Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi van, ha az alattam lakó...

Mi van, ha az alattam lakó hangoskodással vádol?

Figyelt kérdés

Isten a tanúm rá, hogy mindig csendesek vagyunk. 4en élünk a lakásban, igaz fiatalok vagyunk, de soha buli, zajongás vagy ilyesmi nem volt. nem dübörgünk, nem dobálózunk. ám az alattunk lakó öregasszony egyfolytában piszkál, feljön minden szarért. nemrég a jó öreg panel jó öreg vezetékei majdnem ránkgyulladtak, ezért a párom azonnal nekiállt a javításnak, ami járt hanggal(lebontotta a biztosítéktábla körüli szekrényrészt). már jött is fel szólni, hiába mondtuk, hogy meg kell csinálni, csak dühöngött. tegnap pedig kórházba került a nővérem, mert terhes és vérzett, mindegy, nem is ez a lényeg. gyorsan elmentünk az unohahúgomért, aki 3 éves, mert a tesóm férje a npvérem mellett akart lenni és nem tudta másra bízni. el kellett hoznunk a kiságyát(sajna csak egy van neki és csak abban alszik el), így azt össze kellett raknunk idehaza, nem tudom menniy hangja volt, valamenyni biztos. utána pedig az unokahúgom hisztizett, mert az anyukáját akarta, nem mondom hogy nem hangoskodott, ütögette a szekrényt, de már fáradt volt, hisztis, félt is, hiszen mindenki kétségbe volt esve körülötte, stb, nagy nehezn lenyugtattam. nah, akkor nem jött fel, de mikor ledobtam a szemetet hallottam, hogy azt mondja vkinek, hogy:amikor szólok csak néznek.

a krületben csendrendelet van és attól félek, hogy feljelent vagy rámhívja a rendőrséget, ha hall valamit. ez reális? nem voltam még ilyen helyzetben és félek, hogy megbüntetnek vagy bevisz a rendőrdég, ilyesmi. köszi


2010. szept. 28. 22:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szia, a csendháborítás magánszemélyekre is vonatkozik, de a te esetedben, ha a kiérkező rendőrök sem hangos zenét, se üvöltöző-röhögő társaságot nem találnak, akkor be sem csöngetnek. Ha mégis lárma van, akkor az első két alkalommal csak figyelmeztetnek, hogy vegyetek vissza a buliból, és majd csak a harmadik alkalom után intézkednek, de akkor sem elvisznek, mert nem bűntett, csak szabálysértés, felvesznek egy jegyzőkönyvet, mindenki aláírja, majd érkezni fog egy 30ezer forintos bünti, ennyi. De ha igazat írsz, tényleg csak ennyi történt, amit elmeséltél, akkor nyugodtan alhatsz... Jó lenne, ha mindenki ennyire figyelmes, lelkiismeretes módon viszonyulna a dolgokhoz, sajnos vannak olyan szomszédok, akiknek semmi nem elég. Hidd el nekem, bennfentesként mondom: semmi okod aggodalomra.
2010. szept. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen. ennél a 2 esetnél is kb 5 percig okoztunk zajt és máskor sem szándékozok zajongani. most megnyugodtam, köszi szépen.
2010. szept. 29. 10:30
 13/13 anonim ***** válasza:

Engem is folyton zaklat a szomszéd család, pedig semit nem csinálok. Olyanokért szól például h éjjel ne húzogassam le a wc-t és h mit mászkálok, tisztességes ember akkor alszik. Aztán az emeletünkön van egy főajtó ami szorul és kicsit hangos amikor kinyitom ( 6lakó jár még azon keresztül de őket nem szapulja annyira)

Az én alsószomszédaim is idősek úgyhogy én se nagyon szólok semmit vissza. Bocsi nem ide tartozott de leírtam :D

Egyszer ránk is hívtak ki rendőröket állítólag. (mellettünk lévő mesélte) De hozzánk se kopogtak be mert sztem mindent rendbe találtak. :)

2010. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!