Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is zavarnak a tömegköz...

Titeket is zavarnak a tömegközlekedési eszközökön "lakó" hajléktalanok, akik ott esznek, alszanak néha pisilnek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
nem, élniük kell valahol ha az állam nem gondoskodik róluk!
2009. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%
Engem igen. Van jó pár hajléktalan, akikkel beszélő viszonyban vagyok, tehát én nem lenézem őket azért, mert ide jutottak (az egy más kérdés, hogy önhibájukból vagy önhibájukon kívül). Ha segítséget kérnek mindig segítek (azt tudják, hogy pénzt nem adok, nem is kérnek). Viszont ők nem isznak, tiszták, ápoltak Azokkal nem tudok együtt érezni, akik ápolatlanok csak vedelnek és segítség gyanánt csak pénzt fogadnak el. És igen, zavar, hogy én megveszem magamnak a bérletet, de nem, hogy leülni nem tudok tőlük, de még egy kocsiban sem lehet megmaradni velük, mert olyan szaguk van, a szemem láttára kezd el maga alá vizelni stb. És nem értek egyet azzal, hogy az államnak kéne őket segíteni. Kapnak ingyen szállást, ételt, ruhát. Mit kellene még tenni értük, dolgozni egyik sem akar (tény, némelyik már nem is tudna).
2009. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Zavarnak, de még jobban zavar, hogy van hajléktalanság.
2009. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

ez az! van hajléktalan szálló,mért nem ott vannak? A mi megyénkben évente raknak albérletbe pár hajléktalant h el tudjanak mennni dolgozni,ugye csak ugy lehet ha van bejelentett lakcíme az embernek,de sokan még így sem mennek el,és a szobába piszkítanak,meg mindenhol csak boros üvegek vannak... vmi gusztustalan,és ezzel azt aki akar dogozni azt is ilyen életkörülményekbe kényszerítik...

Egy munkatársam mesélte hogy mikor elvált a feleségétől és akkoriban elvesztette az állását is hajlktalan lett a szállón lakott. nem tudott munkát se keresni mert nem volt bejelentett lakcíme. Mikor bekerült a hajléktalan szálló programjába,egy ilyen gusztustalan alakkal kellett osztoznia az albérleten. Hiába fizette ki az önkormányzat 1 teljes évre az albérletet,miután taláőlt munkát 3 hónapon belül tudott félre tenni pénzt,és el tudott költözni. Pedig ugy tervezte hogy az alatt az 1 év alatt félre teszi azt a pénzt amit albérletre szánna,de hát nem bírt együtt élni a lakótársával.

2009. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Én jártam úgy egyszer,hogy a húgommal sétáltunk a városban..Hozzánk jött egy hajléktalan(mert látta,hogy éppen valami pék árut vettünk),és panaszkodva mondta,hogy napok óta nem evett semmi,segítsünk neki..A húgom rögtön vissza ment az üzletbe,és vett egy csomó enni valót,tejet,sőt cigit is..Kijött majd át akarta adni neki a kajákat,de a pasas elkezdett a húgommal megalázó hangon ordibálni,Hogy neki nem kaja kell,hanem a pénzt adjuk oda,majd ő elkölti amire akarja..Persze a húgom mondta neki,hogy "itt sírt,hogy éhezik,kaját ad neki,de pénzt nem ,mert nem nem akarja,hogy piára költse."Nem fogjátok elhinni,de utána minden voltunk csak kedves hölgyek nem...Hogy mit képzelünk magunkról,mert van pénzünk,és sajnáljuk a szerencsétlenektől..A vége az volt,hogy többen bele kerültek ebbe a vitába,hogy azért mert valaki hajléktalan,annak nem kell ilyen bunkónak lenni,és ha segítséget kap annak örülni kéne..Egyébként azóta nem segítünk egy hajléktalannak sem,mert szerintünk nem érdemlik meg,inkább az állatokon segítünk..Azok nem rúgnak beléd..
2009. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Debrecenben élek, és Debrecenben nincs ilyen. Nálunk a tömegközlekedési járművek tévések, klímásak, tiszták, szinte már otthonosak. Sehol egy hajlékony aki ott élne, meg aztán majdnem mindn buszon van Security-s ember, aki fel sem engedi az ilyet...


De jó hogy nem vagyok pesti :) haha

2009. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

:-)


Most válaszoltam a cigányos kérdésre,

e kérdés láttán el is mosolyogtam magam.


Egyetlen cigány nincs köztük.

2009. szept. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Engem inkább az zavar, hogy nincs annyi összefogás bennünk, magyar embernek, hogy secus nélkül is letegyük őket.
2009. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
bocs, emberekben...
2009. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Engem nem zavarnak.Már úgy nem ,hogy semmi bajom sincs velük amíg rá nem 'szálnak' az emberre...!
2009. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!