Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova lenne érdemes költözni?...

Hova lenne érdemes költözni? (külföldre)

Figyelt kérdés
Elkezdem felszámolni a magyarországi életem, csak még azt nem dönöttem el, hova menjek. Ebben kérek segítséget.
2022. ápr. 4. 08:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Innen? Szinte már bárhova.
2022. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád, kérdező?
2022. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag Ausztriában és máshol a volt Osztrák-Magyar Monarchia területén legnagyobb a hasonlóság a magyar kultúrával. Ezt fontold meg.


Bár én a te helyedben a teljes vagyonfelszámolás előtt még lenyomnék 1-2 próbaévet a célországban, különöse, ha nem éltetek még korábban huzamosabb ideig külföldön.


Én kutatóorvos vagyok, 4 évig dolgoztam Angliában. Eredetileg szándékomban állt és lehetőségem is volt kint maradni, de az a rohadék honvágy közbeszólt, és muszáj volt hazaköltöznöm, mert megőrültem volna.


Semmilyen racionális indoka nem volt ennek, mivel mind karrier, mind pedig anyagi lehetőségek nagyságrendekkel jobbak voltak előttem ott, de egyszerűen nem bírtam Magyarország nélkül.


Én is el vagyok keseredve, de már tudom, hogy én nem költözöm innen sehová, maximum, ha visznek.

2022. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

12-es, bolti eladó szakmám van, de ebben csak pár évet dolgoztam, utána mindig irodai munkám volt, multicégnél voltam például számlaellenőr. Az elmúlt 10 évben pedig egy éttermünk volt a férjemmel közösen. Semmiképpen sem wc-t szeretnék pucolni ezután sem.


13-as, köszönöm. Igen Ausztriában gondolkodtunk eddig leginkább. Főleg mivel a férjem idős szülei itt maradnak, és az közel lenne hozzájuk. Még sosem éltünk külföldön, de Ausztriában már ezerszer jártunk, évente több alkalommal is megyünk, és tetszik. Mi sem szeretnénk elmenni, de ha kiléptetik az országot az eu-ból, nem lesz más választásunk. Most elkezdjük eladni az ingatlanokat, először azokat amiket nem annyira sajnálunk, elkezdünk készülni a távozásra, aztán várunk.

2022. ápr. 5. 07:31
 15/32 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos igazatok van 😞
2022. ápr. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem léptetik ki az országot az eu-ból, ez nem így működik.

Márpedig ha nem beszéled a nyelvet, wc-pucolással fogod kezdeni. Sőt, talán akkor is, ha beszéled. Én diplomásan mentem ki Angliába, beszéltem angolul, mégis 9 hónapig voltam az elején takarító. Ha nincs nagyon jó, keresett szakmád (pl.orvos), és nem beszéled hozzá nagyon magas szinten a nyelvet, plusz még az aljamunka is derogál, maradj itthon.

Egyébként ne haragudj, de a kérdésedből nekem semmi más nem jön le, mint egy nagy adag sértődés a választások eredménye miatt (nekem sem esik jól, félre ne érts), de amúgy fogalmad sincs róla, mivel jár a külföldre költözés.

2022. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem lesz egyszerű, ezt tudom. Nem is mennék el magamtól, de ha nem lesz más választás, akkor megyünk. Az biztos, hogy nem fogok európában élni, mégis európán kívül, kitaszítottként. Wc-t pucolni biztosan nem fogok, mint írtam, bárhova is megyünk saját vállalkozást fogunk indítani, hogy mit azt ráérünk kitalálni, mikor ott vagyunk. Nem nincstelen földönfutók vagyunk szerencsére.
2022. ápr. 5. 08:11
 18/32 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ennyi realitásérzékkel további jó álmodozást.
2022. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
86%

Bolti eladó, gyakorlat nélkül....

Hát ez igazán pompás karrierívet vetít fel...


A számlaellenőr... na ezt meg felejtheted, pü-i képzettség nélkül.

Az megvan, hogy Ausztriában másféle törvények érvényesek, és megfelelő végzettség nélkül szóba se állnak veled ilyen adminisztratív munkakörben?

2022. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
77%

Aki Magyarországon tudott sikeresen vállalkozni, az bárhol a világon sikeresen fog boldogulni.

Annyiban lesz más, hogy az adott ország támogatni fogja a törekvéseit, az emberek pedig nem lehúzni próbálják majd a hangulatát. :)

Pl Barcelonában akarsz nyitni egy kis kézműves boltot. Bemész a polgármesteri hivatalba, elmondod ezt, ők meg azt mondják: van most 7 üres helyiségünk, nézd meg melyik tetszik, kezdd el, megkapod pár hónapig ingyen, aztán meglátjuk működik-e az elképzelésed, és ráérsz onnantól bérelni.

Magyarországon kicsit másképp működik 😀

2022. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!