Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Készített már valaki késhez...

Készített már valaki késhez markolatot? Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Van több kedvenc régi késem, de sajnos a fa markolat tönkrement (34 éves darabok, szóval ez nem akkora csoda.) Nem találtam olyan kézművest Budapesten, aki ilyet készít. Valaki próbálta már? Elkészíthető házilag? Szerszámok vannak, fűrész, reszelő, kézi csiszológép, ablakkeretet már felújítottam.

#kézművesség #késjavítás
2023. jún. 15. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A munkahelyen sokszor csináltunk kést; a fa markolatot kettő fél részből illesztettük össze. Ha a pengén volt furat, akkor össze is szegecseltük, egyébként csak ragasztottuk kétkomponensű ragasztóval. A nyél belső felét elő is lehet marni a penge formájára, ez inkább nagyobb késeknél indokolt. A nyél végső formázása és összecsiszolása ez után történt. A végén a nyelet lelakkoztuk.
2023. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Valahogy így képzeltem! Kell egy kis bátorítás :)

A ragasztási lehetőségre nem gondoltam, ezért külön köszönet.

2023. júl. 4. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!