Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova lenne érdemes költözni?...

Hova lenne érdemes költözni? (külföldre)

Figyelt kérdés
Elkezdem felszámolni a magyarországi életem, csak még azt nem dönöttem el, hova menjek. Ebben kérek segítséget.
2022. ápr. 4. 08:22
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, mi várható az elkövetkezendő egy-két évben, mert nem látok a jövőbe. Amit látok:

Orbán Viktort akármennyire utáljuk, azt be kell látnunk, hogy profi politikus. A legprofibb az országban. Pontosan tudja, hogyan kell kommunikálni, és ehhez képest mit kell csinálni. A felületes megfigyelőnek tényleg úgy tűnhet, hogy Putyint támogatja (bár ha megfigyeled, konkrét Putyin támogató szöveg a háború kezdete óta nem hagyta el a száját, hanem mindet a szent rezsicsökkentéssel indokol), de közben szép csendben megszavazza az Oroszország elleni szankciókat. Itt olvashatsz erről pl.:

[link]

[link]

Az, hogy erről utána itthon mit ugat, egy másik dolog. Megszavazta, kész. Vannak dolgok, amiket nem szavazott meg, pl. az orosz gázról való lecsatlakozást, de azt elég sokan mások is ellenezték, pl. Németország.

Viktornak nem érdeke, hogy kilépjünk az EU-ból, mert abból olyan gazdasági katasztrófa lenne, ami azonnal a bukásához vezetne. Egyáltalán nem olyan hülye ő, mint mutatja magát, ezt pontosan tudja. Azért brüsszelezik, mert a szavazóbázisának kell egy ellenségkép, aki ellen lehet lázadni, akit közösen lehet utálni, és mivel itthon már nincs ilyen (már Gyurcsány is harmatgyenge ellenfél), ezért Brüsszel ellen jól megvillanthatjuk a kuruc virtust. De közben az EU-s hitelre azért bejelentkezünk, csak ezt nem írja ki magára.

[link]

(Erre két éve még azt mondta, a Soros-terv része, de azóta meggondolta magát, inkább kell neki.)

Ismétlem, nem látok a jövőbe. Azt se gondoltam, hogy a 21. században lehet masszív b@izással választást nyerni. De azt tudom, hogy Viktor nem öngyilkos, hogy Magyarországot kiléptesse az EU-ból, mert annak olyan gazdasági következményei lennének, hogy fél éven belül vasvillával zavarnák el a mostani hűséges támogatói is.

2022. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

#31, ott a pont. Orbánra sokmindent lehet mondani, de azt, hogy ostoba lenne, azt semmiképpen sem.


Hiába haverkodik Putyinnal, ha kilép az EU-ból, akkor már Putyinnak sem értékes, mert nem tud belülről bomlasztani. Azonkívül eurómilliárdokat lopnak a haverjaival az EU-tól.

Hülye lenne kilépni.

2022. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!