Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A keresztrejtvényekben miért...

A keresztrejtvényekben miért írnak néha akkora hülyeségeket?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy pl.

meghatározás: friss levegő -- helyes megoldás: ózon (miközben az ózon egy mérgező gáz)

vagy

meghatározás: kotyvaszt -- helyes megoldás: habar (pedig a habarás egy sűrítési eljárás a főzés során)


2010. szept. 19. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Néha. Bár nem olyan rengeteget fejtettem meg eddig, de nem találkoztam hibával, úgyhogy nem lehet gyakori. Ott is előfordulhat tévedés. Én meg tankönyvben találtam elgépelést, nem egyszer(de 5 alatt) pedig mennyi ellenőrzésen mehet az keresztül mire kiadják, tudva hogy több ezer gyerek, tanár fogja olvasni?
2010. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg a törikönyveben olvastam, hogy Báthori István 1571-1771-ig uralkodott. Mondom jó.
2010. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Itt nem annyira hibáról van szó, hanem vannak ilyen gyakran ismétlődő meghatározások, standard válaszokkal, és amit példának hoztam, mindkettő ilyen. Nem ugyan attól a készítőtől származó rejtvényekben, egymástól függetlenül fordulnak elő többször is.
2010. szept. 19. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!