Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is utál ajándékozni?

Más is utál ajándékozni?

Figyelt kérdés
Mert én speciel igen. Csomó sértődés, szemlesütés meg kínos csendek vannak miatta. És sokszor van olyan, hogy jobb lett volna semmit se adni. Ezt most minek?
2010. okt. 2. 15:43
 1/8 anonim válasza:
én is kinem állhatom az ajándékozást
2010. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én mindig megkérdezem, hogy mit adjak, milyen értéken belül kb. És így nincs sértődés. Persze mindenki reális kereteken belül mondd valamit, nem akar senki házat kapni tőlem. :) Így örülni szoktak annak, amit veszek. És ezt a trükköt már többen ellesték tőlem, sőt, már tőlem is megkérdezik többen, ha akarnak venni valamit. :)

Szóval nem, nem utálok. Egyedül a beszerzés részét nem kedvelem. :D

2010. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én szeretek ajándékozni, mert azzal megtisztelem a másikat, hogy gondoltam rá.


Nem az ajándék értéke a fontos, hanem a szándék, amellyel adják. Ha megsértődik a másik, akkor vagy nem tanult jó illemet (hogy meg kell köszönni az ajándékot és örülni kell neki, még ha ez a 21. ugyanolyan is), illetve az, aki adta nem fordított kellő figyelmet arra, hogy kitalálja az ajándékozott kívánságát, s csak vett egy valamit egy 10.porfogót a polcra.


Ne azért vegyél valamit, mert kényszer, mert adni kell, ajándékozni kell, hanem mert szívből adod. A szívből adás, a jószándék nélkül felesleges az ajándék. Nem ér semmit.

2010. okt. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En is utalok. Tul nagy a megfelelesi kenyszerem...
2010. okt. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is utálok.

Sosem tudom, hogy minek örülnének, ha meg veszek valami olyasmit, amit nem szeretnének, akkor meg nekem szar...

Ezért pénzt szoktam adni, aztán szevasz.

2010. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én szeretek, sokszor adok magam készítette vagy valami vicces dolgot. Én is kaptam már karácsonyra egy tábla csokit meg egy csomag csillagszórót, és szerintem poén, mint valami személytelen bazári áru, ami úgyis csak porosodna a polcon.
2010. okt. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én imádok, mindig van egy csomó ajándékötlet a fejemben, és addig kutatok utána míg meg nem találom. Mindig igyekszem érdekes, különleges, személyes ajándékot adni, főleg családon belül. Jól ismerem őket, így tudom minek örülnének. Még sosem adtam a családom tagjainak:bonbont, vagy italt mert az nagyon személytelen.
2010. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt utálom, hogy nincs pénzem ajándékokra. És ilyenkor tök ciki, főleg bulikon, mert mindenki drága ajándékokat vesz, és én meg égek egy tábla csokival... :/
2010. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!