Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen hobbit/elfoglaltságot...

Milyen hobbit/elfoglaltságot ajánlanál egyedül élő, özvegy anyukádnak?

Figyelt kérdés

nem nyugdíjas, nem igazán találja a helyét

Nem érdekli komolyabban semmi, mezőgazdaságban dolgozott

Nem kirándul, nem főz/süt, nem csinál kézművesdolgokat, nem vallásos.


2022. nov. 26. 04:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nem érdekli semmi, az úgy nehéz, a hobbi örömforrás, pozitív feltöltödés. Abszolut semmi sem érdekli, a kultúra pl egyáltalán? Lehetne valami filmklub, irodalmi estek, zene, táncház. Kertészkedés közösségi kertben. Ha még nem nyugdíjas, akkor fiatal viszonylag, sport esetleg. Sorry, ha hülye tanácsok, nem ismerem a körülményeit, meg a lakhelye környéki lehetöségeket, nekem mind a két nagymamám meg anyukám is nagyon aktív életet él, de fiatalon is ilyenek voltak.
2022. nov. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Ezt nem MÁSNAK kellene kitalálni, hanem neki saját magának.

Ha semmi sem érdekli, akkor hiába eröltetsz rá akármit, nem fog örömet okozni neki.


Nekem teljesen ismeretlen a probléma, inkább az ellenkezö véglet a gond, annyi minden érdekel, hogy a felére sincs idöm.

Amik nekem érdekesek:

sport, zenélés, olvasás, kézimunka/barkácsolás - rengeteg különbözö minden, festés, fözés, kertészkedés/szobanövények (is), nyelvtanulás - angol, orosz, németböl már felsöfokom van, kirándulás a természetbe

Hirtelen ezek jutottak most eszembe, hátha valami neki is passzolna

2022. nov. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk sütni-főzni még mindig megtanulhat, ahogy kertészkedni is. Vagy pl én fiatal létemre nemrég kezdtem el kötni, és nagyon élvezem. De eljárhat a helyi nyugdíjasklubba is.
2022. nov. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mint például kertészkedés?
2022. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Járt már valaki nyugdíjas klubban, aki azt javasolja? Egy csomó idös ember nyavalyog, hogy itt fáj, meg ott fáj, meg ez a betegsége meg az, meg nincs pénz semmire, infláció, meg drágulás, meg a gondosz szomszédok, a lelkiismeretlen gyerekek, akik elköltöztek, stb - ez nem éppen az, amit bárki is pozitívnak találhat!
2022. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

aki a sportot, zenét , nyelvtanulást emleget az közel sem volt ilyen szituba , egyáltalán belegondol 60 évesen felsőfokú olaszra kezdene el készülni? Nem diplomás ember ezt is leírtam.

Vagy új hangszer megtanulása úgy hogy semmi ilyen nem volt még életébe?!

Vágom hogy nem nekem kell kitalálni, nyilvánvaló, de ha azt látod hogy nem találja a helyét édesanyád érthető okokból, nem hiába kezdek én is gondolkodni rajta v külső segítséget kérni, javaslatot kérni.

Kertészkedést ház körül megcsinálja, de pl télen nem sok minden van.

2022. nov. 26. 16:41
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Én írtam a nyelvtanulást, 60 évesen kezdtem nulláról angolul tanulni, ma, 5 évvel késöbb C1-es szinten vagyok.

Sportolni 50 évesen kezdtem, elötte középiskolában sportoltam, a mai napig elég jól tudom csinálni.

Zongorázni is meg lehet tanulni valamennyire ilyen idösen - a húgom 55 évesen kezdett bele, és egyszerü darabokat el tud játszani, de ami még inkább szórakoztató számára, hogy képes csakúgy "klimpírozni", azaz kotta nélkül a saját hangulata alapján valamit akkor éppen kitalálni, rögtönözni.

Szóval hidd el, el lehet kezdeni majdnem mindet, ha akarja az illetö

2022. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!