Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyugdíjas, egyedül élő édesany...

Nyugdíjas, egyedül élő édesanyádat/édesapádat kell segítsd anyagilag?

Figyelt kérdés

Vagy meg tud elni a nyugdijabol?


Mi anyunknak kevés, (100 ezret sem éri el..) de nem akar elfogadni segítseget, így trükkel tudunk csak.. Az összes csekkjet atiranyitottam magamhoz (én nevemen van a lakás amiben lakik és minden fogyasztó is), és a testvéremmel hetente bevasarolunk neki amire gondoljuk hogy szüksége lehet... 80 éves.


Nagyon spórolos és finomat főz, de egyszerűen nem tudom hogy el meg az, akinek ennyi a nyugdíja és nincs más bevétele, segítsége. Mérges vagyok... Egy életen át dolgozott, de nagyon kevés pénzért, és gondolom nincs ezzel egyedül.


2022. júl. 4. 19:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
95%
Vele lakom, mert nem boldogul már egyedül, és a nagyobb összegeket én fizetem.
2022. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
95%

Anyukám 50 évet húzott le egy helyen, amikor nyugdíjba ment akkor derült ki, hogy az utolsó 7-8 évben dupla bérszámfejtés volt. Volt egy minimálbéres, amit bevallottak, és volt egy, amot megkapott havonta aláírni. Akkor még volt mtatói bevallási lehetőség, úgyhogy ott sem derült ki.

Nincs 100e a nyugdíja, ráadásul tavaly nyáron megözvegyült, most járt le az ideiglenes özvegyi, már csak 30% jár majd. Oké, hogy tehermentes a ház, de akkor sem sok 120-130 ezer ft. Eddig eljárt takarítani, most nagy nehezen rábeszéltük, mondja le, inkább segítünk mi, de pihenjen végre, közel a hetvenhez.

2022. júl. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem akarja hogy költsetek rá, de akkor így meg van oldva nem?
2022. júl. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
25%

Tehát anyádat ezek szerint súlyos demenciaban szenved, hogy nem tűnik fel neki, hogy nem kell semmi csekket fizetnie és az sem, hogy bevasaroltok...


Nem, nem kell anyámat támogatom. Kb ilyesmi a nyugdíja, ügyesen be tudja osztani

2022. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell, mert nagyon jónak számít a nyugdíja, ennek ellenére segítem és mindent megveszek neki amire szüksége van. Attól vagyok boldog, ha ő is az.
2022. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
95%

Segítem, mert úgy vagyok nyugodt. Befizetem a heti ebédjét és fizetem a rezsijét. Szegénykém 82 éves, talán nem is tudja...

Az egyik szobájában ingyen lakik a megbízásomból egy távoli-távoli rokon, annyi a dolga, hogy kitakarít és ha valami gond lenne intézkedik és értesít.

2022. júl. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
9%
Hát figyelj, ha nem kell fizetnie a lakásra hitelt, akkor 100 ezer forintból azért ki tud jönni egy 80 éves nyugdíjas simán.
2022. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
90%

7-es: szerintem nem vagy tisztában az árakkal.

Egy ember havi kajája nagyon alaphangon is 60 ezer körül van, emellett vannak alapdolgok, amiket meg kell venni (mosószer, tisztálkodószerek, takarítószerek, alapkozmetikumok, rezsiköltség, és még elég sok más is.

Egy 80 éves nyugdíjas is szokott enni, szokott mosakodni, mosni, vilagítani, fözni, stb!

2022. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
95%
8, és akkor még pl nem vett gyógyszert.
2022. júl. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
95%

Igen, azt kifelejtettem, mert nekem olyan szerencsém van, hogy anyukámnak nem kell semmilyen gyógyszer, de tényleg ö a kivétel.

Viszont a legtöbbnek a gyógyszerek legalább 15-20 ezer Ft körül vannak, legalabb is, akiket ismerek.

2022. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!