Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ateistának lenni/amellett...

Ateistának lenni/amellett kitartani csak a nagyon erős lelkierővel rendelkező embereknek ajánlatos?

Figyelt kérdés

2022. szept. 28. 19:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%

11


Értem, elfogytak az érvek. :)

De mondd már el, miért is nekem kéne bizonyítanom, ha szerintem NEM létezik.


Vagy azt is mondd el, hogy kötjük az ebet a karóhoz, és mindenképpen teremteni kellett a világot, akkor a világ teremtőjét ki teremtette? És a teremtő teremtőjét? Semmiből lett isten? Hoppá!

2022. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
37%
Van 5 érzékszervünk. Vannak műszereink. Ezekkel szerzünk tudomást dolgokról. Amíg nem volt rá műszerünk, nem fedeztük fel, addig senki nem tudta, hogy pl rádióhullámok vannak körülöttünk a levegőben, léteznek baktériumok, vírusok, szubatomi részecskék fekete lyukak, galaxisok stb-stb. Rengeteg minden létezik még, amiről nem tudunk.
2022. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

13


Tehát a létezésük bizonyították.

2022. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
19%
Az ateisták rendkívül gyengék lelkierőben, mert állandóan minden fórumon bizonygatniuk kell, hogy de tényleg nem létezik isten, és sorakoztatni a rengeteg érvet, hogy miért nem létezik. Egy normális, erős jellemű ateista ezzel egyáltalán nem foglalkozik, csak nem hisz, és kész. Aki állandóan a témán pörög és érveket keres, lehülyéz másokat, azzal valami nagyon nincs rendben.
2022. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
14%

14

Ezeket már bizonyították, és rengeteg egyéb dolog létezését még nem. És amíg az említett dolgokat nem bizonyították, addig lehetett mondani, hogy "de hát a föld lapos, te dinka, ha gömbölyű lenne, lefolyna róla a óceán"

2022. szept. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14%
A vallásos lélek: Isten márpedig létezik, mert én különleges vagyok, engem teremtett és kiválasztott a minden6ó, de amúgy egy nulla vagyok brühühü
2022. szept. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

16


Nem a középkorban vagyunk már, bogaram, elegendő rálátásunk van a világra. Isten létét semmi sem támasztja alá. Semmi, nulla, zéró. Ja igen, gyenge vagyok, brühühü...

2022. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Nyilatkozhatnál, hogy egyáltalán a kérdésedhez kapcsolódik e az itt folgyó "vita"

Mert mert szerintem pl. az eredeti kérdés másra vonatkozik:


Lelki terhetk mindenféle embert érnek: hívőt és ateistát egyaránt.

A hívő ember számára a hite segítséget jelent ezek feldolgozásában. Tehát a kérdés az, hogy a hit támasza nélkül, hátrányban vannak-e a lelki bajok feldolgozásában az ateisták.

2022. szept. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

A szakrális tanítások elfogadásához nagy bátorság kell, és sok erő a betartásukhoz.

Én úgy érzem sok esetben az ateisták érveléséből (nyilván főleg azokkal találkozom, akik kényszeresen szükségét érzik lehülyézni a hívőket), hogy az alláspontjuk hangoztatása valójában önigazolás, mellyel a szakrális tanításokkal járó felelősség vállalásához szükséges bátorság és kitartás hiányát próbálják maguk elől leplezni. Röviden: a kényelmes utat választják, de közben tudat alatt úgy érzik, hogy ettől kevesebbek.

2022. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

"kitartani csak a nagyon erős lelkierővel rendelkező embereknek ajánlatos?"

Miért ajánlatosabb az egyik mint a másik? Rengeteg szempont van és ezt ennyire leegyszerűsíteni nem lehet.

Ettől függetlenül, szerintem nem kell nagy lelkierő ahhoz hogy valaki ateista legyen. Persze előfordulhatnak olyan esetek amikor például valaki nagyon támaszkodott a vallásra és ha utána ateista lenne akkor hirtelen nem tudná hogyan is dolgozza fel a minden napi stresszt amit addig a vallással tudott kezelni. De erre többféle módszer is van. Találkoztam ilyen módszerekkel ezoterikus esetekben is, persze ott a stresszoldó módszerek bele voltak tekerve egy ezoterikus köntösbe ami miatt úgy tűnhetett hogy az adott dolog valóbban hiteles. De ha az egész mögé nézünk akkor eldobhatjuk a fölösleges akár félrevezető dolgokat és megtarthatjuk csak a hasznosat.

2022. szept. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!