Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik szidják azokat, akik...

Akik szidják azokat, akik Halloween-t ülnek, és azzal jönnek, hogy más nép ünnepe, miért tartanak Karácsonyt?

Figyelt kérdés
az is más nép ünnepe
2010. okt. 6. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Számomra angolszász kreálmány nem érdekel hogy kelte szokás de ma az angolszászoknál ünnep és ez éppen elég nekem hogy utáljam.
2010. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jogos kérdés. Én egyikben sem vagyok annyira benne. Nem megyek pl templomba meg egyebek. Ajándékozni is csak szűk baráti körrel, családdal szoktunk. És kiráz a hideg az ilyen novemberben induló karácsonyi láztól. :S
2010. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
A karácsony az nem vallási vagy keresztény ünnep
2010. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én imádom a Halloween-t meg az olyan ünnepeket amik az örömről szólnak, és lássuk be hazánkban nem sok ilyen van.

Már gyerek korom óta töklámpást faragtunk nagypapámmal, amikor még azt se tudtuk mi ez az ünnep, csak szokás volt nálunk. Azóta is mindig megtartjuk, faragjuk a tököt, de most már van kerámiából is meg csontvázakat, szellemeket és pókokat is vettem, mert tetszik a dolog. A halottak napja sem arról szól amiről kéne: már reggel mennek az öregasszonyok gyertyát gyújtani, hogy a többiek lássák, hogy ők már jártak itt, majd óránként megismétlik. Ilyenkor annyi drágábbnál drágább mécsest, meg koszorút és virágot látni, hogy az egy kész vagyon (persze szegények vagyunk). Pedig a holtak nem a sírban vannak, az csak a testük, és nem csak akkor kellene rájuk gondolni, hanem az év többi napján is, (havonta többször is gondolok a nagypapámra) és nem mutatni csak ezen a napom, hogy mennyire szerettük őket. Ezért mi ilyenkor este gyertyát gyújtunk a tiszteletükre az asztalon, és így emlékezünk rájuk.

A Karácsonyt is tartjuk, és közös beszélgetéssel egybekötött adventi gyertyagyújtás is van nálunk mindig, pedig nem vagyunk vallásosak.

2010. okt. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!