Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jó "falusi" rémtörténet...

Milyen jó "falusi" rémtörténetek, mendemondák vannak?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok, mint amiket a déd-és nagymamáink meséltek.

Például a "mitvisz" csirke, vagy az, a "jaj de szépen süt a hold, egy eleven meg egy holt, nem félsz, drágám?", vagy olyasmik amik tudjátok a fonóban vagy ilyesfajta helyeken történtek vagy a falu boszorkánya, az ördög vagy visszatérő holtak, esetleg egyéb mitikus lények vannak benne?

Nincs különösebb oka, csak én annyira élveztem, amikor nagymamámék ilyeneket meséltek este, mi meg be voltunk tojva. :D

Szóval ha tudsz, írd le.



2022. aug. 4. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát...igy nem jut sok eszembe.Pedig mondtak azok mindeféléket nekem emlékszem,de már akkor tudtam hogy csak kitalálják egészet hogy hülyitsenek.

Olyanra emlékszem csak,(erdő mellett laktunk anno) hogy ne menjek be szürkületkor az erdőbe mert elrabolnak a "fekete zsiványok",Meghogy ott tanyáznak fák között és elrabolják az embert aki bemegy oda este.Meg hogy teliholdkor lehet látni a tábortüzet néha az erdőben, ahogy gyerekeket sütnek rajta xdd

2022. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezek is tök jók amúgy. Én teljesen bekajáltam őket amúgy anno. :D
2022. aug. 25. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Keress rá a tiszazugi méregkeverő asszonyok "történetére", elég para. Habár lehet nem ilyesmit keresel, mert ez igaz történet, konkrét bűncselekményekkel, de valaha, azon a környéken szóbeszéd útján terjedhetett az asszonyok között.
2022. aug. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De, de! Ilyeneket is keresek. Nagyon jó tipp volt, köszönöm szépen! :)
2022. aug. 26. 13:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Rézf*szú bagoly
2022. aug. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!