Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az LMBTQ-sok elfogadják a...

Az LMBTQ-sok elfogadják a homofóbokat?

Figyelt kérdés

Vagy azokat, akiket annak bélyegeznek.

Aki elfogadást kér, annak adnia is kell, ez sosem lehet egyoldalú. Az LMBTQ-knak el kell fogadniuk a homofóbiát vagy bármilyen kritikus véleményt is, hiszen fordítva is ugyanezt várják. Jól mondom?



2022. jún. 17. 03:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/104 anonim ***** válasza:
0%

Megint én vagyok #20.


Egyetértek a 16-sal.

2022. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/104 anonim ***** válasza:
59%
#20 Hát elég szánalmas, hogy patkányként kell sunnyognod a barátod előtt, mert ha kiderülne, hogy bi vagy akkor megromlana a kapcsolatotok. Az ilyet nem barátnak nevezik az értelmes emberek.
2022. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/104 anonim ***** válasza:
37%

#22 Veled szemben az értelmes emberek elfogadják a barátjukat és nem terhelik olyannal amihez amúgy semmi köze nincs sem neki sem a barátságuk ak.

Vagy szerinted az a barátság szerves része, hogy odaáll a másik elé csak úgy és közli vele, hogy "én amúgy biszex vagyok"? Miért kellene? Ez magánügy, nem tartozik másra.

2022. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/104 anonim ***** válasza:
25%

#23 Nem nekem válaszoltál, de had reagáljak. Én is biszex vagyok, de nem gondolom, hogy minden része ennek magánügy. Azt, hogy kivel-mit-hogyan nyilván nem vitatom meg azzal, akivel nem vagyunk olyan nexusban. Viszont nekem egy kapcsolat nem a mit és hogyan részéből áll, az, hogy kivel az publikus, ha komoly kapcsolatról van szó. Nyilván láthat randi közben az illetővel, mert mondjuk sétálunk, stb. Vagy együtt bulizunk társasággal, társasággal túrázunk. Ezek teljesen vállalható dolgok, és nem hiszem, hogy az egyáltalán nem obszcén, bőven felvállalható dolgaimat öncenzúráznom kéne, hogy egy "barát" ne tudja meg, hogy mi van, illetve kizárni sem akarom a baráti társaságból, én se szeretnék elszigetelődni. Nyilván az teljesen más, ha a saját nemem nem vonzana, csak szexuálisan, akkor nyilván egyéjszakást, szexkapcsolatot nem mutatnék be, ha tudom, hogy zavarja az ilyesmi, de olyankor nincs olyan, hogy úgymond lebuknék, szóval ilyen esetben irreleváns elmondani.

Max akkor tudom elképzelni, hogy valaki kapcsolatban is van a saját nemével és nem mondja meg a homofób "barátnak", ha az csak egy távoli haver.

Ez az értelmes emberek elfogadják a barátjukat dolog oké. Te elfogadod őt. Fordítva? Meg fontos, hogy miért nem avatod be. Ha tényleg irreleváns, mert saját nemeddel nincs semmi publikus, akkor szíved joga, de amúgy komoly kapcsolat esetén elég tré egy " barát" miatt titkolózni.

2022. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/104 anonim ***** válasza:
85%

#22

Én vagyok az 20-as. Nem szeretném, ha megromlana a kapcsolatunk. Ő tényleg rendes ember, csak nem bírja a melegeket. Megtudom mutatni önmagam, csak azt a részletet nem tudja, hogy bi vagyok. Nincsen most a saját nememmel azonos párom így nem zavar bele a dologba. Ha majd lesz egy komojabb kapcsolatom, persze nem fogom rejtegetni előle.

2022. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/104 anonim ***** válasza:
96%
Senkit nem érdekel! Élje mindenki normálisan a hétköznapjait, - aztán "Béke"! -Attól senki nem fog senkit jobban elfogadni, hogy csinálja feleslegesen a műbalhét!
2022. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/104 anonim ***** válasza:
33%

#25 Nem is kell. Majd akkor!

Addig egyszerűen nem fontos amíg nincs ok rá hogy erről beszéljetek.

Nyilván ha más miatt szóba jönne akkor sem hazudnál neki, nem tagadnád le. Ahogy ha ő megtudja majd rólad, az neki is teljesen más lesz, mint egy ismeretlen esetében.

Ráadásul sokszor csak téves feltételezés, hogy a másik mit gondolnak, tenne. Testvérem meleg, sokáig titkolta, azt hitte a család, barátok kiközösítenék, megszólnák miatta. Rólam tudják hogy elég konzervatív vagyok fideszes, másik testvérem szólt előre, hogy öcsém a barátjával fog jönni a családi buliba. Mondtam jó, végre van valakije, örülök hogy megismerhetem . Megismételte, azt hitte nem értettem. Mondtam teljesen világos volt, továbbra is az van, hogy örülök nekik.

Senki, a legidősebb családtag, egyetlen barát sem volt velük negatív, totál még voltak rajta lepődve. Igazából csak öcsém hitte azt hogy ha megtudnánk akkor emiatt nem szeretnénk. Valójában mivel szeretjük ez egyrészt lényegtelen - hogy meleg - másrészt meg mivel szeretjük, ismerjük is, és senki nem lepődött meg.

Nem ugyanaz amit a meleglobbiról, lmbtq nyomulásról meg az agresszív ideológia terjesztéséről gondolok - mint amit magukról a melegekről, mint emberekről gondolok. Attól mert az előbbivel szemben állok, egy embert nem ítélek el vagy még a szexuális irányultsága miatt. Simán kiderülhet hogy a barátod is hasonlóan gondolja és egyáltalán nem gondol rosszat egy biszex emberről, csak a körülöttük folyó hergelésről.

2022. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/104 A kérdező kommentje:
3: rendben, nem kell tolerálni az intoleráns tagokt, akkor viszont az LMBTQ-kat sem kell, hiszen ők sem tolerálnak mást.
2022. jún. 17. 12:18
 29/104 anonim ***** válasza:
64%
#28 a gyűlöletet nem lehet tolerálni. Vagy akkor a gyilkosokat, erőszaktevőket, tolvajokat, rablókat is fogadjuk el?
2022. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/104 anonim ***** válasza:
42%

#29 De ha "a gyűlöletet nem kell tolrálni" akkor azokat sem kell akik minket gyűlölnek és homofóboznak, csak mert szimplán valami nem tetszik nekünk abban amit csinálnak.

Ha engem le-homofóboznak amiatt, mert nem akarom, hogy kötelező legyen a prájdon vonulni, nem akarom, hogy bemehessenek az iskolába a gyerekemet "érzékenyíteni" és velem szemben emiatt gyűlölködnek, gyűlöletet keltenek, az mitöl jobb, mint hogy én szimplán nem akarom amiket leírtam?

2022. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!