Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rosszul tettem, hogy visszadtam?

Rosszul tettem, hogy visszadtam?

Figyelt kérdés
elöttem egy bácsi kiejtett a zsebéből egy 20 ezrest én pedig utána mentem és visszadtam nneki,később amikor elmondtam barátnőmnek azt mondta mijen hülye vagyok és rosszul tettem mert egy csomo mindenre elkölthettük volna
2010. okt. 3. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer apukámmal és tesóimmal vásároltunk a Corában. Ahogy toltam be a kosarat, láttam, hogy ott van egy kis táska. Apának szóltam, ő megnézte a lakcímet (minden irat benne volt) és elvittük a tulajhoz. :) Nagyon boldog volt. 5000 ft-ot akart adni, de nem fogadtuk el. :)

Örülök, hogy segítettünk neki. És szerintem egyáltalán nem gáz.

2010. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utcán találnék pénzt nem kezdeném el keresni a gazdáját,de amikor a boltban előttem ejtett ki egy hölgy 10000 ft-ot meg sem fordult a fejemben hogy elrakjam,szóltam neki,hogy leejtette.nem győzte megköszönni :D
2010. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy a bácsinak ez volt az utolsó huszasa a nyugdíjából!

Ha nem tudom,hogy ki ejtette el,akkor esetleg megtartom,ha nem túl nagy összeg. De ha már 50.000.- vagy több,beviszem a rendőrségre. Ha nem jelentkezik érte senki,akkor megkapom,de legalább tiszta a lelkiismeretem.

Ha te megtartottad volna,akkor valójában elloptad volna a bácsi pénzét. Ezt talán a barátnődnek sem ártana elmagyaráznod.

2010. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%

Az előttem szólóknak mind igazuk van. Lehet, hogy a bácsi kenyeret se tudna venni novemberig ha nem adod neki vissza.

Előző sztorikhoz meg annyit tennék hozzá, hogy ha suliban mentünk fel az irodába, hogy elvesztettem valamit, és megtalálták, akkor kifaggattak, hogy milyen volt.

Ezt nyilván talált pénzzel nem lehet eljátszani, mert elmeséled milyen egy húszezres, és különben se valószínű, hogy mindenáron küzdenének a visszaadásért mondjuk az információs pultnál, és mondjuk bemondanák a hangosbemondóba meg ilyenek.

Én kiskoromban egy ezrest hagytam el, visszajáróm volt, kiejtettem a zsebemből, és visszamentem megkeresni, de nem lett meg, nagyon szomorú voltam mert anyukám egyedül nevelt minket és nagyon kevés pénzből éltünk.

Viszont egyszer troliról leszállva egy ötszázast találtam a megállóban a fűben heverni. Na ahhoz senki nem tartozott, ki tudja hány troli elment az elvesztése óta, és az annyira nem nagy pénz (mint az én ezresem volt 10 éve). Azóta (kb 2 éve) a pénztárcámban van az a bankjegy.

Ja, és még valami: múltkor csörög anyukám telója és egy kissrác közli, hogy talált egy telefont a játszótéren, és ez a szám tartozik benne az "Anya" névhez. Így tudtuk meg, hogy tesóm a szomszéd városban a barátnőjénél tartózkodása során elhagyta a mobilját. A kissrác (12 év körüli) másnap visszaadta a mobilt, kapott egy tábla csokit (többet nagyon a készülék sem ért, újonnan volt több éve 3 ezer ft, és ütött-kopott - hozzáteszem, hogy lehet, hogy emiatt se volt annyira csábító megtartani).


24/L

2010. okt. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Plaga ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy mások megváltoztassák az akaratodat. Légy önálló a döntéseidben. Akár elrakhattad volna, de akkor ne fájlald, ha évek múlva Te hagysz el így pénzt és más zsebre teszi. Amúgy ha jót teszel az emberrel, neki jobb napot teremtesz, ami miatt ő is jobb lesz az emberekhez. Ugyanez történik, ha rosszat teszel.
2010. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az szabályos lopás lett volna.
2010. okt. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
85%
Jól tetted! Nagyon ritka az ilyen ember manapság! Én őszinte leszek... nem biztos, hogy visszaadtam volna, de így tiszta a lelkiismereted:)
2010. okt. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!