Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg létezik a Forrest...

Tényleg létezik a Forrest Gump elmélet?

Figyelt kérdés

Az egyik unokatesóm szellemi fogyatékos (nem teljesen, csak olyan enyhén, de az arckifejezésén látszik hogy nincs rendbe nála valami) állítólag papírja is van róla. A 8 osztályt speciális kisegítőbe végezte. Ma jól kereső állása van és egy normális felesége.

A másik ismerősöm bizonyítottan diszlexiás. Úgyszint. jól kereső állása és normális felesége van.

Ismerek egy másik srácot aki skizofrén és ő is sikeres, mindene megvan amire csak vágyhat egy ember.

Én aki állítólag teljesen normális vagyok, se zsíros állásom, de még egy normális párkapcsolatom sincs már évek óta, nemhogy feleségem.

A Forrest Gump elmélet valóban bizonyítható? Valaki minél hülyébb annál sikeresebb az életben? Nem sajnálom tőlük, csak kérdezem.


2011. szept. 10. 18:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez így elég nagy hülyeség. Ismerek jópár értelmi fogyatékost (olyan nincs, hogy szellemi fogyatékos), mivel a szüleim gyógypedagógusok. A többségük felnőtt korára munkanélküli, van, aki börtönben van, akad közöttük olyan, aki takarító lett, vagy gyárban dolgozik, de a lényeg, hogy olyannal még nem találkoztam, aki a saját munkájából jól élne. Maximum olyannal, akinek a szülei gazdagok, és kényelmes életet tudnak biztosítani a gyereküknek.
2011. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Ez csak két példa... Én meg sok olyat ismerek, aki otthon van és a szülei gondozzák. Ez függ attól, mennyire sérült testileg/értelmileg és az mennyire akadályozza az életben...

A diszlexia például nem akkora hátrány, hogy ne éljen teljes életet...

Az, hogy valaki kisegítőbe járt, az sem minden... Ha kitanul egy jól fizető szakmát, megélhet belőle vígan...

Én ismertem olyan családot, ahol a harmadik lánykát a szülei azért íratták kisegítőbe, mert a két bátyja is odajárt...

2011. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor kezdjuk.

1. Az unokatesod lehet, hogy kisegitoben vegzett, de attol meg lehet belole jo szakmunkas.Nyilvan nem doktoralt le, de manapsag a szakmunkasoknak nagyobb a lehetosege meggazdagodni, mint a diplomasoknak.Normalis felesege meg egy kis szerencsevel barkinek lehet.

2.A diszlexia nem fogyatekossag, en is ismerek ilyen embereket, es teljesen normalisak.

3.A skizofrenia sem fogyatekossag, nagyon okos emberek is lehetnek skizofrenek.Kulonben lehet, h nem is skizofren az a pasi, akirol te beszelsz.Az emberek gyorsan rafogjak ezt valakire, azert, mert egy kicsit furcsa, vagy mas mint ok, mikozben halvany fogalmuk sincs arrol, hogy mit jelent ez a szo.

Amugy lehet, hogy van egy-ket ilyen Forrest Gump, de szerintem az eletben az a sikeres, aki tehetseges es van kitartasa.

2011. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt párom volt ilyen. Nem látszott semmi jele, hogy elmaradottabb lett volna. Szakmát is szerzett, elég jó állása van. Az arcán sem látszott, magas jól öltözött és udvarias volt. Igazából nem is értem, hogy miért kellett kisegítőbe járatni.
2011. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
11%
Így van minnél gyagyásabb egy bizonyos értelmileg nyomorék annál sikeresebb-.-" kb. mint te!
2011. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, ma itthon, nem olyan elfogadóak az emberek, hogy tolerálják a gyengébb képességűeket.
2011. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Forrest Gump elmélet --> idióta ember+idióta kérdés+gyakorikérdések=agyhalál a négyzeten
2011. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

szellemi fogyatékos v tanulásban alulmaradott? A kettő nem ugyanaz. A tanulásban alulmaradott tud boldogulni az életben. A diszlexia sem szellemi fogyatékosság. Sok híres sztárnak is van (pl Cher).

A skizofrénia meg gyógyszerrel kordában tartható, így élhet a beteg egész életet. Ráadásul nem egy skizó kiemelkedő tudású. (Láttad az Egy csodálatos elmét Russel Crowe-val? Abban is egy ilyen emberről van szó)

Sztem te csak többre tartod magadat másoknál és nem adod alább, ha az élet megkívánja. Te rögtön felülről akarod kezdeni, mert azt hiszed, h több vagy, mint ezek az emberek.

2011. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
de a Forrest Gump lehet, hogy agyilag hülye, de viszont több dologban is ügyes és tehetséges. pl nagyon gyorsan fut, jól pingpongozik, ügyes katona. Nem csak az eszével lehet sikeres az ember.
2011. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Forrest Gump csak autista, aki egy teljesen normális ember, csak kicsit nehezebb a felfogása, de állítólag ők egy dologra tudnak rákoncentrálni, de arra nagyon. Ha ő a munkájában megtalálta azt az élvezetet, ami neki tetszik, akkor valószínűleg kitanulja a fortélyokat.Igen, tud tanulni, csak nehezebb a felfogása! Tehát: Minél többet tudsz, annál feljebb mászhat a ranglétrán!

2. Apám szakmunkás, nagyon el van tévedve az egyik kommentelő, alig élünk meg ;)

3. A diszlexia kb annyi hogy betűket felcserél, de ez könnyen kezelhető, van aki kinövi, mivel ez ált. gyerekeknél fordul elő...Most döntsd el te, melyiket neveznéd te szellemi fogyatékosnak...Én egyiket se.

2011. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!