Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen hálátlanok az...

Miért ilyen hálátlanok az emberek? én vagyok a rossz ember?

Figyelt kérdés
Főnők vagyok egy cégnél, és tegnap felhívott az egyik munkás hogy ő nem tud jönni mert megcsípte valami és bedagadt a lába mondtam neki hogy jöjjön ki és ott menjen el orvoshoz erre elkezdett habogni így meg úgy.. Meg a másik hogy nem tud jönni mert építkeznek és kell csinálni a tetőt, mondom neki hogy van felesége ? akkor ő nem tudja elintézni ezeket? ilyen felesleges dolgokért akarnak szabadságot kivenni... A másik esett ma reggel volt, kirúgtam az egyik embert mert nem végezte el a munkát.. (hosszú)És felhívott a felesége hogy képzelem, hogy kirúgom.. hogy nincs e nekem lelki ismeret furdalásom mert beteg gyerekük van.. Ma ez azért padlóra vágott engem. Én már többször figyelmeztettem azt az embert.. jó párszor kihúztam a csávából.. de nem csinálhatom ezt életem végégig. Köszönöm a válaszokat. 27N
2010. okt. 17. 12:26
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

A munkáltató is nehéz helyzetben van. Igazság szerint ő nem szeretetszolgálat.

Ha többször figyelmeztetted, akkor szerintem jogos volt.

Én a helyedben betű szerint ragaszkodnék a munka törvénykönyvéhet.

Azt nem köteles megindokolni, hogy miért akar szabira menni, tehát azt nem szabhatod meg neki, hogy emiatt nem vehet ki szabit. Viszont azt megszabhatod, hogy ragaszkodsz a törvényhez és 15 nappal előbb köteles bejelenteni, és a szabi 3/4-ével te rendelkezel, tehát leállhatsz a céggel ha nincs munkátok és kiadod a szabijaikat.

Ha 3x (írásban) figyelmeztetted, a Mt. alapján a 3.nál elküldhető.

Viszont csak a saját háziorvosa írhatja ki/láthatja el,ha nem sürgősségi eset, így a saját dokijához kell mennie.

Betegséggel kapcs. (valódinál) légy empatikus, meg jó dologzónál rugalmas, esetleg, de levédeni magad a törvénnyel tudod. Tanulmányozd.

2010. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
59%

Ha az én főnököm lennél, utálnálak, mert meg akarnád szadni, hogy mikor és milyen indokkal vehetek ki szadadságot.


A beteg gyerekes történetnél nem csak te vagy a hibás, az illető is. Viszont ha valaki beteg, és pl. nem képes lábra állni, akkor nehogy már te döntsd el, hogy jöjjön-e dolgozni, vagy ne.


Szóval szerintem azért a magas lóról le kéne állni, mert ahány esetben jól döntesz, ugyanannyi esetben úrhatnám despotaként is viselkedsz.

2010. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Aki beteg mert megcsípte javasoltam neki hogy menjen el kint orvoshoz... én csak jót akartam neki.. És melyik főnököt nem utálják?
2010. okt. 17. 12:48
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Én az enyémet szeretem.Jó fej,el lehet vele hülyéskedni,segít,ha kell.

Elvárja,hogy dolgozzunk,és tisztában vagyok vele,hogy időre végezni is kell.

Mivel ő jó arc,és úgy alakul,hogy nem végez a dolgával,én szoktam neki túlórában segíteni neki.Ez általában heti 3*2 plusz túlóra,és ez állandó éjszakázás után van!

2010. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Szia,szerintem inkább az a baj,hogy nem vagy elég magabiztos és itt kérdezősködsz.ha döntöttél,akkor tartsd magad ahhoz,mert különben semmibe vesznek a beosztottaid,a főnökség azzal jár,hogy dönts és utána ne parázz.Természetesen mindenki hibázik,de azon meg túl kell lépni,különben kikészül.Egyébként tényleg elengedheted szabira és mindegy,hogy mi az oka,de szóljon napokkal előtte,hogy készülhess rá és meg tudd oldani az esetleges munkakiesést.Az meg teljesen rendbe van,hogy megnézeted az üzemdokival,mert bizony sokan visszaélnek a táppénz adta lehetőségekkel.Legyél magabiztos ugyanakkor könyörületes is és akkor tisztelni fognak.
2010. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
71%
nem vgy rossz. Nem kötelességed mindenkit istápolni,a hazudozást meg a 3 hetes lógásokat én sem türném.Egy munkahelyen meg csinálja mindenki normálisan a dolgát,vagy kirugják ezt minden felnőtt ember tudja.Aki nem az magára vessen. Sokan félreértették itt szeirntem amit irtál,hogy nem engeded el szabira őket,meg nincs közöd hozzá miért kérnek szabit.. igen ám cska ha valaki 3 hete hiányzik ,azért mert "megcsipte valami" akkor a többiek is szopnak. Én tudom,nálunk is ez van. 10 emberből bejár 4 dolgozni,a másik hat meg 1 nappal előtte szól jóesetben hogy ő msot 2hét szabit kifog venni. Volt oylan,hogy nem is szótlak hogy ők nem hajlandóak dolgozni jönni pár napig,és még mindig ez a munkahelyük,hát beszarok. Azt kivánom rugnák már ki őket ha nem dolgoznak és akkor fel elhet venni msát a helyére,és nem 4en kell megcisnáljuk 10 ember dolgát.
2010. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Próbálok helyesen viselkedni bár elég nehéz 4 hónapja lettem főnök..
2010. okt. 17. 13:04
 18/40 anonim ***** válasza:
67%
miaz hogy a felesége nemtudja-e elintézni a tetőmunkát?? ha pl egy kőműves megbetegszik akkor küldje ki a feleségét hogy az betonozzon, ragassza a falat vagymi?
2010. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Szerintem a felesége is utána tud nézni kőművesenek, lehet találni, Miért egy nő nem tud intézkedni? Miért kell mindenhez férfi?
2010. okt. 17. 13:08
 20/40 A kérdező kommentje:
Hát erről beszélek, hogy a többi ember is megszívja ha ő ma hív fel mi a helyzet.. és a többiek sem díjaznák a dolgokat.. Volt olyan hogy elvágta a kezét és 3 nap múlva jött is dolgozni.. de persze haza küldtem..
2010. okt. 17. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!