Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adományoztok a vörösiszap...

Adományoztok a vörösiszap katasztrófa károsultjainak?

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor melyik segélyszervezeten keresztül?

Tudom,hogy nem ebbe a témába kellene ezt írni,de most ezt nézzétek el nekem.


2010. okt. 6. 20:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%

"SOS! Devecser és környékén a vörösiszap okozta katasztrófa következtében az embereknek el kellett hagyniuk házaikat, állataikat. Az állatvédők kérik a menhelyeket és magánszemélyeket, hogy aki ideiglenesen be tudna fogadni állatokat, jelentkezzen Lakos Györgynél a 30/507-2062-es számon, egésznap. Ezek nem kóbor állatok..., mindegyiknek megvan a gazdája, csak a kitelepítés miatt nem tudja hol elhelyezni."


itt fent van egy telefonszám, emellett szerintem akármelyik állatvédő szervezetet felhívod, eligazítanak, plusz a netboard fórumon, amit fentebb linkeltem, nagyon "képben lévő" emberek vannak, az állatmentő alapítványok emberei is jelen vannak, ott is lehet szólni, segíteni fognak.

2010. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
80%

Sziasztok!

Remélem azt tudjátok, ha a nemzeti segélyvonalat hívjátok, akkor a telefonszolgáltatót is segítitek! Kész röhej!

A csillagozott részt olvassátok: [link]

Valaki tud olyan megoldást, hogy tényleg oda menjen a pénz ahová szeretném?

Nincs pénzem nekem sem, azt sem tudom hogy jövök ki minden hónapban, de egy pár száz Ft-ot én is adnék. Őszintén megmondom, hogy teljesen ki vagyok akadva, hogy még ebből a 250 Ft-ból is levesznek a szolgáltatók!!!!

Megoldás???

2010. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
55%
Tegnap 21:31: "Mindent tőlünk várnak?" Tőled semmit, mert annyi emberiség sincsen benned hogy 200 forinttal megsegítsd az embereket akiknek szükségük lenne rá. Ha az a kö.csög cég nem fizet az a károsultak hibája? De azért rohadjatok a havi 3000 forintos net előfizetésetek meg a számítógépetek előtt. Nem vagyok szívbajos kívánom neked, meg annak aki rajtad kívül sajnál még 200 forintot hogy kerüljön ugyan ilyen helyzetbe és hagyják magára aztán állj a lábadra nulla segítség nélkül!
2010. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
80%
A 1749-es szám az a Magyar Vöröskereszt, én nem tudok róla, hogy ott bármit is levonnának, de ezt a számot legalább minden hálózatból lehet hívni!
2010. okt. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Én nem hiszek ezekben a segélyhívó számokban! Szívesen segítenék nekik adományokkal, DE úgy hogy én magam adom a kezükbe! Gondolok itt pl. ruhákra amiket már nem használunk, kinőttünk, megunt,nem tettszik már...mert ezeknek a szerencsétlen embereknek egy sz*ros gatyájuk nem maradt! Milyen érdekes kifejezés: megunt ruha :S Van aki az ország másik részén azon gondolkodik, hogy mit vegyen fel este a buliba... vagy hogy milyen új mobilt vegyen! Nevetséges nem? Én is fiatal vagyok...méghozzá cica-mica barbi baba, de körbenéztem a házba és belegondoltam mi lenne ha velem történne ez meg...hajlandó lennék a ruháimból adni nekik...sőt szerintem mindenkinek van sajnos elhunyt családtagjai...nekünk van olyan amit a Papám nem is hordott...Erősítsetek meg abban hogy a vöröskeresztnek vihetek ruhákat, amiket majd odaadják a rászorulóknak!
2010. okt. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
51%

01:04

ha nem hiszel az adományvonalakban, akkor minden további nélkül leutazhatsz a katasztrófa sújtotta helyszínekre, és a kezükbe nyomhatod a pénzt.

és igen, a vöröskeresztnek is odaadhatsz bármilyen adományt, ők gondoskodnak róla, hogy jó helyre kerüljön.

2010. okt. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos a mai szemét világban nagyon sok a csaló,de!! nem gondolonám,hogy a nemzeti segély alapítvány átverés lenne.És őszintén nem szeretném szóval illetni azokat(viszont lenne nekik egy kézmozdulatom),akik még ilyen katasztrófákban is azt keresik,hogy hogyan tudnának belőle hasznot húzni.
2010. okt. 8. 20:02
 28/30 anonim ***** válasza:
A mi sulinkba egy ajkai iskola küldött levelet, hogy diákjainak ecetre, citromlére, gumikesztyűre, gumicsizmára, fehérneműre, lapátra, tartós élelmiszerre van szüksége, szóval mi nem hívjuk fel a számot, hanem hétfőn viszünk be amit tudunk.
2010. okt. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
2010. okt. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

Én devecseri vagyok...nagyon köszönjük a sok segítséget!!!Nagyon jó érzés volt látni hogy ennyi ember összefog és segít...

Itt még mindig rossz a helyzet, de már nem annyira elkeserítő mint az elején volt...hála a sok jó embernek...

Bár a helyzet már sosem lesz igazán jó, de legalább nem olyan rossz mint pár hete.Talán idővel jobb lesz...talán...:(

NAGYON KÖSZÖNJÜK!!!!!!!!

2010. dec. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!