Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon sok ember van Magyarors...

Nagyon sok ember van Magyarországon akinek nincs használható angoltudása?

Figyelt kérdés
Most nyilván itt a 18-35 közötti korosztályra gondolok, akik tanulhattak már angolt sima állami iskolai keretek között.
2022. márc. 20. 17:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább úgy fogalmaznék, hogy kevés van, akinek van. Az iskolai angoltanítás a legtöbb esetben nem ér semmit, egy épkézláb mondatot nem tudnak összehozni, az eredeti angolt meg egyáltalán nem értik meg.
2022. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
45 éves vagyok 1977-ében születtem. Az 1980-as és az 1990-es években jártam általános iskolába és középiskolába! Az általánosban is és a közép iskolában is angolt tanultam (1980 - 1990 években). De mai napig nincs használható angol nyelvtudásom. Sőt az iskolában tanultaknak legalább a 99 %-át el is felejtettem! Mert napi szinten a minden napi hétköznapi életben soha nem is volt szükségem az angol nyelv tudásomra. Igy el felejtettem. Ráadásul a környezetemben is mindenki csak magyarul tud / beszél. Külföldi utazásokra soha nem is volt lehetőségem! És felnőt koromban sem volt lehetőségem tovább tanulni. És most már így 45 éves fejel, meg feleslegesnek is tartom. Mert külföldi utazásra nincs lehetőségem. Itthon, meg a környezetemben mindenki csak magyarul tud. Igy nem is érdekel az hogy angolul tudjak. Különben is úgy vagyok vele, hogy aki bejön Magyarországra az tanuljon meg magyarul. Hiszen miért én tanuljak meg angolul, egy Magyarországon élő magyarként élő és magyarként gondolkodóként. - Ez persze csak az én véleményem!
2022. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Előző 2-es válaszíró vagyok! Még tovább gondolva. Ha jól bele gondolunk, akkor mi van az általános iskolában, vagy a középiskolákban? A gyerekek reggel nyolc órától napi 6 - 7 tanítási órákon át bent ülnek az iskolapadban. Ez alatt sok a minden napi hétköznapi élethez egyáltalán nem létfontosságú tantárgyakat (Lexális tudás) kell bemagolni. Ezután otthon még legalább más fél vagy 2 órát házi feladatként otthoni tanulással tölti a gyerek. Közben pedig szellemileg le merülnek a gyerekek! És talán ezért nincs használható nyelv tudása a mai magyar embereknek. Mert sok felesleggel le terhelik a gyerekeket. Itt igazából a magyar oktatási rendszerrel vannak gondok. Méghozzá súlyos gondok.
2022. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Csak azért csodálkozom, mert én soha nem voltam egy erős tanuló, bár az idegennyelvet alapvetően szerettem, de kb középsulit már le*szartam éppen átbukdácsolva leérettségiztem. Még is van használható nyelvtudásom. Mondjuk biztos hozzá tesz, hogy rengeteget videójátékoztam életemben, abból sok ragadt rám, meg az interneten is nagyon sok angol nyelvű tartalmat fogyasztok. A hallott angol szöveget azt kb teljes mértékig megértem, ha kell akkor viszonylag folyékonyan is tudok beszélni angolul. A helyesírással már hadi lábon állok. nem is szeretek írni angolul, max pár egyszerű mondatot, mert tudom hogy amúgy hemzsegne a nyelvi helytelenségektől. De amúgy tökre feltalálom magam az angolban.

Csak abból mertült fel bennem, hogy teszik fel a netre valami számítógépes programról a képet amin angol a hibaüzenet. Nem is értik, de még egy google translate-ig sem jutnak el.

2022. márc. 20. 17:57
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
2-es és 3-as válaszíró voltam! - Én ezekből az angol nyelvű filmekből nekem nem sikerült meg tanulnom még angolul. Játszani nem játszom angol nyelvű játékokkal, sőt semmilyen idegen nyelvű játékokkal. De olyat csináltam már hogy bokmál nyelvű filmet ki gugliztam a google translatel hogy mi mit jelent. Hát jól el voltam a ki guglizással. De hogy komolyabban angolul. És miért pont angol? Jó tudom! Angol az egy világ nyelv. De talán nem kéne ennyire erőltetni. Hiszen annyi sok szép más idegen nyelv is van.
2022. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én 49 éves vagyok, 9 évig még oroszul tanultam, csak 2 évet angolul, illetve a főiskolán kellett még annyit tanulnom, hogy a diplomához meglegyen egy kb. alapfoknak megfelelő házivizsga, de ez semmilyen használható nyelvtudást nem adott, bár olvasni elég jól tudtam. Ezután magamtól kezdtem el tanulni, mert munkahelyet váltottam, munka mellett is folytattam és a legfontosabb, hogy aktívan használtam, volt miért tanulnom, fejlesztenem a tudásomat, így másfél év alatt jutottam el középfokú szintre. Nyelvvizsfát csak később csináltam, amikor kérték, de mivel aktívan hadsználtam így azt kisújjból kiráztam. Azóta is folyamatosan használom napi szinten, plusz tudatosan fejlesztem. Azt tudom, hogy ezzel kilógok a korosztályomból, viszont a fiatal magyar átlagból is. Én úgy látom, hogy akinek nincs motiváviója a tanuláshoz, az sose fog megtanulni angolul, akármilyen is legyen az iskolai oktatás, meg akárhány magánórát vegyenek. A motiváció bármi iránti érdeklődés lehet, amihez segítség lehet az angol nyelv.
2022. márc. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
A többségnek egészen biztosan nincs. Egyetemi diplomához persze kell a nyelvvizsga, de a nyelvvizsga sokszor nem egyenlő a valódi nyelvtudással. A valódi nyelvtudás az, amikor kimész Londonba és negyedórán át folyékonyan, akadálymentesen beszélsz a taxissal a kormányról, időjárásról meg a történelemről. Ilyen nagyon kevés embernek van Mo.-n. Ami nagy hiba, mert nincsenek nyelvrokonaink, ezért könnyen elszigetelődünk. Az itthoni oktatásban ezért az egyik legfőbb prioritás kéne, hogy legyen a jó nyelvtudás megszerzése.
2022. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Amíg ilyenek vannnak többsegben, mint a 2-3-as, ki szerint fölösleges egyáltalán nyelvet tanulni, és föleg az angolra semmi szükség, addig nem csoda, hoyg ilyen a helyzet Magyarországon!
2022. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez a magyar oktatási rendszer hiányosága. Vagy éppen túl zsúfoltsága! Mert öntsünk bele mindent alapon megy a magyar oktatás. Ha megnézzük az általános iskola vagy közép iskola alap tan anyagát akkor, mindenből egy kicsit tanítanak. De egyikből sem alaposan. Ráadásul a gyerekek napi 6 - 7 - 8 tanítási órákat ülnek az iskola padban. + napi 2 - 3 órát töltenek otthon iskolai házi feladat töltésével. Ebből szerinted mit lehet jó és kiválóan meg tanulni. Főleg használhatóan. Az a baj hogy a magyar oktatási rendszert úgy ahogy van ki kellene dobni. Mert túl sok felesleget tölt a gyerekek agyába, és emiatt az alap dolgokra nem jut idő meg tanulni. És akkor csodálkozunk hogy valaki még magyarul se tud helyesen írni? - 7-es válasz író: Sajnos nem mindenki teheti meg hogy külföldre utazgasson. És aki nem teheti meg, (bármilyen okból kifolyólag nem teheti meg) az hogy tanuljon meg normálisan angolul? - Szóval a magyar oktatási rendszer alap szintű hibája ez. Mert mint ahogy írtam is, mindenből egy kicsit de semmiből nem alaposat oktat.
2022. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Akinek minimális igénye is volt, elmehetett nyelvtanfolyamra. Amiket itt olvasok egyesektől, csak mentegetőzés, magyarázkodás. Több mint 25 éve van internet is Magyarországon, tele tananyaggal, és hasznos információkkal angolul. Lehet nézni angol nyelvű videókat, műsorokat a YouTube-on, és nem árt, ha érti az ember, miről beszélnek. Sok filmnél a tévében is át lehet váltani eredeti nyelvre.
2022. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!