Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Örülnétek ha nemzeti marihuána...

Örülnétek ha nemzeti marihuána boltok nyílnának?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 10:43
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

Alkohol:


[link]


[link]


Kannabisz:


[link]


[link]


[link]


Ezeket pár perc alatt találtam, de ti mégis úgy csináltok mintha nem értenétek.

Viszont egy olyat sem találtam, ami azt támasztaná alá, hogy az alkoholnak bármilyen gyógyhatása vagy kedvező élettani hatása lenne, ellenben olyat, hogy halálos bőven.

2022. máj. 18. 16:08
 32/69 A kérdező kommentje:

Amúgy néha én is szoktam sörözni, de ez most az élettani hatásokról szól.

Ezért nem alternatívája a kannabisznak az alkohol, de ez a kedves "volt fogyasztónak" is tudnia kéne.

2022. máj. 18. 16:11
 33/69 anonim ***** válasza:
52%

Csak az általad a #31-ben hozott első linkről:

"Ha megfelelően kis mennyiségben fogyasztják (legfeljebb egy egységnyi alkohol naponta, amely például kb 2,5 deciliter sörben vagy kb 1 deciliter borban található) csak akkor tapasztalhatóak az alkohol egészségre gyakorolt pozitív hatásai. Az ezt meghaladó alkoholfogyasztás már károsítja az egészséget. Kimutatható, hogy az alkohol minimális jelenléte képes megemelni a vérben tartózkodó HDL-koleszterin (az ún. "jó" koleszterin) szintjét, amely jótékony hatású az erekre nézve, tisztítja azok falait és ezáltal csökkenti az érelmeszesedés és a trombózis kialakulásának kockázatát is. Mindezen túl fokozza a vérkeringést, valamint segíti a gyomorban a lipidek megemésztődését azáltal, hogy emulgeálja azokat. A vörösbor magasabb vastartalma a vérképzésre is jótékonyan hat, ezzel segíthet azokon, akik vérszegénységben küzdenek, azonban a vastabletta fogyasztása sokkal célravezetőbb és egészségesebb. Képes kitágítani a bőrben elhelyezkedő hajszálereket, csökkentve ezáltal a testhőmérsékletet, emellett növelheti az étvágyat."


Legközelebb legalább olvasd végig, amit linkelsz.

2022. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:

"Az alkohol a pszichoaktív drogok közé tartozik (depresszáns),[1] emellett általános sejtméreg.[2] Nincs olyan szerv, amelyre ne hatna károsan, és nincs olyan betegség, amelynek kialakulásának kockázatát ne növelné. Az alkoholos italok fogyasztása drasztikusan növeli a szív- és érrendszeri betegségek, a szájüregi rák, a gégerák, a nyelőcsőrák, a gyomorrák, a májrák, a vastagbélrák és az emlőrák kialakulásának kockázatát, fogyasztásának következményeként az agy öregedik és csökken a térfogata, a szürke- és fehérállománynak pedig csökken a tömege."


Én végig olvastam, és te?

Nagyon véded az alkoholt. Vajon miért? XD

A szöveg helyett várom, hogy te is alátámaszd az alkohol jótékony hatásait... :D

2022. máj. 18. 16:28
 35/69 A kérdező kommentje:
A többi linket sem ártana tanulmányoznod.
2022. máj. 18. 16:30
 36/69 anonim ***** válasza:
52%

"Nagyon véded az alkoholt. Vajon miért? XD"

Mert valótlan dolgokat írsz róla.


"A szöveg helyett várom, hogy te is alátámaszd az alkohol jótékony hatásait..."

Ott van a #33-ban. Az általad hozott első Wiki linkről másoltam ki, te hoztad a linket, azon olvasható. Mivel szeretnéd még, hogy alátámasszam, ha még a saját magad által hozott linken lévő infókat sem fogadod el? :D

2022. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy a lényegről nem beszélsz ami miatt lebeszélnének róla az addiktologusok. A fű a nagy kapudrog a keményebb sokkal ártalmasabb drogok felé. A legtöbben nem heroinnal kezdik hanem fűvel. Ha azt látják a fiatalok, hogy a fű igazából "gyógyszer" bármikor ki lehet próbálni, és tetszik nekik akkor már nem kell nagyot lépni a kemenydrogok kiprobalasahoz. És inkább vagyok alkesz mint ilyenek fuggoje.
2022. máj. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 A kérdező kommentje:

Én folyamatosan a lényegről beszélek, nem tűnt fel? Vagy sok volt az alkohol? XD A lényegről te nem beszélsz, nyomod itt a hülyeséget és valami mérget akarsz itt gyógyhatásúnak beállítani.

Pattanj le a témáról és írkálj máshova.


Értelmes emberekkel tárgyalok csak, olyanokkal akik szerint az alkoholnak jó élettani hatásai vannak, azokkal hanyagolnám ezt.


Mégegyszer a gyengébbek kedvéért, remélem tudsz olvasni:

Az alkohol a pszichoaktív drogok közé tartozik (depresszáns),[1] emellett általános sejtméreg.[2] Nincs olyan szerv, amelyre ne hatna károsan, és nincs olyan betegség, amelynek kialakulásának kockázatát ne növelné. Az alkoholos italok fogyasztása drasztikusan növeli a szív- és érrendszeri betegségek, a szájüregi rák, a gégerák, a nyelőcsőrák, a gyomorrák, a májrák, a vastagbélrák és az emlőrák kialakulásának kockázatát, fogyasztásának következményeként az agy öregedik és csökken a térfogata, a szürke- és fehérállománynak pedig csökken a tömege.

2022. máj. 18. 16:46
 39/69 anonim ***** válasza:
76%
Ha olvasni sem tudsz (én nem fogyasztok alkoholt), akkor nincs miről vitázni….egyébként szerintem semmilyen kábítószer fogyasztását nem ajánlom, és kérdező, TALÁN valamennyire igazad is lenne, ha nem az esne le a mondani valódból, hogy az alkohol káros gyilkos méreg, amég a fű a mennyei manna és mindenkinek szednie kéne. Nem. Mind a kettő függőséget okozó szer, ami nagy mennyiségben káros, egyik sem jobb a másiknál.
2022. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
52%

"Mégegyszer a gyengébbek kedvéért, remélem tudsz olvasni:"


Akkor mégegyszer a gyengébbek kedvéért, remélem tudsz olvasni:

"Ha megfelelően kis mennyiségben fogyasztják (legfeljebb egy egységnyi alkohol naponta, amely például kb 2,5 deciliter sörben vagy kb 1 deciliter borban található) csak akkor tapasztalhatóak az alkohol egészségre gyakorolt pozitív hatásai. Az ezt meghaladó alkoholfogyasztás már károsítja az egészséget. Kimutatható, hogy az alkohol minimális jelenléte képes megemelni a vérben tartózkodó HDL-koleszterin (az ún. "jó" koleszterin) szintjét, amely jótékony hatású az erekre nézve, tisztítja azok falait és ezáltal csökkenti az érelmeszesedés és a trombózis kialakulásának kockázatát is. Mindezen túl fokozza a vérkeringést, valamint segíti a gyomorban a lipidek megemésztődését azáltal, hogy emulgeálja azokat. A vörösbor magasabb vastartalma a vérképzésre is jótékonyan hat, ezzel segíthet azokon, akik vérszegénységben küzdenek, azonban a vastabletta fogyasztása sokkal célravezetőbb és egészségesebb. Képes kitágítani a bőrben elhelyezkedő hajszálereket, csökkentve ezáltal a testhőmérsékletet, emellett növelheti az étvágyat."

2022. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!