Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik szidják azokat, akik...

Akik szidják azokat, akik Halloween-t ülnek, és azzal jönnek, hogy más nép ünnepe, miért tartanak Karácsonyt?

Figyelt kérdés
az is más nép ünnepe
2010. okt. 6. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Jogos a kérdés. :) Ezen az alapon mindenki térjen vissza a gyökerekhez, vegye fel újra őseink vallásást, a tengrit, és csak annak az ünnepeit ülje, a többit pedig felejtse el.
2010. okt. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
78%
Azért, mert a karácsony már régebbi ünnep, ami nálunk is szokás és így elfogadta mindenki(és végül is csak ajándékozásról meg a családról és a szeretetről van szó, ami elfogadható:) ). A Halloween nálunk a halottak napja és ilyenkor inkább szomorúan megyünk megemlékezni a temetőbe a szeretteinkről, mintsem jelmezben parádézzunk az utcán. Szerintem sokan tisztességtelennek tartják ezt a halottakkal szemben, főleg az idősek. Nekem tetszik a Halloween, szoktam is látni jelmezes gyerekeket, de itt úgysem az igazi, mert sok ember, főleg idősek azt sem tudják mi van és mit akarnak a kicsik. :D Gondolom ezért is szidják, mert ismeretlen számukra vagy hüyeségnek tartják, mivel nálunk más a szokás halottak napján.
2010. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Már vártam, mikor jön valaki az idővel, mint mentő tényezővel. :D Ezen az alapon csak ki kell várni, és minden be fog épülni, a Halloween is. Ami meg az eltérést illeti, legalább lesz miből választani. Aki jó magyar módra búslakodni akar, az maradhat a halottak napjánál, aki vidámkodni, annak ott a Halloween, aki meg mindkettőt, az szintén jó magyar módra sírva vígadhat. :D
2010. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Egyenlőre még nagyon kevesen Amerika-imádók,és Hallowent ünnepelnek a halottak napján.

Jó érzésű emberek nem fognak később sem halottak napján vígadni. Nagyon sok más nap van egy évben,ami az ünneplésről,vidámságról szól.

A karácsony pedig mindenütt a család és a szeretet ünnepe.

2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Phoney ***** válasza:
68%

Nem mindegy, hogy olyat ünnepelsz amiről alig van fogalmad (és lássuk be, közvetlen közöd nincsen hozzá), vagy olyat, amire már az ükapádat is ránevelték.


Másrészt a karácsony vallási ünnep, és aki keresztény, annak minden joga megvan karácsonyt ünnepelni.


Abban teljesen egyetértek, hogy aki nem keresztény, az hagyná inkább a frászba a karácsonyt (kár ráerőltetni ezt az ateista-szeretetünnepe marhaságot, látjuk mára mi lett belőle....), és akkor nekem sem menne az agyamra az évenkénti ajándékozós b**ulás, mikor még a saját ajándékaimat is magamnak kell kitalálnom.

2010. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

ahogy más is mondta, a karácsony keresztény ünnep, nem más nép ünnepe, nem más nemzet ünnepe mint a halloween. Már maga a szó is idegen, még magyarosítva sincs.


Az pedig nem kizáró ok a karácsonynál sem, ha valaki nem hívő. Nem csak vallásosan lehet megünnepelni. nem feltétel.

2010. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
32%
Én inkább azt kérdezem meg töled, hogy miért nem más nemzetek veszik át a halottak napját inkább? Ha erre megtalálod a választ akkor arra is rájössz majd, hogy mi a bajuk azoknak akik nem akarnak Halloweent ünnepelni aznap.
2010. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
részemről mindeki azt ünnepel, amit szeretne. egyedül az zavar borzalmasan, hogy odaállnak az ajtóm elé nagyobbacska gyerekek(értsd bőven kamaaszok...) csokit kéregetni... megkértem őket angolul, hogy meséljék el miről szól az ünnep. néztek, mint a borjú...
2010. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van magyarosítva, csak hosszú, Mindenszentek előestéje. Ez október 31-én vagy, míg a Halottak napja november 2-án.

Ugyanolyan kevert ünnep, mint a karácsony. Nem amerikai kerálmány, bármennyire is ez jön át a médiából. Római, kelta, ír és keresztény hagyományok ötvözete. Miért, Amerikában milyen a karácsony? Nem azt kell nézni, hanem utánanézni. A karácsony is keverék, az itteni pogány népek ünnepelték a téli napfordulót, a Fény Éjszakáját. Ezzel lett ötvözve a keresztény hagyomány, fát pedig egy német katona állított először, bár ez is pogány szokás volt.


És nem gondoltam ateistákra.

2010. okt. 6. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért? Tán a karácsony keresztény ünnep?

Éppen ezért, van, aki egyiket sem tartja!

Így fel van oldva mindennemű ellentmondás.

2010. okt. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!