Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi van, ha az alattam lakó...

Mi van, ha az alattam lakó hangoskodással vádol?

Figyelt kérdés

Isten a tanúm rá, hogy mindig csendesek vagyunk. 4en élünk a lakásban, igaz fiatalok vagyunk, de soha buli, zajongás vagy ilyesmi nem volt. nem dübörgünk, nem dobálózunk. ám az alattunk lakó öregasszony egyfolytában piszkál, feljön minden szarért. nemrég a jó öreg panel jó öreg vezetékei majdnem ránkgyulladtak, ezért a párom azonnal nekiállt a javításnak, ami járt hanggal(lebontotta a biztosítéktábla körüli szekrényrészt). már jött is fel szólni, hiába mondtuk, hogy meg kell csinálni, csak dühöngött. tegnap pedig kórházba került a nővérem, mert terhes és vérzett, mindegy, nem is ez a lényeg. gyorsan elmentünk az unohahúgomért, aki 3 éves, mert a tesóm férje a npvérem mellett akart lenni és nem tudta másra bízni. el kellett hoznunk a kiságyát(sajna csak egy van neki és csak abban alszik el), így azt össze kellett raknunk idehaza, nem tudom menniy hangja volt, valamenyni biztos. utána pedig az unokahúgom hisztizett, mert az anyukáját akarta, nem mondom hogy nem hangoskodott, ütögette a szekrényt, de már fáradt volt, hisztis, félt is, hiszen mindenki kétségbe volt esve körülötte, stb, nagy nehezn lenyugtattam. nah, akkor nem jött fel, de mikor ledobtam a szemetet hallottam, hogy azt mondja vkinek, hogy:amikor szólok csak néznek.

a krületben csendrendelet van és attól félek, hogy feljelent vagy rámhívja a rendőrséget, ha hall valamit. ez reális? nem voltam még ilyen helyzetben és félek, hogy megbüntetnek vagy bevisz a rendőrdég, ilyesmi. köszi


2010. szept. 28. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Feljelent és akkor mi van? Kijönnek megnézni, hogy hangos vagy-e. Mivel nem vagy, elmennek. Ha még párszor feljelent már ki se jönnek.
2010. szept. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ezért biztosan nem visz be a rendőr.
2010. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi. amúgy nem csak a hangoskodás a baja, szerinte valamivel kiírtom a növényeit az erkélyen, odaszemetelek, a madaraim az erkélyére kakálnak(mint kiderült a mi erkélyünk tartógerendáján fészkeltek, tehát ha a fejem tetjére állok se vehettem volna észre). mindennel megtalál, faggatja a lakótársaim és azokat, kik a mi emeletünkre jönnek és éppen nem ismeri őket. nagyon elegem van belőle.
2010. szept. 28. 22:48
 4/13 orsybaba88 ***** válasza:

szerintem nagyon unatkozik a vén szipirtyó

békés megoldás létezik?

mondjuk egyszer csak viszel neki egy tál süteményt, és hetente egy délutánt rászántok, hogy nyugodtabban élhessetek? Vállaljátok a kínok kínját és felváltva beszélgethetnétek vele, hátha kicsit lefoglalja...

2010. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
sosem szólok neki vissza. mikor a fészkes eset is volt a párom lement, hogy mi semmit sem találtunk, de ha beengedi nagyon szívesen megnézi az erkélyünk alját és leszedi a fészket(szerencsére üres volt). szóval mindig udvariasak vagyunk, nem veszem fel a kesztyűt. az sem zavar, hogy mindenért szól, csak tényleg attól félek, hogy megbüntetnek vagy ilyesmi. a fent említett 2 eset volt, mikor tényleg volt kis hangoskodás a csendrendeleti időszakban, azonkívül semmi, akkor sem, mikor nem tilos.
2010. szept. 28. 23:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a fene z a csendrendelet? Én még nem hallottam, hogy lenne ilyen, Amúgy az nem a gyerek sírására vonatkozik, hanem a hangos tévé, illetve zenehallgatásra, illetve az olyan hangkeltésre, ami tartósan és rendszeresen zavarja a többi ember életét. A tesómék szomszédja volt ilyen aztán ,amikor nem foglalkoztak vele, hogy mit beszél csak meghallgatták abbahagyta egy idő után. Szóval kitartás!
2010. szept. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
a csendrendelet az, hogy x óra után és hétvégén tilos zajos tevékenységet folytatni. kerületenként eltérő, hogy van-e. ezért gondolom, hogy bírságolnak érte.
2010. szept. 28. 23:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Közben utánnanéztem, de ez főleg a vendéglátó helyiségekre vonatkozik, hiszen a lakásodban nem tömheted be a gyereked száját és nem tudsz repülni, hogy ne hallják a kopogásodat, tehát erre nem vonotkozik.
2010. szept. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi. sajnos 20 évig egy iroda volt felette és nem tudja feldolgozni, hogy már nem így van. minden neszre rohan fel vádaskodni én meg már tüsszenteni sem merek egy hangosabbat, mert félek, hogy rámküldi a zsarukat vagy felhívja a gondnokot és társai.
2010. szept. 29. 00:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer barátom mesélte, h bulizott, a szomszéd kihívta a rendőröket, 2rendőr becsöngetett és szépen megkérték barátomékat, hogy kicsit halkabban bulizzanak. Ennyi :)
2010. szept. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!