Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A lányok hamarabb érnek. Csak...

A lányok hamarabb érnek. Csak én látom úgy, hogy ez az elmélet erősen sántít?

Figyelt kérdés
Én úgy vettem észre, hogy a 16-20 éves lányok, akik sokszor elvileg érettebbek, mint ellenkező nem beli kortársaik, semmivel sem viselkednek felnőttesebben, mint a fiúk, sőt igazából inkább éretlenebbek.
2010. szept. 16. 00:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a szemelytol fugg. Van olyan lany, aki eretebb, de fiuban is van erett. En inkabb abban latom ezt a noi erettseg dolgot, hogy mig pl. egy 20-22 eves no mar kesz lehet a gyerekvallalasra, megallapodasra, egy fiu ilyen korban meg korantsem gondol ezekre a dolgokra es nagyon kevesen tudnak elkepzelni az eletuket apakent, amivel semmi gond nincs, de ez is bizonyitja, hogy a nok alt. eretebbek. Mar amelyik. Manapsag sok no meg 30 evesen sem erzi magat kesznek a megallapodasra, mig par evtizede 18-20 evesen a tobbseg ferjhez ment, gyereket vallalt. Szoval ilyen szempontbol mas lett es gyerekesebbek a mai fiatalok, jobban a manak elnek, aminek meg vannak az elonyei es hatranyai.
2010. szept. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Az a baj, hogy az elmúlt tíz év alatt annyira más mintát kaptak (pl. szexualitás, értékrendek, világnézet), hogy azt hiszik felnőttek, és kikérik maguknak a dolgot. Az anyagi központúság, az egyenlőség hangsúlyozása, sokat dobott a dolgon, és ehhez jött még a női tartás teljes elvesztése. Fizikailag hamarabb érnek, de szellemileg - néha én is meglepődök - hol tartanak...
2010. szept. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

"A lányok hamarabb érnek."


Ez egy biológiai megközelítés, nem társadalmi. Azt jelenti, hogy a lányok előbb lesznek ivarérettek, előbb kezdenek gyerekből felnőtt szervezetté alakulni, a külső megjelenésük átlagosan 1-2 évvel előbb kezd felnőttessé válni.


Pszichológiai értelemben az érettség a felnőtté válást jelenti, a felnőtté válás viszont az önellátás képessége, ami a modern társadalomban már gyakran csak a 25-30 éves korban alakul csak ki.


"a 16-20 éves lányok, akik sokszor elvileg érettebbek, mint ellenkező nem beli kortársaik, semmivel sem viselkednek felnőttesebben, mint a fiúk"


Az, hogy mi az a "felnőttes viselkedés", szubjektív.


Objektíve a felnőtt az, aki önellátó, azaz önálló háztartást tart fenn.

2010. szept. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

03:59


"En inkabb abban latom ezt a noi erettseg dolgot, hogy mig pl. egy 20-22 eves no mar kesz lehet a gyerekvallalasra, megallapodasra, egy fiu ilyen korban meg korantsem gondol ezekre a dolgokra es nagyon kevesen tudnak elkepzelni az eletuket apakent"


Ezek csak anekdoták, amikkel semmire se megyünk. Van tetszőlegesen sok fiú, aki le akarna telepedni és családot akarna, meg van tetszőlegesen sok lány, akik 35 éves korukig a "kalandvágy"-uknak élnek. És fordítva.

2010. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem is úgy tűnik, hogy a fiúk viselkedésre érettebbek.
2010. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Elárulhatnátok azért, hol vannak ezek az érett fiúk.

21 éves vagyok, sok velem egykorú fiú és lány ismerősöm is van. Miért van az, hogy csak ebben az évben vagy hat lány férjhez ment, de egyetlen fiú sem nősült meg? Pedig megtehetnék.

És miért van, hogy egy ennyi idős sráccal max. az egyetemről, számítógépes játékokról tudok beszélni, komolyabb dolgokról egyáltalán nem?

Bírom, hogy időnként előjön egy ilyen kérdés. Kérdezz meg talán 50 fiút, 50 lányt azonos korosztályból, mondjuk a húszas évei elejéről, hogy mit szólna, ha gyereke lenne? Vajon ki fogadná el jobban?

Na mindegy. Lehet tiltakozni, de nagy átlagban igenis a fiúk sokkal éretlenebbek, mint a lányok.

Többek közt ezért van, hogy egy kapcsolatban a fiú évekkel idősebb a barátnőjénél általában.

2010. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
06:23: sokkal kevesebb ferfi akar apa szerepben lenni vagy hazasodni 20-22 evesen, mint lany. Ez egy teny, nem pedig anekdota. A ferfiaknal minden orszagban kivetel nelkul magasabb a hazassagkotes eletkora, mint a noknel. Nem veletlenul. Nem azt mondom, hogy egy ferfi nem lehet erett es no eretlen, de valamilyen szinten a nok csaladcentrikusabbak altalaban es ebbol kifolyolag eretebbek, felelossegteljesebbek fiatalabb korban. Vannak kivetelek persze, de a nok masfajta felfogasabol es biologiai kulonbsegbol kovetkezik, hogy ilyen a gondolkodasuk, elobb ernek.
2010. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"És miért van, hogy egy ennyi idős sráccal max. az egyetemről, számítógépes játékokról tudok beszélni, komolyabb dolgokról egyáltalán nem?"


És miért van h egy csomó lány túlbonyolítja a dolgokat, és feleslegesen beszél, lelkizik olyan dolgokról, amit egyszerűen is meg lehet oldani?


Egyébként nem értem... miért a családalapításhoz, gyerekvállaláshoz kötitek az érettséget? o.O Ezek szerint a cigányok hamarabb érnek?

2010. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"sokkal kevesebb ferfi akar apa szerepben lenni vagy hazasodni 20-22 evesen, mint lany. Ez egy teny, nem pedig anekdota. A ferfiaknal minden orszagban kivetel nelkul magasabb a hazassagkotes eletkora, mint a noknel. Nem veletlenul."


Jól mondod, nem véletlenül. Ugyanis a férfiak, mint majdnem mindent, ezt is racionális oldalról közelítenek meg, és addig nem akarnak családot, míg nincs lakás, autó és stabil háttér, ennek kialakításához, pedig idő kell.

Mert esélyegyenlőség ide, vagy oda, olyat még nem láttam, hogy egy fiatal lány és egy nála néhány évvel idősebb fiú összeköltöznek, esküvő, gyerek és ezt a nő pénzéből teszik. Miért? Mert nincs neki. Ami nem baj, mert miből lenne ennyi idősen, de akkor ne jöjjön mindenki azzal a rizsával, hogy azért az idősebb pasi, mert az érettebb. A sz*rt. Azért az idősebb pasi, mert lakása, kocsija van, esetleg el is tudja tartani a nőt, amíg egyetemre jár, és akkor ez így k*rva kényelmes. Na ezért választ idősebb pasit.


Egyébként én is 21 éves vagyok, és szívesen apa lennék, mert a fent említett "szentháromság" megvan (bár részben nem magamnak köszönhetően), csak az eddigi kapcsolataim zátonyra futottak.

2010. szept. 16. 11:10
 10/17 anonim ***** válasza:

- az, hogy valaki 20as évei elején már akar-e házasodni vagy gyereket, annak semmi köze az érettséghez.


- tapasztalatim szerint a lányok hamarabb érnek talán kiskamasz korban, vagy picit előtte, szóval mondjuk 10-14éves kor között előbb szoktak bizonyos érettséget mutatni, de aztán elég gyakran meg is ragadnak ezen a szinten, és csak elég lassan érik el azt a szintet, ahonnan már mondjuk érett nőként lehet rájuk tekinteni.

2010. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!