Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek miért mondják azt...

Szerintetek miért mondják azt a székelyekre, hogy "táposak"?

Figyelt kérdés
Üdv. Sokszor hallom manapság a fentebbi megfogalmazást, de nem értem miért mondják ezt, és hogy mit is jelent pontosan... Én eddig épp fordítva ismertem a kifejezést, de akkor ezek szerint a székely ember a "tápos" ember?

2023. jún. 2. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
A városiakra szokták ezt inkább mondani, függetlenül attól, hogy mik.
2023. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
A városiakra szokták mondani főleg a sok feldolgozott élelmiszer evése miatt.
2023. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Elsősorban székely "vendégmunkások" mondják Magyarországon a magyarországiakra - amikor őket lerománozzák a "művelt" hazaiak.
2023. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A magyarországiakra mondják, hogy tápos, nem a székelyekre.
2023. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2023. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

A székelyek mondják a városi suttyókra.

Nem pedig fordtva.

2023. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen! Tudom, hogy alapvetően a székelyek mondják a magyarországiakra ezt a formulát. De le is írtam ezt! Nekem viszont az volt a kérdésem hogy, idézem: "Miért mondják a székelyekre azt, hogy <táposak>?" Erre alapvetően nem kaptam választ...

Az egyik (partiumi) barátom viszont azt monda a héten, hogy Ő személy szerint azért használja a székelyekre a "tápos" kifejezést, mert a tapasztalatai alapján az erdélyi fiatalok a partiumiakat ugyanúgy táposnak nevezik, mint az anyaországiakat. Állítólag lenéznek mindenkit, aki magyarnak és nem székelynek mondja magát, miközben - számomra különben érthetetlen módon - sokkal inkább a románsággal azonosulnak.

Mindezen felül, és ezt egyébként én is tapasztaltam már néhány Magyarországon élő székely esetében, hogy az annak idején híres erdélyi konyhát eléggé elhanyagolják, és sokkal többre értékelik a "tápos" amerikai McDonald's, ill. KFC ételeket, mint például egy jó orja- vagy szabógallér levest... (amiről egyébként sokszor azt sem tudják, hogy eszik-e vagy isszák!)

Mindenesetre érdekes ez a dolog...

2023. jún. 9. 21:42
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Szegény fejed...
2023. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!