Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Temetés: hamvasztás vagy koporsó?

Ignis Subdialis kérdése:

Temetés: hamvasztás vagy koporsó?

Figyelt kérdés
Melyik “szimpatikusabb”? Tekintsünk el attól, hogy törvényileg mi lehetséges az adott helyen.

2022. jún. 20. 13:44
A kérdező szavazást indított:
Urnás temetés normál sírhelyre
Urnás temetés urnatemetőben vagy urnafalon
Szóróparcellára szórás
Hamvak magántulajdonon eltemetése / szétszórása
Hamvak szétszórása a természetben
Koporsós temetés lehetőség szerint nyitott koporsóval
Koporsós temetés zárt koporsóval
Egyéb: leírom…
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A halottnak már mindegy. Nem nagyon izgat, hogy a halálom után mit tesznek a maradványaimmal. A gyászolóknak viszont nyilván nem mindegy... Igazából rajtuk műlik.

Ha mindenképp választani kell, akkor urnás temetés normál sírhelyre.

2022. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hamvasszanak, aztán szórják fel velem a jeges járdát, vagy akármi. Nem akarok koporsóban oszladozni, az túl helyigényes, gusztustalan és értelmetlen.
2022. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 NTBS ***** válasza:
100%
Koporsó, a hagyományok miatt.
2022. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
A koporsós a duplájába kerül a hamvasztásnak, hamvasztás 500 valahány ezer volt még 5 éve, koporsós 1,2 millió.
2022. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezt megbeszéltük szüleimmel jópárszor.

Ők is hamvasztást szeretnének, ha esetleg velem történne valami, én is azt szeretnék.

Ha lehetőség van rá, akkor urnakert, urnafal, hogy minél kisebb utógondozást igényeljen a sír.

2022. jún. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

"Ha lehetőség van rá, akkor urnakert, urnafal, hogy minél kisebb utógondozást igényeljen a sír."


Minél kisebb utógondozást? Az urnakertes, urnafalas sírhelyet egyáltalán nem kell gondozni. Amúgy ahhoz azért már igen lustának kell lenni, hogy valaki mondjuk évente 4x ne tudjon kilátogatni a temetőbe...

2022. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Nem ritka, hogy több száz kilométerre vagy az elhunyt végső nyughelyétől, akár határok vagy a tömegközlekedés hiánya is elválaszthat tőle, különösen ha már te is idős leszel, s még egy közeli temetőbe se biztos, hogy elbaktathatsz úgy, hogy ne maradj ott.
2022. jún. 30. 09:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A hamvasztástól mindig irtóztam, túl hirtelen megsemmisülése a porhüvelynek, ami évtizedeken, szerencsés esetben közel egy évszázadon keresztül én voltam. Nem racionális indok, tudom, mert a létem gyakorlatilag az öntudatom megszűnésének a pillanatában ér véget, de így érzek. Biztos ez is egyfajta görcsös kapaszkodás a létezésbe.
2022. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 6-os

Lehet, hogy lustaság, nagyszüleim sírjához havonta látogatok el, szüleim kb. 2-3 hetente. De mindig arról szól, hogy meg kell kapálni, meg kell tisztítani, le kell venni a hervadt virágokat, mert az ápolatlan sír csúnya, és cserébe az ember még csak visszaemlékezni sem tud. Nincs testvérem, akivel megosztozhatnánk a feladatokon. És mindemellett ez a szüleim kérése, így természetesen ez lesz.


De igen, lusta vagyok, sajnálom, hogy Neked csalódást okoztam.


5-ös voltam

2022. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én még nagyon fiatal vagyok ehhez, de ha én meghalok, akkor szeretném, hogy az egészséges szerveimet adják oda a betegeknek. Elvégre nekem akkor már mindegy, de így segíthetek az élőknek.
2022. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!