Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova lenne érdemes költözni?...

Hova lenne érdemes költözni? (külföldre)

Figyelt kérdés
Elkezdem felszámolni a magyarországi életem, csak még azt nem dönöttem el, hova menjek. Ebben kérek segítséget.
2022. ápr. 4. 08:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
30%
20: szép kis urbánus legenda, melyik bulvárlapban olvastad? :-D
2022. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem erre a kérdésre térjünk vissza fél év múlva, és akkor nézzük meg, hogy a kedves kérdező 0 nyelvtudással és használható szakmával melyik csodálatos országban indította be a fantasztikus karrierjét. :)
2022. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként számomra kifejezetten érdekes, hogy pont az ilyen "nem földönfutók" akarnak elsősorban menekülni az ellen a rendszer elől, ami a legfőbb ellenzéki vádak szerint csakis a "gazdagoknak" kedvezett...


Én sem örülök a választás eredményének, soha életemben nem szavaztam a Fideszre, de el kell ismernem, hogy személy szerint és családilag sokkal kedvezőbb intézkedéseket hoztak számunkra, mint annak idején a baloldali kormányok, számunkra, akik az ellenzék szerint "gazdagnak" minősülnek, mivel átlag feletti bért keresünk a feleségemmel.


Én angolul és németül beszélek, évekig éltem és dolgoztam külföldön több országban is. Ennyi elég is volt, köszönöm. Hiába vannak a közvélemény kutatások, hogy a nyugatiak mennyire befogadóak a migránsokkal szemben, ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki gyakorlatban, milyen migránsnak lenni nyugaton, csak pár évre, még úgy is, hogy fehér ember vagy. Ha azt mondom, hogy nem könnyű, akkor finoman fogalmazok. Ismerek magyar születésű embereket, akik évtizedek alatt sem szokták meg, de már Magyarországra sem akarnak hazajönni, mert itt sem ismernek senkit, és a magyart is akcentussal beszélik. Mindenesetre én nem megyek már sehová innen, ha másra nem volt jó a sok külföldi munka, akkor arra igen, hogy tudom, hogy hol van a Hazám, nagy betűvel.

2022. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Ahogy többször írtam, angolul beszélünk mindketten, nem 0 nyelvtudásunk van, ahogy azt állandóan írja itt valamelyikőtök. Van egy stabilan felépített egzisztenciánk, ami bárhova is megyünk meglesz, tehát nem arról van szó, hogyha nem állunk be a mekibe a pult mögé, akkor éhenhalunk. Ha 20 évig nem dolgoznánk smemit, akkor is megélnénk. az elmúlt két évben sem volt semmi bevételünk a covid miatt, de észre sem vettük, ugyanazon a színvonalon éltünk, hála a befektetéseinknek.

23-as, igazad van, mi nagyon jól éltünk az elmúlt időszakban, de ez nem a fidesznek volt köszönhető. Mikor beütött a covid, minket köteleztek a bezárásra, de semmiféle támogatást, vagy könnyítést nem kaptunk! A 0-ás bevételből továbbra is fizetni kellett mindent. Fél évig hordtuk be a saját pénzünket, aztán beláttuk, hogy nem lesz jobb, így bezártunk. Tudom, hogy nehéz lesz máshol boldogulni, de itthon sem volt könnyű vállalkozóként. Láthatóan ki fogják léptetni az országot az eu-ból, emiatt fogunk elmenni.

2022. ápr. 5. 11:34
 25/32 anonim ***** válasza:
37%

24: ezt a marhaságot honnan vetted...???


NIncs ilyen az alapszabályban, és NEM LEHET senkit kiléptetni az EU-ból...

Tipikus bulvárszintű értesültség alapján szórod az igét....

LOL

2022. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
A fidesz fogja kiléptetni az országot az eu-ból. Hogyne lehetne.
2022. ápr. 5. 12:58
 27/32 anonim ***** válasza:
37%

26: OK, beírtalak a "sok kicsi Nostradamus" nevű topikba...


:-DDDD

2022. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Majd akkor nevess, amikor bejelentik. Ez 2 éven belül meg fog történni.
2022. ápr. 5. 13:09
 29/32 anonim ***** válasza:
76%

Orbán Viktornál alapszabály, hogy nem azt nézzük, mit mond, hanem azt, hogy mit tesz. Itthon adja a szabadságharcost, az EU-ban meg MINDENT megszavaz. Itthon előadja, hogy az ukránok bombázzák magukat, az EU-baneg megszavazza, hogy állítsák bíróság elé az orosz háborús bűnösöket. Rendszeresen előfordul, hogy a Fidesz megszavaz egy javaslatot, utána meg ugyanaz miatt üvölti itthon habzó szájjal, hogy állítsuk meg Brüsszelt.

Ezek, amiket írtam, nem benfentes infók, bármelyik értelmes magyar nyelvű hírportálon (Telex, 444, 24.hu) utánaolvashatsz. Bár aki a külföldi lehetőségeiről is a Gyakorin tájékozódik, annál nem csodálkozom, hogy más infókat sem a legmegbízhatóbb forrásból szerez be.

2022. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Mivel Orbánék voltak az egyetlenek, akik kiálltak Putyin mellett, és a mai napig is támogatják, minden ebbe az irányba mutat. Te ezt nem így látod? Ne csak azt írd, hogy nem, hanem hogy akkor szerinted mi várható a következő egy-két évben.
2022. ápr. 5. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!