Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a helyemben...

Mit tennél ha a helyemben lennél? Változtatni szeretnék a helyzeten, de nem tudom hogyan.

Figyelt kérdés

Bocsi, de nem tudom melyik kategóriába lehetne rakni.


Szóval, panelben lakunk, első emeleten. A szobám épp a lépcsőház fölött van. Egy hete van fűtés, de máris néhány szomszéd lekapcsolgatja, mert hogy napközben jó idő van. Persze, 2-3 órát süt a nap, de ettől még a falat nem melegszenek fel, és éjszaka ugyanolyan hideg van. Már tavaly télen is ezt csinálták, mert aki a 2.-on és 3.-on lakik, annak melege van.

3 hete folyamatosan megvagyok fázva, nem tudok meggyógyulni, hiába szedek gyógyszert. Éjjelre lekapcsolják a fűtést, és alulról jön fel a hideg.


Kb óránként le szoktam menni, és feltekerem, de már unom hogy egy hete ezt "játsszuk", hogy valaki lecsavarja, és feltekerem.

Ha hűvös van, képesek minden ablakot kinyitni "büdös van a lépcsőházban" mondattal, nyáron persze nem lehetett egyiket sem kinyitni, mert azonnal bezárták. :(

Egyszerűen nem értem a hülye szomszédokat, 2-3 már a fűtést is ki akarta kapcsoltatni, merthogy "még nincs tél". Sok idős ember és pár kisgyerek lakik a lépcsőházban. Ők is azért fagyoskodjanak, mert 1-2 hülyének melege van?

Már azon gondolkoztam, hogy írok egy levelet, sokszorosítom, és bedobálom a postaládádba...

Hiába beszélnék azzal a szomszéddal, letagadná (tavaly is letagadta), hogy ő csavarja le a fűtést. :(


2010. okt. 8. 15:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek, tényleg, csak a keserű tapasztalat beszél belőlem. Próbálkozz a kommunikációval, talán menni fog. Csak annyi rosszat tapasztaltam, és van egy "kedvenc" fórumom, ami ezzel kapcsolatos.

[link]

Látod, mennyi HSZ van? 14.351. Ez teljesen általános gond, főleg társasházban.

Nálunk az állandó bagózás a lépcsőházban, a dörömbölés, villanyóra lekapcsolgatása, levelek ellopása, zenélés, kutyafuttatás az emeleten éjjel, mosás,porszívózás éjjel és még sok-sok eset...

Ezért költöztem olyan helyre, ahol kizárólag 1 szomszédunk van, a többi mind 100 méteres távolságra.

2010. okt. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Az 1. emeleten lakunk, és a földszinten van a fűtőtest. Így nem látok rá...

A dohányzás a másik, de azt már megszoktunk... 3-4 percre kinyitjuk az ajtót és kimegy a cigiszag...

2010. okt. 8. 16:11
 13/21 anonim ***** válasza:
ÉN ezt nem értem. Idióta szerintem mindegyik. Ha panelban laktok akkor a fűtést hiába tekeri le, attól még a távhőnek fizetni kell , átalány alapján megy a számlázás, vagy esetleg már felszerelték a mérőórákat? Ha nem akkor nyugodtan mondjad meg nekik, attól függetlenül, hogy fel vagy le van tekerve a radiátor azt az összeget fizetik.
2010. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy ellentek szól,nálunk a nyanya irigy volt ránk...De addig csinálta szarjait mig befenyítettük,hgy ha sokat ugrál kivágjuk a nyolcadikról,na utána kezes bárány lett a vén banya...De már nem kell elviselni mert eljöttünk onnan.
2010. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen mérőóra, egyszerűen csak állítgatni lehet hogy kb milyen hőmérsékletű legyen a helység.


Épp ez az, hogy akkor is ugyanannyit fizetünk, ha megy a fűtés, mintha nem menne... csak ha letekerik, még plusz gyógyszer költséget is fel kell számolni...:(

2010. okt. 8. 16:12
 16/21 A kérdező kommentje:

Nem csak velünk b*szik ki, hanem akik a földszinten laknak, azokkal is.


Mikor bekapcsolták a fűtést, az egyik vén pi*sa bekopogott a szomszédjához, hogy "ki a f.sz rendelte meg a fűtést, mert ő bizony nem kérte".

2010. okt. 8. 16:13
 17/21 anonim ***** válasza:

Istenem ennyi hülye embert...

Mármint a lakók.

Én a helyedben ezt elmagyaráznám,akkor próbáld velük így megértetni, hogy a pénz ugyanaz ha megy a radiátor ha nem megy, akkor ha azt az összeget ki kell fizetni akkor menjen a radiátor, és a problémád is mond el neki, vagy add oda a gyógyszerek számlájákt a mamáknak...

Ha melegük van, akkor nyissanak ablakot.

Hú, komolyan mondom nagyon kész ez.

Mi is panelban lakunk, de nekünk szerencsére nagyon jó a lépcsőház.

2010. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Fogod magad, feltekered csutkára a fűtést, majd leöntöd az egészet fémragasztóval, pillanatragasztóval, és a biztonság kedvéért még körbetekered 25m celluxal is. Ezt már nem csavarják le.
2010. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Már tavaly télen sem mentünk semmire azzal, hogy beszéltünk velük.

Anyukám elmondta annak a szomszédnak, aki gyanakodunk, hogy már "az egész család beteg majdnem 3 hete, és milyen rossz, hogy mindjárt jön a Karácsony, és az egész család meg van fázva. Mert hogy hideg van a lépcsőházban, és a gyógyszerek is milyen drágák. "


De a helyzet nem változott..

2010. okt. 8. 16:20
 20/21 anonim ***** válasza:
lehet, hogy én vagyok a lüke... de mit számít az, hogy a LÉPCSŐHÁZBAN milyen hideg van? mi is panelban lakunk, és nálunk sincs fűtés még. De még a lakásokban is meleg van, a lépcsőházba meg úgyis kabátban és felöltözve megyek ki... nem arrafele szoktunk szellőztetni, hanem az ablakokon át... miért zavar az téged, ha a lépcsőházban hideg van?
2010. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!