyok miattuk, annak ellenére hogy nincs semmi rossz szándékom. Méghozzá én olyan típus vagyok hogy nem knnyen hozom meg a döntéseket, szóval lehet hogy még visszatérek ahhoz a polchoz, kicserélem azt ami a kezemben van...de engem is idegesítenek. Én Bpen szoktam vásárolni. (ott tanulok, ott vagyok egész nap)
2011. máj. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Engem is zavar.

Táskával már be sem merek menni.

Ma már ott tartok, hogy van pár üzletlánc, ahol női eladók vannak, pultos kiszolgálás van, nincs lébecoló biztonsági őr - ott vásárolok. Kissé drágább, de azért női dolgokat nem akarok úgy vásárolni, hogy egy pasi azt lesse, mit is válogatok. Ez olyan perverz.

Egy megalázó élményem volt az A**hanban: a pénztárnál a bizt. őr meggyanúsította a pénztárost, hogy nem jól blokkolt. Tételesen átnézte, persze megint voltak ott olyanok, amit nem szívesen vettem, hogy egy pasi átnéz. Többé ott sem vettem semmit!


Tehát megoldás: normális üzletek, női eladókkal. Ezeket kell felderíteni. Kissé drágábbak, de legalább nem aláznak meg.

2011. máj. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon irritalo, de gondolom, hogy csak a DM-re vagy Rossmannra gondolsz vagy hasonlo drogeriara. Ha bemesz egy kisebb helyre vagy egy nagyaruhazba intim dolgot venni, senki nem fog igy vizslatni. Tehat azt a dolgot mas helyen is meg lehet venni. Amugy ne vedd magadra, ilyen helyeken ez van kiadva az ornek, tehat nem az or a bunko. Elmehetnel az orszag barmelyik ilyen drogeriajaba, mindenhol ugyanezt tapasztalnad. Nemcsak veled csinaljak ezt, hanem mindenkivel.
2011. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így a Rossmannban és a dm-ben is. Mindkét helyen derűs mosollyal lekaptam a polcról két különböző márkájú tampont, és megkérdeztem a pasitól: Ön szerint melyik a jobb?

Vette a lapot a fickó, mert vörösödő fejjel eloldalgott.


Viszont, amin én meglepődtem, az az volt, amikor a R.-ban vettem pár holmit, és egy szemcerkát a csaj nem blokkolt be. Mikor pakoltam ki a kosárból, akkor vettem észre, és kerestem a pénztároscsajt, de már nem találtam. Odamentem a biztonságishoz, mondom, nem blokkolta be a hölgy a szemcerkát. A pasi úgy meg volt lepődve, hogy szóltam!

Ha nem szólok, akkor egyrészt besípol a lopásjelző, másrészt levonják az összeget a pénztáros fizetéséből.

Ma már azon kell megdöbbenni, ha valaki becsületes???

2011. máj. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg olyan volt, hogy a koromlakkrol a penztaros elfelejtette levenni az etikettet, ami ha jol tudom, a vonalkodnal van es bejelzett a kapunal. Azokat a fejeket latni kellett volna, halljatok! Egybol jott egy pasi (nem biztonsagi or), nagyon megalazo volt, pedig ugye kiderult, hogy a penztaros cseszte el, mert a blokkon rajta volt az aru, de eszukbe nem jutott volna annyit mondani, hogy elnezest vagy valami.
2011. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 15.19

Á,ez nagyon jó :) Legközelebb én is igy csinálom.

Igen,ez a Rossmanban történt.

2011. máj. 13. 22:44
 7/9 anonim ***** válasza:

jaja, ez a két drogéria-hálózat híres a bunkó biztonsági őreiről, nagyobb helyeken azért nem így megy csak, mert a kamerarendszerük nagyon jól ki van építve

de a kapu-besípolás persze ott is igen gyakran megtörténik, és természetesen eszükbe nem jut elnézést kérni legalább

én értem, hogy a biztonsági őr nem éppen egy high IQ kategória, na de legalább adnák ki neki utasításba, hogy a bunkóskodást felejtse el a vásárlókkal kapcsolatban.

2011. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem az adott bolttól függ, nem tudom honnan veszitek.


Alapból azt nézzétek meg, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki egy biztonsági őr lehessen! Na mi kell? 8 általános. A biztonsági őr képzés meg kb. 3 hónap, de van, ahol még ennyi sem.

Ne csodálkozzatok, ha olyan a színvonal, amilyen...


De még egyszer mondom, ez egyáltalán nem bolt- vagy üzletfüggő. A Tescoba ugyanolyanokat vesznek fel, mint a DM-be, vagy akár a Sparba, nem ettől függ.

2011. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hm. Nálunk a DM-ben semmi bajom az őrrel. Az a dolga, hogy bámuljon. Ezt olyan tisztes távból szokta tenni, hagy tegye. Ha meg intim cuccot veszek, úgy vagyok vele, hogy biztos más is vesz, ők meg el akarják adni, tehát nem ciki. Na meg a futószalagra kirakva az összes sorba álló más férfiak is látni fogják.

A gyógyszertárban sokkal cikibb helyzetek vannak :)

2011. máj. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!